Sayfa 93/105 İlkİlk ... 43839192939495103 ... SonSon
Arama sonucu : 834 madde; 737 - 744 arası.

Konu: ADEL - Adel Kalemcilik Ticaret Ve Sanayi A.Ş.

1. adelin bedelsiz potansiyeli %2140,ama 22 yıldır tek meslek olarak ugraştıgım bu borsada hiçbir şirketin bedelsiz potansiyelinin tamamını kullandıgını görmedim,kullanması mantıklıda olmaz çünkü edecegi ilk zararda özsermayesi ödenmiş sermayesinin altına düşmeye başlar ki buda zamanla teknilk iflas ihtimali dogurur,o yüzden hiçbir şirket bedelsiz potansiyelinin tamamını kullanmaz,adelin %1500-2000 civarı bedelli sermaye artırımı yapacagını düşünüyorum,böyle düşünmeminde 2 sebebi var,birinicisi şirketin yüksek finansman giderleri nedeniyle extra paraya ihtiyacı var o yüzden yüksek bedelli yapmalı,2020 başından beri elimde adel var ve o zamandan beri adelin bedelli yapmak zorunda oldugunu söylüyorum,ikinciside bedelsiz yapacak olsaydı kayıtlı sermaye tavanını 1 milyar 450 milyon gibi bir seviyeye getirmezdi çünkü bedelsiz yaparsa 100-200 milyondan fazla yapmaz

2.  Alıntı Originally Posted by GökhanKaya Yazıyı Oku
    adelin bedelsiz potansiyeli %2140,ama 22 yıldır tek meslek olarak ugraştıgım bu borsada hiçbir şirketin bedelsiz potansiyelinin tamamını kullandıgını görmedim,kullanması mantıklıda olmaz çünkü edecegi ilk zararda özsermayesi ödenmiş sermayesinin altına düşmeye başlar ki buda zamanla teknilk iflas ihtimali dogurur,o yüzden hiçbir şirket bedelsiz potansiyelinin tamamını kullanmaz,adelin %1500-2000 civarı bedelli sermaye artırımı yapacagını düşünüyorum,böyle düşünmeminde 2 sebebi var,birinicisi şirketin yüksek finansman giderleri nedeniyle extra paraya ihtiyacı var o yüzden yüksek bedelli yapmalı,2020 başından beri elimde adel var ve o zamandan beri adelin bedelli yapmak zorunda oldugunu söylüyorum,ikinciside bedelsiz yapacak olsaydı kayıtlı sermaye tavanını 1 milyar 450 milyon gibi bir seviyeye getirmezdi çünkü bedelsiz yaparsa 100-200 milyondan fazla yapmaz

gökhan bey siz hesabınızda yeniden değerlemeyi dikkate aldınızmı acaba

benim teknik bilgim bu konuda fazla yok fakat bu bilançolarda enflasyon muhasebesi uygulanacak maddi duran varlıklar yeniden değerlenecek bunlar sermayeye ilave edilecek biliyorum bu durumda devasa özkaynak artışı olacak bunlar göz önüne alınarak bence yüksek tutulmuş ve bedelsiz tamamı olmasa bile yüksek oranda yapabilir hale geliyor...

3. sayın huzur,şirketin borç yükünü,artan finansman giderlerini kurtarmasının tek yolu olarak bedelli yapmaktan başka çaresi olmadıgını yıllardır söylüyorum ve artık o günün geldigini düşünüyorum,tabi buna şirket karar verecek,herkes için hayırlısı olsun

4. Son günlerde olup bitenler 300 den 600 e gelmiş hisseyi buralardan ky ya yıkmak için alıcı çekmek ve satış yapacak ky ların satmasını önleyerek sadece hisseyi yükseltenlerin satabilmesini saglamak için yapılmamıştır inşallah,aynısını 700-800 bölgesinde yaptılar ve hisse malum oralardan 300 e kadar gitti,inşallah bu sefer öyle bir durum olmaz,çünkü olursa uzun süre hisse toparlanamıyor

5. valla bu hareketlerden bıktık bi zahmet tekrar geri gelmesin.....

burda yaklaşık 2 milyon lotu olan ekan köse düşünsün artık.......ama deliller gösteriyorki bence yuksek bedelsizin olacağını haber aldı bi şekilde ve 2 senedir toplamaya başladı....artık yüksek oranda bedelsiz olup derinliklerde 50bin 100bin lotlar olursa çok rahat bi şekilde malı teslim eder....

800 lerde vermeyen adamın hedefi daha yukarılardadır.....

6. Adelin bu yılllık bilançosu ile sanıyorum %6000 dolayında bedelsiz potansiyeli olacak, yeniden degerleme olursa bu kat ve kat artar.
    Ben şahsen bedelsiz bekliyorum %4100 yani 1 lotunuz 42 lot olur.
    Ancak bedelli yapacak diyen arkadaşlar da var onlar bu görüşüne saygı duyarak inşalla onların dediği Bedelli olur bu bedelsizin yapacağı etkiden çok çok daha fazla yukarılara gitmesine sebep olur ki bunun bir örneğini Afyon cimontada yaşadık.
    Kısaca %4100 bedelsiz bekliyorum ve artık 3000- 3500 hedefim. Ancak bedelli olursa hedef 10.000molur 20.000 olur.
    Beklemiyorum ama inşallah bedelli olur.
    2 Milyar Dolar

7. acemşah abi.

hatırlarmısın bir zamanlar maalt vardı.....senin eski bombalardan.......10 dan alıp 14 den satmıştım sabr edemeden.......şu an 1300 lira olmuş vay anasını......

abi maaltı ne zaman geçeriz

8. Ben de 2017 lerde 10dan alip 14 ten satinca kar ettim sanmistim )

Sayfa 93/105 İlkİlk ... 43839192939495103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •