Sayfa 179/577 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279 ... SonSon
Arama sonucu : 4611 madde; 1,425 - 1,432 arası.

Konu: OZKGY - Özak GYO A.Ş.

1. Bak anlayışı kıt arkadaş; ben bu hisseyi alalı beş yıl iki ay oldu..!!!

Bu zaman zarfında tam üç tane yatırımcı ilişkileri sorumlusu ile muhatap oldum, hiçbiri de sorduğum sorulara doğru ve dürüst bir cevap veremedi..!!!

Bu hissenin memur maaşlarına göre inip çıktığı günleri çok iyi biliyorum, ayda bir %7 lik hareket yapıp parayı çukka ettiği günleri çok gördüm..!!

Bekletilen kap haberleri, endeksin düzeltmesini denk getirilen bilançolar, ayın son gününün son dakikasına kadar bekletilen bilançolar...neler neler...!!!

Şundan kesinlikle eminim ki bu hisseyi yöneten iyi niyetli değil, hatta art niyetli..!!!

Hani bi söz barya bi kulağımın arkası kaldı diye; işte özak ta benim gördüklerinde kulak arkası bile kalmadı..!!

İki kez toplu lot devri oldu biri 2018 de diğeride 2022 de , tek başına bunlar bile SPK kurallarına aykırı..!!!

Karanlık odada yapılan virmanlama işlerini ve alış satışları hiç saymıyorum bile..;-))

Sen boşuna çeneni yorma, biz malımızı da mal sahibini de çok iyi tanıyoruz..!!

Dikkat et o kibrit kutusu seni kapmasın..!!

Yatırım tavsiyesi değildir..!!!

2.  Alıntı Originally Posted by Mcgogo Yazıyı Oku
    Senin matematiğini seveyim))
    Matematiği sadece 4 işlem zanneden arkadaş...önce muhakeme etme yeteneğin, zekan olacak sonra bölüp çarpacan. 2012 de 1 hissesi olanın bugün kaç hissesi var bir de onu hesapla bakalım yarım akıllı çok bilmiş... şirketi kötülemek için ne yapacağını şaşırdın iyice mala bağladın...
    Sen yazdıklarımı okusan bunun cevabını bulurdun..!!!

2012 1 lotu olanın şu an 4,63 lotu var, yani 2.5 TL'ye halka arz olan hisse şu an 8×4,63=37 TL..!!!

37÷18,15=2 dolar..!!!

Ucuz hisse anlayışını seveyim senin..!!!

3.  Alıntı Originally Posted by 11.Muratblsk Yazıyı Oku
    Sen yazdıklarımı okusan bunun cevabını bulurdun..!!!

2012 1 lotu olanın şu an 4,63 lotu var, yani 2.5 TL'ye halka arz olan hisse şu an 8×4,63=37 TL..!!!

37÷18,15=2 dolar..!!!

Ucuz hisse anlayışını seveyim senin..!!!

Ben cevabını zaten biliyorum...senin önceki mesajindaki karsilastirmanin ne kadar saçma ve aptalca olduğunu kendin anla diye yazdım hesapla diye...

4.  Alıntı Originally Posted by Mcgogo Yazıyı Oku
    Arkadaş bir dediğin bir dediğini tutmuyor. Çoğu holdingden fazla kar açıklayan şirketi yöneten kişilerle çapsız ve vizyonsuz dediğin kişiler de aynı...bu nasıl bir çelişkidir????

Niyetleri hisseyi yükseltmek yada düşürmek değil, adam işine bakıyor. Düşürmek gibi bir niyeti olsa neden bir çok holdingden daha fazla kar açıklasın ki???

Temettü vermiyor olması bence de en büyük problemi, ancak vermediği temettü ile şirketi daha fazla büyütüp yabancı kaynak kullanmadan proje üretiyorsa bir süre daha temettü vermemesi kabul edilebilir. Temettü ödeyip, para lazim olunca kredi faizi ödeyip kârı azaltacağına bedelsiz yapıp sermaye eklesin o da kabul edilebilir...

Borsa dolar bazında dibe vurmuşken en büyükleri de dahil birçok şirket dolar bazında erimişken, yabancı payı %70 lerden %30 Lara düşmüşken, ülkenin kredi notu çöp seviyesinin bir üstü iken, ülke risk pirimi 900 kere fırlamisken... Özak tavan tavan mı gidecekti? Bu kadarina şükret, en azından sene başından beridir en çok yükselen hisseler arasında....

Şirketin ucuz olduğunu sende biliyorsun, ne diye hala millete sataşıyorsun?
    ASELSAN dan çıkamadın galiba elinde mi patladı? Biraz kafan çalıssaydı ASELSAN alırken gelir tablosu yerine "ticari alacaklar" kalemine bakardın o zaman anlardın niye yükselemediğini, unutma tahsil edilmemiş satış satış değildir. Sen iyisimi sat ASELSAN kârı da özak al �� biraz destek atarsın hem...paranı çarçur etme oralarda...
    Aselsan'da CAATSA etkisi daha çok bence

5. o kadar aptal ve cahil ki halka arz fiyatını bile hesaplayamıyor.

6. Buyukyali satislarinin satis temposu bence cok iyi. Cok satilsa nakit fazlasi olur az satilsa o da problem. Dolar bazinda surekli fiyatlar artiyor dolayisiyla devamli degerlenen de bir yatirim. Onemli olan sirketin kasasina bu satislardan girecek olan 5 milyara (297 adet buyukyali da bitmis daire) yakin paranin nerelerde kullanilacagi. Eger emlak konuttan buyuk bir yer hasilat karsiligi tekrar alinirsa buyuk is olur. Bu arada gecen ay alinan bizim evler projesi de kucuk bir yer degil.

7. 297 adet konut 65500 m2 dir.bunun % 25 i ortagındır.49000 m2 özakın olur.m2 si 100bin tl den 5 milyar tl eder.
    Ayrıca 26600 m2 lik dükkanlar var.bunun %38 i ozakındır.ayrıca fisekhane var bunumda % 60 ı özakındir.

Yani var oglu var.bundan boyle her ceyrekde buyukyalidan en az 500 milyon tl gelebilir.ozak nakit zengini bir şirket.

Siki durun doviz varlıği en yuksek şirketler arasinda.1.5 milyar tl doviz varligi var.bu çeyrekde dahada artar.

8.  Alıntı Originally Posted by ha gaYreT Yazıyı Oku
    Birde aksa kıyası yapalım. Aksa fk 13.35.- dd.5.50. Şuanki fiyatı 48.12 TL. 2021 karı özak ın yarısından az... Aksa ya pdd ve fk sına göre olması gereken fiyatı yaklaşık 100 TL. Ama bizim balık Ahmet in fiyatlaması 10 TL!!! (Aksa nın dolaşımdaki lot adedi 117 milyon, sasa nın 220 milyon, Bizim balık Ahmet in özakı nın 84 milyon.) Arada ne fark var, sizde biliyorsunuz, VİZYON VE ŞİRKET SAHİBİNİN ŞİRKETİNE SONUNA KADAR DESTEK OLMASI. Bu puşt insanları nasıl, ne kadar çarparım derdinde. Balık Ahmet diğer tarafa sadece tıkalı pamukla gittiğini unutuyor. Ara ara hatırlatmak lazım....
     Alıntı Originally Posted by sakura Yazıyı Oku
    Serfszlik dizboyu bu amet ölemez çok çarşaflar yırtar

SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
     Alıntı Originally Posted by ha gaYreT Yazıyı Oku
    O kadar haysiyet sorunlular ki kağıt tavan mavan yapar, küçük ortaklar azcık kar yapar, aman yapmasın, satıp defolup gitsinler diye, bedelsiz sermaye arttırım onayını bugün seans sonrası kap atıyorlar. Adamın zihniyeti sırf çarpmak üzerine kurulu. Halka açılırken verdiği sözleri unutan dürzi. Bu yaprağın mıçına o pamuğu tıkamadan diğer tarafa yollamak lazım...

Gerçi bilançoyu bile son gün son saat son dakka (23.58) gönderen adi karaktersizlerden çok şey bekliyoruz ama neyse....

Alıntı Originally Posted by 11.Muratblsk Yazıyı Oku
    Bu hissede 5 yılın bitmesine üç ayım kaldı, bunca yıl geçti bu hırsızların huyu hiç değişmedi..!!!
    Hissenin finansallarını kullanarak sürekli milleti kandırıp önce parasını alıyorlar, sonra da aylarca esir edip yek kuruş kâr vermeden satıp çıksınlar diye işkence yapıyorlar..!!!
    Bu işkenceye dayanabilen çok az benim gibi sabır taşı yatırımcı ikinci kez bu hırsızlardan bedelsiz alma şansına ulaşabiliyor, bu hisseye Ahmet efendi yi tanımadan girdim, geçen uzun yıllarda gayet iyi tanıdım, şundan emin oldum ki bunların ne ahlaki ne de manevi hiçbir kutsalı yok, tek dertleri paralarının sürekli artması..!!!
    Kaç kez aradım, kaç kez mailler yazdım hep inkar hep yalan dolan..!! Geçen yılki genel kurul toplantısında temettü dağıtmayı bizde çok istiyoruz fakat pandemi falan deyip yan çizdiler, bu yıl milyarlık kâr ve milyarlık yatırımlar yaptılar yine temettü yok bedelsiz var..!!! Bedelsiz vermesi sadece kendisinin ve benim gibi uzun süre sabredenlerin işine yarar, mesela 2019 da bedelsiz vermeden önce yaptıklarını yazsam bu günleri mumla aratacak pislikler diz boyu..!!
    Burada çok şey yazdık, kimi bizi haklı çıkardı kimi henüz haklı çıkarmadı, bunlardan biri de şuydu; her hırsız birgün küçük küçük çalmaktan sıkılıp büyük bir hırsızlık planı yapar, günü gelimcede bu planını hayata geçirir, işte biz o güne kadar burada olacağız, ister son saatin son dakikasında bilanço göndersin, ister haftanın son günü seans sonrası bedelsiz onayını yayınlasın kısaca ne p.o.k yerse yesin bizi yıldırmayı asla başaramıyacak, hakkımızı almadan pilavfan dönersek kaşığımız kırılsın..;-))
    Öyle keresteleri TV'ye çıkarıp süslü lafları söyletip "hissenin performansından bizde memnun değiliz" deyip te tek lot geri alım yapmayı bırak üzerine 5,4 milyon lot satmakla hisseye nasıl katkı yaptıklarını sanıyor bu keresteler çok merak ediyorum, gerçi nedenini çok iyi biliyorum ama neyse..!!!
    İşte yalancı hırsızların gerçek yüzleri bu, bilen zaten biliyor, bilip te yalakalık yapanlar da bize uğursuz diyor, olsun şe.ref.siz olmaktan sa uğursuz olmak iyidir..!!!

Görüyorum çünkü gözüm var..!!!
    Düşünüyorum çünkü beynim var..!!!
    Bedelsiz açıkladıktan sonraki isyan yorumları..!!!

Şu anki bilanço sonrası yorumlara ne kadar çok benziyor dimi..;-))

Ama bazı kiralık i.t.l.e.r.e sorsan poyron şirketi çok iyi yönetiyor, şöyle işini biliyor böyle önünü görüyor deyip dururlar..!!!

Kimse keltoş aptalın teki demiyor zaten, sadece fazla uyanık ve çok fazla pinti..!!

Yatırımcısına kremelı pastasının üzerine konmuş sinek gözüyle bakıyor, tepesine vurup ezmekten başka bir düşüncesi yok yatırımcısına karşı..!!

Sayfa 179/577 İlkİlk ... 79129169177178179180181189229279 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •