Sayfa 388/578 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon
Arama sonucu : 4619 madde; 3,097 - 3,104 arası.

Konu: OZKGY - Özak GYO A.Ş.

1. Bugün yatırımcı sunumunu inceledim. Otelden 500m kira gelir bekliyor. Mayıs haziranda başlangıc
    Aralık 2014e balmumcu mahmutbey gokturk 3 biter derler
    YTD

Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Bugün yatırımcı sunumunu inceledim. Otelden 500m kira gelir bekliyor. Mayıs haziranda başlangıc
    Aralık 2014e balmumcu mahmutbey gokturk 3 biter derler
    YTD
    Yatırımcı sunumuna nasıl erişebilirim ...

Alıntı Originally Posted by ismail82 Yazıyı Oku
    Yatırımcı sunumuna nasıl erişebilirim ...
    https://www.ozakgyo.com/assets/pdf/S...L-22032022.pdf
    İşte Hendek! İşte Devekuşu!

4. Bakalım bu hisse devirleri daha ne kadar sürecek..???

Cuma ve bugün toplam 1 milyon lot işlem oldu son 15 dakikada, insanları aptal yerine koyarak neyi gizlemeye çalışıyorlar acaba..;-))

https://twitter.com/1453__Murat/stat...093128195?s=20

Yatırım tavsiyesi değildir..!!!

5. İyi mi böyle, dut yemiş bülbül tayfası..???

İşyatırım dan hesaplarına virman yapılan gömlekçiler iyi iş yapamıyor anlaşılan..;-))

Bu gidişle kovacak keltoş bu beceriksiz kuçuları..;-))

Son düzenleme : 11.Muratblsk; 11-04-2023 saat: 13:11.

mayıs mahmutbey, göktürk 3 haziran balmumcu eylül maltepe anlaşılan her çeyrek değerleme yapılacak yıl sonu defter değeri 35 milyar olursa şaşmamak lazım asıl değerleme bodrum projesinde ortaya çıkacak....
    nasip....

7.  Alıntı Originally Posted by 11.Muratblsk Yazıyı Oku
    Şirket iflas açıklasa hisse başı 23 TL pay alacağız, ama hissesi 11,98 TL ye satılıyor..!!!

Gerçi satılan hissede yok ya neyse, adam milleti keriz yerine koyup kendini akıllı sanınca böyle saçma fiyatlar çıkıyor ortaya..!!

Keşke hissesini borsadan çekse yada iflasını açıklasa diye dua ediyorum, başka türlü hakkımızı vermiyecek bu hırsızlar..!!!

Murat Hocam,
    Bilmediğim için soruyorum. ASELSAN, ttkom vs gibi arkasında devlet olmayan ve kurumsal görüntü de vermeyen ozkgy, kitabına uydurup iflas ettim dese, gerçekten hisse başına 23tl alabilecek miyim. Bunu kim sağlayacak ? SPK mı, yoksa mahkemeye mı başvuracağız?
    Gerçekten bilmiyorum, nasıl alacağım yatırdığım paramı?
    Çünkü ben bu adamdan iflas dahil her şey beklerim.

8.  Alıntı Originally Posted by bortruva Yazıyı Oku
    Murat Hocam,
    Bilmediğim için soruyorum. ASELSAN, ttkom vs gibi arkasında devlet olmayan ve kurumsal görüntü de vermeyen ozkgy, kitabına uydurup iflas ettim dese, gerçekten hisse başına 23tl alabilecek miyim. Bunu kim sağlayacak ? SPK mı, yoksa mahkemeye mı başvuracağız?
    Gerçekten bilmiyorum, nasıl alacağım yatırdığım paramı?
    Çünkü ben bu adamdan iflas dahil her şey beklerim.
    Birincisi; bu şirketlerin yapturdığı değerleme raporları SPK onaylı şirketler tarafından en doğru şekilde yspılmak zorunda, yani şirketin mal varlığı üzerindeki aldatıcı bir durum varsa bundan önca bu raporu yazanlar sonra şirket yönetimi ve SPK sorumlu olur..!!

ikincisi;bunca mal varlığı ve nakit birikimi olan bir şirkete iflas onayını veren kimse bize hakkımızı verecek olanda o olur, yani sok..!!

Üçüncüsü; böyle malı olan şirketlerin batması için üç şeyin olması gerekir, savaş deprem yada finansal kriz..!!
    Savaş durumunda zaten bütün şirketlerin durumu askıya alınır ve herkes in kakkı tekrar piyasa olışuncaya kadar dondurulur.
    Deprem halinde şirketin projeleri etkişenmi ve şirketin kusuru bulunmuş olursa ödenecek tazminatlar şirket ortakları olarak bizi de bağlar, iflas durumunda kalan paylar bölüşülür.
    Finansal kriz nedeniyle şirket yapacağı işleri yürütecek nakit sıkıntısı yaşar veya çalışanlarına ödeyeceği maaşları karşılamaktan aciz bir duruma düşerse iflas söz konusu olabilir. Bu durumda şirkete kayyum atanması veya satışı için SPK ve BDDK devreye girer mevcut mal varlığı üzerinden satışı olursa satış bedeli her hisse için eşit olarak bölünür, kayyum olarak işletilmesi durumunda haklar devam eder.

Bunlar olası iflas senaryoları, bunların dışında şirket yönetiminin parayı ve malı alıp kaçtığı bir iflas GYO şirletlerinde çok zor, nericede bunlar sanal para satan bir ofis ve bir masadan ibaret şirketler değil..;-))
    Kaldı ki bu şirketlere kredi veren bankalar ve yapılan işleri sigorta yapan sigorta şirketleri bu şirketlerin ciğer dilimlerini dahi çeker, daha 6 ay önce 600 milyon lira kredi aldılar mesela..!

Ben iflas etsinler derken, zararda olan GYO karın 3-5 Pd/Dd oranları ile işlem görürken böyle kâr eden GYO ların 0,50 Pd/Dd oranlarında kalmasına tepki olarak diyorum, bekli zarar ederse onlar gibi 3-5 pd/dd otanına çekerler hisse fiyatını da bizde hakkınızı almış oluruz manasında..!!

Birde şirketin hisselerini borsadan çekmesi durumunda hakkımızı güncel defter değeri üzerinden ödemesi ile kurtuluruz ancak, fakat bunu yapmakarı şirketi global değil aile şirketine dönüştüreceği için çok düşük bir ihtimal, sonuçta Özak Global ismini taşıyor..;-))

Biraz uzun ve karışık oldu sanırım, ama işin özü şirket yönetimi çok pinti ve çok fırsatçı olsa da bu şirketin büyümesine ve kârının artmasına onlarında ihtiyacı var, mecburen de olsa sabırlı olanlara hakkını vermek zorunda kalacaklar, bizde sabırla bekleyip hakkımızı alacağız..!!

Sayfa 388/578 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •