Sayfa 550/578 İlkİlk ... 50450500540548549550551552560 ... SonSon
Arama sonucu : 4618 madde; 4,393 - 4,400 arası.

Konu: OZKGY - Özak GYO A.Ş.

1. OZKGY - Özak GYO A.Ş.

Fiyatı kabaca 17,50’ye gelse PD/DD anca bire geliyor.
    Defter değerinin yarı fiyatında an itibari ile.
    Fiyat : 8,41
    Tarih : 19.01.2024

Kendime notlar.

2.  Alıntı Originally Posted by hürriyet Yazıyı Oku
    aynen,yapacak bir şey de yok,bu saatden sonra başka bir arayışa gireceğimiz de yarar sağlamaz,bekleyeceğiz sonuna kadar.
    Tabi yatırım uzun vadeli olur.
    Sırası gelecek elbette.
    Sabır işi.

Borsada sabırlılar, sabırsızlardan para kazanır derler.

3. toplamazsa gitmez. bu bilanco da iyi gelecek. daha once de cok iyi bilancoda kipirdamadigi cok oldu. eger toplamissa bu 2 3 ay yukari cikar. toplayamamissa 20 milyar kar aciklasin gitmez. ne zaman toparladi roketler. daha once de alakasiz zamanlarda yukselmeye basladigi da cok olmustur bu sebeple nitekim.

ancak su anda patronlarin spekulatorlerin elinde muazzam bir silah var: enflesyon... 1 senede para yari yariya deger kaybediyor. spekulator, mal sahibinde para cok adam gider 1.5 sene basar kagida. hop bittin gittin. orta, kucuk boy yatirimci bu maiiyete katlanmakta zorlanir. herifler gidiyor kagitlara senelerce basiyor milleti satmaya mecbur birakiyorlar.
    ancak yine de bu kadar bekletecegini sanmam. son 13-14 ayda kagida girenler perperisan olabilir bir sure daha. martta bilancoda kac lira olacak bakacagiz...

4.  Alıntı Originally Posted by linux Yazıyı Oku
    Para pul olma olayında haklısın ama geçen sene girenler için bu, uzun vadeciler için alacakları para şirkette diye düşünmek lazım --potansiyele dahil edildi... bir nevii kumbara gibi, şimdi kumbara açılmıyor ne zaman açılır bu 6 yeni başlanacak olan projeler yavaş yavaş bilançolara satılarak girmeye başlasın o zaman fazlasıyla geri dönüşü olur ama kısa vade beklemek pek anlamlı olmaz.
    Rakamlar konusunda bir bilgi vereyim o halde daha anlaşılır olsun ...
    BU 6 PROJEYE HEMEN BAŞLANILSIN Kİ BAŞLANABİLİR...
    2024 için inşaat harcaması 3,3 milyar, 2025 için 4 milyar ve 2026 için ise 1,4 milyar tl olacak. Tabi bunlar şimdiki rakamlar ile , enflasyon farkları biner üzerine her geçen gün için ....
    Bu 6 projenin hasılat rakamı ise sıkı durun benim hesaplamalarıma göre şimdiki fiyatlar ile tam 68 milyar...
    Oteller yok yalnız bu hesabın içinde, büyükyalı ve göktürk 2 de yok....
    Daha da konuşmuyorum anlayan anlamıştır sanırım
    saygılar iyi günler
    Sektörün içinden ve de şirketi en iyi tanıyan biri olarak Sn.linuxun öngörüleri hep isabetli oldu,son tahlilde 6 projede 68 milyar hasılat yani masraflardan sonra payına düşecek 1,5 dolar civarı defter değerine ilave anlıyorum..Yıl sonu yeniden değerlendirmeler açıklandı,buna 4.çeyrek finansal gelirler,kira ve turizm karları da eklenecek, defter değeri 1 dolara yaklaşır sanıyorum.Tabii bunlar yuvarlatılmış rakamlar ve bunlara turizm projeleri ,büyükyalı,göktürk 2 dahil degil,turizm ve kira gelirleri sürekli,düzenli gelir,sigorta olacak.
    Sonuçta 4 dolar defter değeri de aşıldığında bugünlerde daha da aşağı zorlanan fiyat baskısı sürdürülabilir mi?..

5 sene sonrası için yarın olacakmış gibi yazmak defter degerinin 32 tl olacağı belliyken 8 tutanlar 120 tl oluncada 30 tutar yazilanlar herkesce malûm şeyler patron adi patron bundan bahsedin birazda...
     Alıntı Originally Posted by ÇiftçiDede Yazıyı Oku
    Sektörün içinden ve de şirketi en iyi tanıyan biri olarak Sn.linuxun öngörüleri hep isabetli oldu,son tahlilde 6 projede 68 milyar hasılat yani masraflardan sonra payına düşecek 1,5 dolar civarı defter değerine ilave anlıyorum..Yıl sonu yeniden değerlendirmeler açıklandı,buna 4.çeyrek finansal gelirler,kira ve turizm karları da eklenecek, defter değeri 1 dolara yaklaşır sanıyorum.Tabii bunlar yuvarlatılmış rakamlar ve bunlara turizm projeleri ,büyükyalı,göktürk 2 dahil degil,turizm ve kira gelirleri sürekli,düzenli gelir,sigorta olacak.
    Sonuçta 4 dolar defter değeri de aşıldığında bugünlerde daha da aşağı zorlanan fiyat baskısı sürdürülabilir mi?..
    SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    nasip....

6.  Alıntı Originally Posted by sakura Yazıyı Oku
    5 sene sonrası için yarın olacakmış gibi yazmak defter degerinin 32 tl olacağı belliyken 8 tutanlar 120 tl oluncada 30 tutar yazilanlar herkesce malûm şeyler patron adi patron bundan bahsedin birazda...

SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Haklısın,fiyatı süründüren patronsa,yeterince toplayamazsa 5 yıl sonra da 1 dolarda tutar.Benim hedef defter değerim de 5 yıl sonrası için,bekleyebilenlere..

7.  Alıntı Originally Posted by ÇiftçiDede Yazıyı Oku
    Haklısın,fiyatı süründüren patronsa,yeterince toplayamazsa 5 yıl sonra da 1 dolarda tutar.Benim hedef defter değerim de 5 yıl sonrası için,bekleyebilenlere..
    Sabreden kazanır.
    Diğer yandan patron veya tahtacı neden baskılar kağıdı?
    Milleti bezdirip kağıdı ucuza toplamak için.
    Hedeflediği lot sayısına ulaşmadığı sürece baskıyı devam ettirebilir.
    Ama en nihayetinde patron veya tahtacının para kazanması için bir yerden sonra fiyatı yukarı sürmesi gerekir.
    Ama geç ama erken.
    Bu süreçte ihtiyacı olmayan parayı yatıran ve 2-3-5 sene beklemeyi göze alabilen yatırımcılar da mecburen kazanmış olacak.
    Bana göre borsada para kazanmanın yolu, temeli sağlam, yatırım yapan ve gelecek vaad eden şirketlere uzun vade yatırım yapmaktan geçer.
    Bekleyip göreceğiz.
    Şu anda ederinin dörtte biri seviyesinde kabaca. Biraz daha fiyatı düşerse ekleme yapılabilir .

8.  Alıntı Originally Posted by ÇiftçiDede Yazıyı Oku
    Geçmişe bakılırsa ne zaman defter değerine doğru hareket başladı nerede 0.3 defter oldu , olaylar ile ilişkilendirilirse cevaplar apaçık ortada . Şunu her zaman söylerim sepet yapmakta fayda var. Hem borsa enstrüman olarak sepetin bir cinsi, hem de özak borsadaki alternatif olarak değerlendirmekte fayda var.

Sayfa 550/578 İlkİlk ... 50450500540548549550551552560 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •