Sayfa 321/577 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421 ... SonSon
Arama sonucu : 4613 madde; 2,561 - 2,568 arası.

Konu: OZKGY - Özak GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by sakura Yazıyı Oku
    Herkes birseyler yaziyor turizm ınş kira gelirleri elde elden şirketin 2-3 pd değerlenmesi neden abes olsunki özak holding gibi 9 ayda 1.270 milyon satış ve faliyet kârı yazmıştır bircok sanayi sirketinin cok üzerindedir...

SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İş yatırım raporunda 2023 FD/Favök beklentisi 3. Bu oran muhtemelen tüm sanayi şirketleri içinde en düşük oran. (Mgros ve Sokm gibi düşük FD/Favök’e sahip gıda perakendecileriyle yarışır bir oran.) İş yatırım bunu bilmesine rağmen düşük net aktif değer iskontosu bahanesiyle Ozkgy’yi vurdu. Eğer Büyükyalı’yı stok maliyetlerinden değil de değerleme değerinden net aktif değer hesabına ekleselerdi, hedef fiyatı artırıp al demek zorunda kalırlardı. Ama FD/Favök beklentisinde olduğu gibi bakmasını bilen ve yanlışlarını düzeltebilen için İş Yatırım raporu iyi bir referans noktası ve ileride bu rapor, gelecek revize ile hissenin önünü açacak diye düşünüyorum.

Fon yöneticileri kârlı oldukları hisseleri sattiklarinda prim aliyorlar iş yatirim 20 üzerinde fonların mal yedirdiklerini gördü ve bu raporu yayınladı vereceklerse daha alttan versinler demekti bu fonların mali dağıtılmış gibi gorunsede ky hisseye bu kadar sert verilirken mal alamaz bilakis yatırımcı mantığını kavrayamamış olanlarda vermiş bile olabilir fiyat illüzyondur ast olan sirket ve ne yaptığıdır. Gözlerin kira ve konuta çevrildiği bu zamanda gyo ların özelliklede özakın çok düşük carpanlarla faydalandığını düşünüyorum bununda sebebi ky nin birtürlü vermediği maldır Algyo forumunda 20 tl den 500 gitmiş hissede hâlâ bekleyenleri gördükçe ozaktan ky dökemeyeceklerini anlıyorum su akar yolunu bulur keşke patron biraz daha yatirimcisina dost olabilse... değerlemeleri gönderme şeklinde bile malesef art niyet seziyorum....
     Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    İş yatırım raporunda 2023 FD/Favök beklentisi 3. Bu oran muhtemelen tüm sanayi şirketleri içinde en düşük oran. (Mgros ve Sokm gibi düşük FD/Favök�e sahip gıda perakendecileriyle yarışır bir oran.) İş yatırım bunu bilmesine rağmen düşük net aktif değer iskontosu bahanesiyle Ozkgy�yi vurdu. Eğer Büyükyalı�yı stok maliyetlerinden değil de değerleme değerinden net aktif değer hesabına ekleselerdi, hedef fiyatı artırıp al demek zorunda kalırlardı. Ama FD/Favök beklentisinde olduğu gibi bakmasını bilen ve yanlışlarını düzeltebilen için İş Yatırım raporu iyi bir referans noktası ve ileride bu rapor, gelecek revize ile hissenin önünü açacak diye düşünüyorum.
    nasip....

Bizim mahalle 2.etap ekgyo nun değerleme raporları arasında yok gördüğüm kadarıyla 2023 e kaldı portföye girmesi eğer yanılmıyorsam

Bir dost

1.ci varmi
     Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Bizim mahalle 2.etap ekgyo nun değerleme raporları arasında yok gördüğüm kadarıyla 2023 e kaldı portföye girmesi eğer yanılmıyorsam

Bir dost
    nasip....

5. Ne oldu şirketmi battı satın bakalım
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

6. Info ve garanti nin gunlerdir suren satislari devam ediyor. 2 kurumda yatirim fonlarinin malini satiyor. Bugun de 2 milyona yakin mal verdiler. Defter degerimiz 0.70 lerde yil sonu bilancosuna gore.

7. özakta merakla beklenen büyükyalının değerleme raporu henüz gelmedi, gelince ana tablodaki resim ortaya çıkacak... 21 lerden onun yada bunun satışıyla 16 lara indirilmesi ana resmi, gidişatı değiştirmez...Bu zaman zaman her hisse senedinde olan olaylardır, olmaması gerekse de ne yazık ki burası Türkiye ...Özak hissesini alan minimum 1 sene kendisini satmayacak şekliyle konumlandıracak, senas içi aşağıya kaydırıldığında ise yakalayıp koy sepete formasyonunu uygulaması elzemdir. Bunun haricinde özak hissesinde başarılı olmak, sayısal lotonun size çıkmasıyla eşdeğerdir belki de daha da düşüktür.
    es cümle sabrı olan gelsin bu diyarlarda sabrını test etsin , özaksa koy sepete desin

8. Bugun is portfoy bist 100 disi fonunu icergi geldi. Aralik ayinda yuzde 4 ozak tasirken bu sifira inmis. 1 milyar buyuklugunde bir fon oldugunu dusunursek 2 milyon lot satmislar. Bir donem is yatirim dan sert bir satis olmustu. Bu satisinda ne oldugu ortaya cikmis oldu. Bu dususu ozellikle yatirim fonlari cok tetiklemis gibi duruyor. Cogu 1 defter degerini hedef yapmis ve satisa gecmisler. Bilanco sonrasi defter dgerimiz 24 lere ciktiginda bi seferde alima gecmelerini bekliyorum.

Sayfa 321/577 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •