Sayfa 564/577 İlkİlk ... 64464514554562563564565566574 ... SonSon
Arama sonucu : 4612 madde; 4,505 - 4,512 arası.

Konu: OZKGY - Özak GYO A.Ş.

1. Cool

Alıntı Originally Posted by nikolatesla Yazıyı Oku
    Son aldığım bilgilere göre,

Göktürk-3 lansman satışları başlamış, Göktürk-2 teslimler başlamış burada mevcutta satışta olan dairelerimiz var oturumlar başladığı için geri kalan kısımlar satılması hızlanabilir.
    Hayat City Mahmutbey lansman satışları başladı ve inşaat çalışmaları başladı.
    Maltepe projesi inşaat çalışmaları başlamış, lansman satışları henüz yok.
    Balmumcu projesi inşaat çalışmaları başlamış, lansman satışları önümüzdeki aylarda.
    Büyükyalı 311 bağımsız bölüm halen satışta ne kadarı satıldı bilmiyorum görücez bilançoda,
    halkalı ve topkapı projeleri ile ilgili bir bilgiye ulaşamadım.
    Antalya kemer otel inşaatı ile ilgili yol vs çalışmaları başlamış onunla ilgili de bir net bilgi yok
    Selam dostum, bilgiler doğru zaten zamanında da bu bilgileri zamanı geldiğinde foruma yazarak vermiştim. Bu şirketin en büyük özelliği puzzle parçalarını birleştirebilen icabında da 3-5 yıl bekleyebilen yatırımcıyı sevmesidir, yoksa pat diye atılan kapı okuyan armut piş ağzıma düş yatırımcı tipi yatırımcıyı sevmez

2.  Alıntı Originally Posted by nikolatesla Yazıyı Oku
    Son aldığım bilgilere göre,

Göktürk-3 lansman satışları başlamış, Göktürk-2 teslimler başlamış burada mevcutta satışta olan dairelerimiz var oturumlar başladığı için geri kalan kısımlar satılması hızlanabilir.
    Hayat City Mahmutbey lansman satışları başladı ve inşaat çalışmaları başladı.
    Maltepe projesi inşaat çalışmaları başlamış, lansman satışları henüz yok.
    Balmumcu projesi inşaat çalışmaları başlamış, lansman satışları önümüzdeki aylarda.
    Büyükyalı 311 bağımsız bölüm halen satışta ne kadarı satıldı bilmiyorum görücez bilançoda,
    halkalı ve topkapı projeleri ile ilgili bir bilgiye ulaşamadım.
    Antalya kemer otel inşaatı ile ilgili yol vs çalışmaları başlamış onunla ilgili de bir net bilgi yok
    Bu projelerin yaklaşık ortalama satış bilgilerini verelim de ileri tarihlerde faydalanma imkanımız olsun...
    göktürk 3---170.000
    göktürk 2- 150.000
    hayatcity--110.000
    maltepe -130.0000
    balmumcu---300.000
    halkalı---150.000
    topkapı---160.000
    büyükyalı ----250.000
    bu fiyatlar açıklanmış ya da açıklanmaya yakın olan projelerin ortalama satış rakamlarıdır...

Alıntı Originally Posted by linux Yazıyı Oku
    Bu projelerin yaklaşık ortalama satış bilgilerini verelim de ileri tarihlerde faydalanma imkanımız olsun...
    göktürk 3---170.000
    göktürk 2- 150.000
    hayatcity--110.000
    maltepe -130.0000
    balmumcu---300.000
    halkalı---150.000
    topkapı---160.000
    büyükyalı ----250.000
    bu fiyatlar açıklanmış ya da açıklanmaya yakın olan projelerin ortalama satış rakamlarıdır...
    Birim fiyat konusunda biraz daha açık yazabilir misin tam anlaşılır olmamış bende anlamadim

M2 fiyatları
     Alıntı Originally Posted by nikolatesla Yazıyı Oku
    Birim fiyat konusunda biraz daha açık yazabilir misin tam anlaşılır olmamış bende anlamadim
    SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    nasip....

Teşekkürler özellikle balmumcu projesi konum itibariyle boğaz manzaralı oluşu sebepli lansmanda bile büyük oranda konutların satılacağıni düşünüyorum

6. en son despec sayfasında aylar önce yazmış bir analiz yapmıştım.
    ,

7. Cool

inşaat mühendisi ve uzman emlakçı hüviyeti ile yazıyorum bilanço ve VARLIKLARI potansiyeli oldukça ciddi büyüme hızı dolar bazında artan varlıkları ve olası yabancı payı ile bist 100 efsanesine dönüşebilecek bir yan tahta DEĞİL !! ana efsane tahta olabilir YTD , burda dikkat EDELİM BİLANÇO BEN DÜNYA DEVİYİM DİYE BAĞIRMAKTADIR , BURADA ana tahta görüntüsü hakim.YTD

100-300 milyar tl varlık potansiyeli 3-5 sene içinde realize olabilecek ender GYO HOLDİNGLERDEN NEDEN GYO HOLDİNGİ DİYORUM
    TURİZM SEKTÖRÜ
    İNŞAAT SEKTÖRÜ
    FİNANSAL YATIRIM FON SEKTÖRÜ
    GYO VE KİRALAMA SEKTÖRÜ
    ALANLARDAN gelir üreten 4 ÜSTÜ SEKTÖRE açık bir holding şirketi karşımızda durmaktadır. özak grubu da tekstilden inşaata turizmden tesis işletmeye uzanan bir DEV OĞLU DEV HOLDİNG yapısına bürünmüş

ŞİRKET VE PATRONU bu fiyatlardan da hiç şikayet etmemeli ,bu ucuzluğun ana kaynağı unutulmuş görüntüsü olabilir, temettü ve geri alım kararları almayan yabancı yatırımcıyı da kaçıran bir düşünce yapısına benziyor .bu eleştirimi umarım dikkate alırlar.

patronun ve şirketin kurumsal web sitesi oldukça sorunlu burda yorum yazan değerli arkadaşlar twitter dünyası dahil murat azra serdar tesla ve deiğerleri ...vb ve ilgili ky stres ve baskı altında kalmışlar,

analize başlayım

yurkarda paylaşılan m2 rakamları tl bazlı LANSMAN fiyatları olabilir güncel M2 FİYAT SKALASINDA

ÖZAK GYO LÜKS DAİRELERİN PENTHOUSE dahil m2 fiyatları 350.000 tl /m2 geçmiş durumda en küçük 1+1,,-2+1 brut fiyatlamalarda .. 90-110 m2 dairelere istenen iskontolu fiyat sanırım en son 36-45 milyon tl bandında seyrediyor .

göktürk 1 projede ilan fiyatalrı en küçük daireler , 27 milyon tl bandındaydı. göktürk 2 ve göktürk 3 bundan %30 -50 daha yüksek fiyatlanabilir ,

bu büyükyalıda balmumcuda farklı olabilir mahmutbey ise ORTA GELİR GRUBU için projelendirilmiş yüksek gelirle alınacak 350.000-500.000 dolarlık daire satışına konu edilir.

şirketin taşerona fatura ettiği bir 100 m2 dairenin taşeron tarafından (arsa bedeli ortaklık payı hariçtir ) 3- milyon tl geçmeyen bedellerle inşa edildiğini ancak OZKGY firmasının bunları kar dahil 5-6-8 milyon tl gider gösterdiğini düşünmekteyim zaman ve ortaklık payı dahil edildiğinde bile ozak gyo %65 üstü kar marjı ile hasılat oluşturmuş son perakende fiyatı üzerinden firma burda AMAÇ PARA KAZANMAK İSE VE 24-36 ay teslim süresi ise bu faiz ortamında 1 tl karşılığında 18 ayda 2 tl üstü net hasılat elde edilmesi gerekmekte şirket bu hedefi gerçekleştirmiyorsa nakit parasını faize yatırmalıydı bu açıdan SATIŞLARIN HIZLANMASI VE İSKONTOLU HALE GETİRİLMESİ VAZGEÇİLMEZ HEDEFTİR.

neden iskontolu satış ve hızlı satış modeli önemlidir, şu açıdan paranın 12 aylık tl maliyeti %60 civarına gelmiştir burada kaybedilecek 2 veya 3 ay var mı sizce ?

zaman paradan çok daha değerli hale gelmiştir. satışlarda zaman kaybı maliyet hakkında spekülasyona da neden olabilir, bu maliyetlerin şirket için göründüğünden daha düşük olduğu savını ve fikrini güçlendirebilir. ytd

OTELLERİN BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMESİ KY KORUNMASI HEDEF OLMAK ZORUNDADIR .
    saygılar analizlerime devam edicem sorular gelsin cevaplarım
    Son düzenleme : Deniz Ali; 28-03-2024 saat: 15:40.

8. Şu an özak gyo senelik brut kar marjı ile
    Arsa payo ve ortaklıklar dahil 24-36 ayı bulan % 100 daire satış operasyonunda % 65 üst senelik net gelir avantajı faize ödenen net % 52-55 mevduat yüzünden tehdit altında kalmaktadır .

2 adet çıkış yolu mevcuttur .

Ya firma Ticari otel projelerinş hızlandırarak VARLIK VE KİRA GELİRLERİNİ katlayacak ya da İskontolu satış hasılat yüzdelerini 2023 yılına nazaran % 50 üstü artırarak hem faizi hem de 2023 de düşen çok azalan hasılat payını büyütecektir .

Yeni lansman satışlarının Hasılat artışına etkisi 50-100 daire adet ve rakamlara ulaştığı an 2023 senesi hasılatı geçilebilir amaç o hasılatın net karın % 60 üstü büyümrdini sağlamak olmalıdır .

Firma yatırım yapmaya ve hasılatını artırmaya mevcuttur stokları doludur . Projeden Nakte dönüş potansiyeli çok yüksek bir firma olması sebebiyle % 30-50 lansman satışı iskonto hedefiyle yürünmelidir .

Bu devasa Gövdeyi ve Gücü kullanmasını bilmek gerek İran körfezi ülkeleri , Suudi arabistan , Uzak doğu Avrupa hatta Rusya ve iskandinavya menşeli seçkin üst sınıf emlak şirketleri ile bağlantılar kurularak satışların hızlandırılması amaçlanmalıdır .

Gün gelecek firma varlıkları 100 milyar tl aşacaktır . O zaman bu fiyatlar burada Hoşş çok hoş bir seda olarak kalacaktır .

Sayfa 564/577 İlkİlk ... 64464514554562563564565566574 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •