Sayfa 80/106 İlkİlk ... 3070787980818290 ... SonSon
Arama sonucu : 845 madde; 633 - 640 arası.

Konu: ADEL - Adel Kalemcilik Ticaret Ve Sanayi A.Ş.

1. enflasyon muhasebesi taslağın 18 Ekim 2023 tarihinde Gelir İdaresi Başkanlığının web sayfasında kamuoyu görüşüne açıldı Taslakla ilgili görüş ve önerilerin 3 Kasım 2023 Cuma günü sonuna kadar iletilmesi isteniyor.

acemşah usta taslağa bakabildin mi?..Yeniden değerleme yapılacak mı isteniyor mu ? vergiden muaf olacakmı?neler olabilir bize olumlu yansıyacak abi....son durum nedir....

1 ayımız kaldı ertelenmez ise....

2. Sayın arkadaşlar adel ile ilgili araştırma haber vb. Uzun süredir takip etmiyorum. Bu aralar yeni bir hobi edindim uçak gemisi yap bozlarına takıldım
    Gözüme carptığı kadar ester lauder kozmetik omaks baskı ambalaj vb çalışmalarını faydalı buluyorum.
    Yani Faber Castell in huber markasını satın alması da adel özelinde minik bir etki yaratır.
    Enflasyon muhasebesini adel için önemli bulmuyorum lakin 40 yıl önceki degerle bilancoda duran fabrika arsası ile 250 milyon dolar yatırım yapılan fabrika gizil degerlerin ortaya cıkması acısından önemli.
    Amerika Rusya mısır kuzey Afrika ve tabi en önemlisi ünicef açılımları çok önemli
    Cinde lata fabrikası görselli atılan cinde işbirliği satın almalar başlığı ile verilen haberi de önemli bulmuyorum. Öncelikle şirketin sermaye artırması gerekli.
    Cinden önce Türkiye'de yapılacak daha önemli işler var Bunlardan sonra kazanç Çin'de de varsa elbette hayır denmez.
    Dediğim gibi fazla ilgilenmiyorım bu ara borsaya Tınaztepe Sağlık ve yeni hissem pınar süte bile tam anlamıyla zaman ayırmıyorum.
    Fiyatsal anlamda 1500 aşılırsa o zaman bir bakarız duruma
    Bol kazançlar dilerim.
    2 Milyar Dolar

3. Şunu da eklemek lazım
    Huber bir kalem de markası ancak huber çok ince işçilik gerektiren küçük bazen degerli kalemin yanında saat veya sağlık havacılık silah sanayi , otomotiv, mücevherat vb için metal parça üreten dünyada nadir bir şirket.
    Türkiyede kalemin haricinde bir iş modeli geliştirecekler mi?
    Bilmek imkansız.Bekleyip görmek lazım.
    2 Milyar Dolar

4. Arkadaşlar aklıma takılan bir husus var. 8 Kasım tarihinde genel müdürün yaptığı şu açıklamayı gördükten sonra 9 aylık ciroya baktım. Genel müdürün açıklaması şu şekilde:

“Yıl sonu net ciro hedefimiz 1,7 milyar TL”

Adel Kalemcilik Genel Müdürü Oğuz Uçanlar, finansal performanslarının beklentilerinin üzerine çıktığını belirtti. Uçanlar konuyla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: “Artan maliyetlerle birlikte, tüketicinin ihtiyaçları ve alım gücündeki değişimleri göz önünde bulundurarak rekabetçi fiyatlama politikamızı ve alternatif satış kanallarımızı değerlendiriyor, ürün portföyümüzü şekillendiriyor, buna göre ticari aksiyonlarımızı alıyor ve işimizin sağlıklı büyümesine odaklanıyoruz. 2023 yılının üçüncü çeyreğindeki finansal sonuçlarımız, güçlü performansımızı daha da yukarı taşıdığımızı bizlere gösteriyor. Yıl sonu sonuçlarımızda da başarılı tablomuzu sürdürmeyi öngörürken 1,7 milyar TL civarında net bir ciroya ulaşmayı hedefliyoruz.”

9 aylıkta gelen ciro 1 milyar 657 milyon tl. Genel müdürün 12 aylık için vermiş olduğu net ciro hedefi( net ciro = ciro - iskonto) aşağı yukarı zaten tutturulmuş görünüyor. Bunu sene başında demiş olsa tamam ama 3. çeyrek finansallarından sonra söylemiş görünüyor.
    Şirket sonuçta 3 ay yatacak değil ancak bu husus da aklıma takıldı, ben mi bir yerde yanlış anlıyorum. Konu ile ilgili fikri ya da bilgisi olan var mıdır?

5.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar aklıma takılan bir husus var. 8 Kasım tarihinde genel müdürün yaptığı şu açıklamayı gördükten sonra 9 aylık ciroya baktım. Genel müdürün açıklaması şu şekilde:

“Yıl sonu net ciro hedefimiz 1,7 milyar TLâ€

Adel Kalemcilik Genel Müdürü Oğuz Uçanlar, finansal performanslarının beklentilerinin üzerine çıktığını belirtti. Uçanlar konuyla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: “Artan maliyetlerle birlikte, tüketicinin ihtiyaçları ve alım gücündeki değişimleri göz önünde bulundurarak rekabetçi fiyatlama politikamızı ve alternatif satış kanallarımızı değerlendiriyor, ürün portföyümüzü şekillendiriyor, buna göre ticari aksiyonlarımızı alıyor ve işimizin sağlıklı büyümesine odaklanıyoruz. 2023 yılının üçüncü çeyreğindeki finansal sonuçlarımız, güçlü performansımızı daha da yukarı taşıdığımızı bizlere gösteriyor. Yıl sonu sonuçlarımızda da başarılı tablomuzu sürdürmeyi öngörürken 1,7 milyar TL civarında net bir ciroya ulaşmayı hedefliyoruz.â€

9 aylıkta gelen ciro 1 milyar 657 milyon tl. Genel müdürün 12 aylık için vermiş olduğu net ciro hedefi( net ciro = ciro - iskonto) aşağı yukarı zaten tutturulmuş görünüyor. Bunu sene başında demiş olsa tamam ama 3. çeyrek finansallarından sonra söylemiş görünüyor.
    Şirket sonuçta 3 ay yatacak değil ancak bu husus da aklıma takıldı, ben mi bir yerde yanlış anlıyorum. Konu ile ilgili fikri ya da bilgisi olan var mıdır?
    Sayın Majesty23,
    Birileri bilinçli olarak aynı haberi dönüp dolaşıp servis ediyor. Bu nedenle sanki yeni mülakat yapılmış gibi bir anlam karmaşası yaşanıyor. Cuma günü yasaklar bitiyor. Asparagas haberlere karşı dikkatli olmakta fayda var kanımca.

6.  Alıntı Originally Posted by server Yazıyı Oku
    Sayın Majesty23,
    Birileri bilinçli olarak aynı haberi dönüp dolaşıp servis ediyor. Bu nedenle sanki yeni mülakat yapılmış gibi bir anlam karmaşası yaşanıyor. Cuma günü yasaklar bitiyor. Asparagas haberlere karşı dikkatli olmakta fayda var kanımca.
    Cevabımınız için teşekkür ederim Sayın Server. Selamlar

7. Vatandaşın kırtasiye yardımı için son başvuru tarihi 21 Aralık!

https://www.ntv.com.tr/galeri/turkiy...ukOKtT852CkNxw
    2 Milyar Dolar

8.  Alıntı Originally Posted by server Yazıyı Oku
    Adel Kalemcilikte yasaklar ay sonunda bitiyor. Şahsi kanaatim yasakların bitmesi ile eşzamanlı olarak şirketin borçlanma aracı ihracı başvurusunun da SPK tarafından onaylanacağı yönünde. Çok geçmeden de yönetim tarafından borçlanma ihracının yapılacağını tahmin ediyorum. Gelecek parayı ne yönde kullanacakları ile ilgili alacakları kararlar hisse fiyatının bundan sonraki seyrine ne şekilde etki edecek acaba. Diğer bir ifadeyle tahta yapıcı gelecek haberlerin etkisiyle elindeki gücü kullanarak fiyatı yukarı mı sürecek yoksa haberleri fırsat bilip elindeki hisseleri dağıtma yoluna mı gidecek. İzleyip göreceğiz.
    Beklediğimiz gibi oldu ve Adel kalemcilikte yasaklar bittikten hemen sonra 850 milyon tl borçlanma için SPK izini çıktı. Şimdi sıra gelecek parayla neler yapılacağına geldi.
    Gerçi yasaklar yeni bitti ama görünen o ki tahtaya yanaşmaya kimsenin pek cesareti yok gibi. Garanti-İnfo-Ziraat-İş Yatırım ekseninde dönen bir görüntü var.
    X'li sitede grafikler de dolaşmaya başladı.
    Bundan sonra nasıl haberler gelecek ve tahta sahibi neler yapacak bakalım.

Sayfa 80/106 İlkİlk ... 3070787980818290 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •