Sayfa 405/578 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455505 ... SonSon
Arama sonucu : 4623 madde; 3,233 - 3,240 arası.

Konu: OZKGY - Özak GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Yalniz Mehmet Yazıyı Oku
    Hocam zararda olan baya kişi var ama yapacakları en mantikli şey bence beklemek olur. Şirket çarpanları bence çok iyi görünüyor. Yatırımlarına da devam ediyor. Hele ki kısa surede portföy büyüklüğü de baya büyümüş görünüyor. Birde 3 hafta sonra yeni bilanço gelecek sanırım. Bu bilanço ile biraz daha ucuzlamış olacak hisse. Zenginler zaten kazandıkları paranın bir kısmını yine arsa ve gayrimenkule yatiriyor. Gayrimenkul sektoru ülkemizde vazgeçilmez sektörlerden biri. Arada dalgalanmalar oluyor maalesef ama sene sonunda belki 20 li seviyeleri test edebilir, hiç belli olmaz yani. Ama ben şuan doğru hisselerden birinde olduğumu düşünüyorum. Hele ki iş yatirim uzmanlari bile hem Torunlar gyo hem Özak gyo için %100 büyüme potansiyeli görüyorsa bu bile baya benim için güven verici bir açıklama gibi geldi. Bakalım sene sonunda ne olur bakicaz duruma
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır
    Açıklamanızın tümüne katılıyorum. Ben de aynı şekilde düşünüyorum fakat hissenin buralarda oluşu üzücü.... Maliyetim 15 lerde beklentim yüksek bedelsiz sermaye artırımı ile birlikte %100 kazanma hedefim mevcut... Şuan girseydim %200 olurdu kazancım, hayıflandığım nokta burası

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Açıklamalar

Şirketimizin 04.05.2023 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile İstanbul Eyüp' te yapılması planlanan Göktürk 3 Projesinin inşaat işlerinin yapılan değerlendirme sonucunda, ekonomik açıdan en avantajlı teklifi veren, teknik ve mali yeterlilik kriterlerini sağlayan İnt-Er Yapı İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından yapılmasına karar verilmiştir.

Açıklamalar

Şirketimizin 04.05.2023 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile İstanbul Beşiktaş'ta yapılması planlanan Balmumcu Projesinin inşaat işlerinin yapılan değerlendirme sonucunda, ekonomik açıdan en avantajlı teklifi veren, teknik ve mali yeterlilik kriterlerini sağlayan İnt-Er Yapı İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından yapılmasına karar verilmiştir.

Tasarruf sahiplerimizin ve kamuoyunun bilgisine sunarız.

3.  Alıntı Originally Posted by yas3gk Yazıyı Oku
    Açıklamalar

Şirketimizin 04.05.2023 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile İstanbul Eyüp' te yapılması planlanan Göktürk 3 Projesinin inşaat işlerinin yapılan değerlendirme sonucunda, ekonomik açıdan en avantajlı teklifi veren, teknik ve mali yeterlilik kriterlerini sağlayan İnt-Er Yapı İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından yapılmasına karar verilmiştir.

Açıklamalar

Şirketimizin 04.05.2023 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile İstanbul Beşiktaş'ta yapılması planlanan Balmumcu Projesinin inşaat işlerinin yapılan değerlendirme sonucunda, ekonomik açıdan en avantajlı teklifi veren, teknik ve mali yeterlilik kriterlerini sağlayan İnt-Er Yapı İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından yapılmasına karar verilmiştir.

Tasarruf sahiplerimizin ve kamuoyunun bilgisine sunarız.
    Aslinda kendisi de gayrimenkul ve inşaat şirketi ama niye yapim işini başka firmaya veriyor orasına pek anlam vrremedim. Sonuçta inşaatı yapan fitma da para kazanacak oradan. Bunu kendisi yapsa biraz daha kâr cebine kalabilirdi sanırım. Hayırlısı diyelim. Ama yatırımlar devam ediyor gibi görünüyor. Diğer devam eden ve satilan buyukyali projesi, ayrica göktürk 2 projesi bu seneki bilançosuna baya baya olumlu katkı yapmasını bekliyorum. Ela excellence otelinden de kira katkısı olacak. Ayrica birde yeni üst kullanim hakki aldığı yaklaşık 300 dönümlük club med tatil köyünden de gelir yaratırsa bu sezonda baya guzel olur sanırım.
    Gyo olarak hem Torunlar Gyo hemde Özak gyo da hisse hareketi bazli toparlanma çabası başladı gibi sanki. Buralar dip olabilir. Ben sahsen bundan sonra yavaş yavaş toparlanmaya başlayacağını düşünüyorum artık. Sanırım 1 haziran bilanço tarihi. Bilancoya doğru bakalim güzel haraketler olacak mi

Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

4. inter yapı kendi şirketi...

Alıntı Originally Posted by Yalniz Mehmet Yazıyı Oku
    Aslinda kendisi de gayrimenkul ve inşaat şirketi ama niye yapim işini başka firmaya veriyor orasına pek anlam vrremedim...
    "Hiçbir şekilde gayrimenkullerin, altyapı yatırım ve hizmetlerinin inşaat işlerini kendileri üstlenemez, bu amaçla personel ve ekipman edinemezler. Yürütülen projelerin kontrol işleri dahili olarak yürütülecekse bu amaçla istihdam edilen personel kapsam dışındadır."

GYO tebliğinden, GYO'ların yapamayacağı faaliyetler bölümünden.

Yine buna benzer nedenle otellerin de işletmeciliğini yapamıyorlar. Bu nedenle ya bu işi yapan bir işletmeciye kiralıyorlar ya da OZKGY'da olduğu gibi iştirakı olan bir başka işletmeci kuruluşa kiraya veriyorlar.
    İşte Hendek! İşte Devekuşu!

6.  Alıntı Originally Posted by Azurit Yazıyı Oku
    "Hiçbir şekilde gayrimenkullerin, altyapı yatırım ve hizmetlerinin inşaat işlerini kendileri üstlenemez, bu amaçla personel ve ekipman edinemezler. Yürütülen projelerin kontrol işleri dahili olarak yürütülecekse bu amaçla istihdam edilen personel kapsam dışındadır."

GYO tebliğinden, GYO'ların yapamayacağı faaliyetler bölümünden.

Yine buna benzer nedenle otellerin de işletmeciliğini yapamıyorlar. Bu nedenle ya bu işi yapan bir işletmeciye kiralıyorlar ya da OZKGY'da olduğu gibi iştirakı olan bir başka işletmeci kuruluşa kiraya veriyorlar.
    Bilgilendirme için teşekkürler, Yatırımları devam ediyor. Dip çalışmasını buralarda tamamlarsa ufak bir atak yapabilir gibime geliyor. ( 11 üstüne kisa sürede çıkabilir sanırım)

7. Bu düşüşün asıl sebebi emeklilik fonlarının satışı muhtemelen. Uzun süre dir şahıs yapıyorlar. Emeklilik fonu elinde ne kadar var bilen varmı arkadaşlar. Varsa paylasabilirmiyiz. Elinde fazla kaldığını sanmıyorum ama yinede merak ettim doğrusu. Alış ve satişlar dengeli görünüyor. Piyasa dengeye oturursa çok güzel olacak artık.

Şirketin kağıdı borsada düştüğü için moraller biraz bozuk galiba ,benim umurumda bile değil, 9 olmuş, 8 olmuş ,yok 15 olmuş 20 olmuş bana ne, satmayacağım ki hissemi fiyatını önemseyeyim ,ha param olsa alırım ama malesef alımlarımı tamamladım buralara kadar düşeceğini ön göremedim bu duruma hayıflanmıyor değilim yüzde 40 daha fazla hissem olurdu daha fazla kazanırdım ilerde ama olsun buda yeter .Benim için önemli olan, şirketin, yani patronun son faaliyet raporundaki, bu yıl yapacağını söylediği inşaatların başlamasıdır Mayıs ayına planladıklarını, inşaat anlaşmalarını imzalayarak startını verdi.İnşallah çok yakında kazma vurulur ,beton dökülür, demir bağlanır ve lansmana çıkar.Kemer de alınan turizm tesisi ile ilgili yorumlarımızı yaptık.Şahane bir müjde oldu, orta sahadan atılan gol gibi etki yaptı bende. Bu yıl için turizm kısmında başka bir şey yapmasa bile bu yeterlidir bana göre.Eğer yetişirse bu sene olmazsa önümdeki yıl sezona yetişsin kafi benim için .Yazdıklarım kimseye al sat tut tavsiyesi için değildir ,burda şirketin kadim ortaklarına hitaben, düşüncelerimi paylaşmak için yazılmıştır .

Sayfa 405/578 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455505 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •