Sayfa 471/578 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571 ... SonSon
Arama sonucu : 4617 madde; 3,761 - 3,768 arası.

Konu: OZKGY - Özak GYO A.Ş.

1. OZKGY - Özak GYO A.Ş.

Aracı kurum beklentileri altında kar diye yarın negatif raporlar gelir hazır olalım

Büyükyalı değerleme raporu 9 milyar küsür.

Bilancoda
    Stoklarda hayattepe göktürk 1 büyükyalı total 895milyon. 850si büyükyalı de

Bilancoda büyükyalı ofis değerleme 1288milyon

7milyarlık değer farkı bilancoda yok. Heralde aracı kurumlar bunun yarısını yansıtır diye aşağıdaki beklentiye girdiler bende aklımda 10 milyar üstü kar bekliyordum komple yansıtır diye
    YTD

Aracı KurumKâr /Zarar beklentisi
    Deniz Yatırım7.251.000.000 TL
    İş Yatırım7.743.000.000 TL
    Yatırım Finansman7.782.000.000 TL

2. ÖZAK, Solo 8.309.000.000 TL açıkladı, beklentilerin %10 ile %20 arası fazla... Solo Bilanço ortada...

3. Dağıldık mı? TİCARİ AHLAK ameeddddd....

Yatırım tavsiyesi değildir...Kendi hür iradenizle yatırım yapın....

4. Bilanço beklediğim gibi geldi , kimi yerleri gri olarak tabii...3.çeyrek hem satış hem de turizm gelirlerinin daha iyi olduğu bir çeyrek...
    Özak 2 ileri 1 geri yaparak koy sepete formasyonuyla yola devam edecek gibi... Bu hafta TCMB toplantısı var perşembe günü...
    piyasa beklentisi 3-5 puan arası artış şeklinde ancak ben 1 puan civarı bir artışın olabileceğini düşünmekteyim. Ayrıca ekonomi yönetimi bir konut kampanyası hazırlığında eylül sonu ekim başı gibi ilk planda evi olmayanlara güzel bir oranla kamu bankalarından yardımcı olunacak... Buna uygun projelerimiz var bizimde halihazırda ruhsatı hazır ve hazıra yakın olan ... Cash olarak satılabilecek de projeler var usd nin 30 civarına çıkmasıyla bu satışlar da artacaktır...
    Bekleyebilen için güzel kazançların olduğunu düşündüğüm işkencesi bol ama alışana sinek vızıltısı gelen bir tahta

Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku

...Büyükyalı değerleme raporu 9 milyar küsür.

Bilancoda
    Stoklarda hayattepe göktürk 1 büyükyalı total 895milyon. 850si büyükyalı de

Bilancoda büyükyalı ofis değerleme 1288milyon

7milyarlık değer farkı bilancoda yok. Heralde aracı kurumlar bunun yarısını yansıtır diye aşağıdaki beklentiye girdiler bende aklımda 10 milyar üstü kar bekliyordum komple yansıtır diye
    YTD
    Bilanço dipnotlarında stokları ikiye ayırmışlar ve büyük kısmını (ki görünen tutarın nerede ise tamamının Büyükyalı'dan oluştuğunu düşünüyorum) tamamlanmış olarak kayda geçirmişler.

Değerleme raporu ortada. Peki neden Büyükyalıyı yatırım amaçlı gayrimenkuller hesabına geçirmiyorlar? Yasal bir kılıfı, gerekçesi inanıyorum ki vardır.

Ancak böyle olunca satışların ve her satıştan yapılan karın, toplam potansiyel karın yatırımcılarla denetimi mümkün olamıyor. Sözün gelişi birim fiyatı 20 milyondan da satsa 30 milyondan da satsa stok maliyeti düşük olduğu için patron kar yazıyor ama hissedarlarca değerleme raporuna göre bunun denetimi olanaksızlaşıyor.

Bilanço bana göre şeffaf değil, dolayısıyla sonuç rakamlar bana çok bir şey ifade etmiyor.

Büyükyalı stoklarda durduğu müddetçe "acaba?" soruları hep gündemde kalacaktır.

Patron kağıdı almanın bedeli bu kadar büyük olmamalıydı.
    İşte Hendek! İşte Devekuşu!

6. Bekleriz sıkıntı yok. Yakında ölümsüzlüğün sırrı bulunacakmış. 250-300 yaşında hisse EDERİNDE işlem görecekmiş!!!

Yatırım tavsiyesi değildir...Kendi hür iradenizle yatırım yapın....

Alıntı Originally Posted by Azurit Yazıyı Oku
    Bilanço dipnotlarında stokları ikiye ayırmışlar ve büyük kısmını (ki görünen tutarın nerede ise tamamının Büyükyalı'dan oluştuğunu düşünüyorum) tamamlanmış olarak kayda geçirmişler.

Değerleme raporu ortada. Peki neden Büyükyalıyı yatırım amaçlı gayrimenkuller hesabına geçirmiyorlar? Yasal bir kılıfı, gerekçesi inanıyorum ki vardır.

Ancak böyle olunca satışların ve her satıştan yapılan karın, toplam potansiyel karın yatırımcılarla denetimi mümkün olamıyor. Sözün gelişi birim fiyatı 20 milyondan da satsa 30 milyondan da satsa stok maliyeti düşük olduğu için patron kar yazıyor ama hissedarlarca değerleme raporuna göre bunun denetimi olanaksızlaşıyor.

Bilanço bana göre şeffaf değil, dolayısıyla sonuç rakamlar bana çok bir şey ifade etmiyor.

Büyükyalı stoklarda durduğu müddetçe "acaba?" soruları hep gündemde kalacaktır.

Patron kağıdı almanın bedeli bu kadar büyük olmamalıydı.
    eski spk yöneticisini uhdelerine boşuna almamışlar hisse her türlü kurumsallıktan uzak keyfi uygulamalarla p.ç edilmek isteniyor hal böyleyken yatırımcı bu şirkete nasıl güvensin zaten özak son gyo hissemdir evi 60 satıp 30 sattım yazmayacagına hanginiz eminsiniz hele hele bilançoda ve tahtada bile böyle oyunlar yapan bir patrona nasıl güvenelim yapıyorsa bedenine batsın çoluk çocugundan çıksın amed gene zoru başarmış görünüyor.
    nasip....

Sayfa 471/578 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •