Sayfa 3/64 İlkİlk 123451353 ... SonSon
Arama sonucu : 507 madde; 17 - 24 arası.

Konu: DMSAS - Demisaş Döküm

1.  Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    REX senin için dmsaşa baktım. ne gördüm? 6 TL ye hızla gelme ihtimali var. Yatın kalkın speginize teşekkür edin. Burada tuttugu için. 52 milyon sermaye 32 milyon kar bune la 0,62 TL kazanç 10 katı 6,20 eder. Yok yerinden kımıldamıyormuş, yok hedef bir dolarmış. siz retbull mü içiyorsunuz. Benim eski kagıdımdı eger bilanço hoşuma gitseydi biraz alacaktım ama vaz geçtim Yatırım tavsiyesi degildir.Kagıt toplu görünüyor siz son kalanlarda satında spek sadece kendininolan hisseyi 100 TL yapsın. Bizim borsada olmayacak diye birşey yok.Hayırlı işler.
    Değerli kardeşim şimdi böyle bir yazıya aslında cevap yazmak gereksiz ancak şunu belirteyim ki bir şirketi değerleme yönteminiz gerçekten şahane..eğer bir şirketi karına göre değerleme yapacaksak zarardaki şirketleri nasıl değerlendireceğiz..Buradan bakarsak nerede bu şirketin arsası, nerede fabrikası, nerede araç gereçleri, nerede ticari marka değeri...birşeyi yazarken mantık süzgecinden geçirin öyle yazın lütfen.. Dahası o sizin yaptığınız hesap emlak alım satımlarında geçerli ve on yıllık hesap artık eskide kaldı şu anda emlak piyasası 30-40 yıl hesabıyla değerleniyor..

Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    REX senin için dmsaşa baktım. ne gördüm? 6 TL ye hızla gelme ihtimali var. Yatın kalkın speginize teşekkür edin. Burada tuttugu için. 52 milyon sermaye 32 milyon kar bune la 0,62 TL kazanç 10 katı 6,20 eder. Yok yerinden kımıldamıyormuş, yok hedef bir dolarmış. siz retbull mü içiyorsunuz. Benim eski kagıdımdı eger bilanço hoşuma gitseydi biraz alacaktım ama vaz geçtim Yatırım tavsiyesi degildir.Kagıt toplu görünüyor siz son kalanlarda satında spek sadece kendininolan hisseyi 100 TL yapsın. Bizim borsada olmayacak diye birşey yok.Hayırlı işler.
    hasan bey teşekkür ederim analiziniz için...100 tl olmasada bir hedefim var...ben hissenin ederini biliyorum merak etmeyin..12 tl oldu satmadık işte 6 tl olsada satacağım yok...ben buraya serzendiğime bakma istiyor ki insan hemen gitsin ama öyle olmuyor işte....gitmeyen hisseleri daha tercih ediyorum..yeter ki gelecek vaad etsin..

3. 6*55mlyn = 330mlyn Tl yaklaşık 20mlyn USD? Hesapta hata var gibi , Rıza Bey e sormak lazım 2oM USD ye fabrikayı satarmıymış, ben olsam satmazdım bu fiyata ev dükkan vermiyorlar artık.

Alıntı Originally Posted by veysi89 Yazıyı Oku
    Değerli kardeşim şimdi böyle bir yazıya aslında cevap yazmak gereksiz ancak şunu belirteyim ki bir şirketi değerleme yönteminiz gerçekten şahane..eğer bir şirketi karına göre değerleme yapacaksak zarardaki şirketleri nasıl değerlendireceğiz..Buradan bakarsak nerede bu şirketin arsası, nerede fabrikası, nerede araç gereçleri, nerede ticari marka değeri...birşeyi yazarken mantık süzgecinden geçirin öyle yazın lütfen.. Dahası o sizin yaptığınız hesap emlak alım satımlarında geçerli ve on yıllık hesap artık eskide kaldı şu anda emlak piyasası 30-40 yıl hesabıyla değerleniyor..
     Alıntı Originally Posted by SeNeR38 Yazıyı Oku
    6*55mlyn = 330mlyn Tl yaklaşık 20mlyn USD? Hesapta hata var gibi , Rıza Bey e sormak lazım 2oM USD ye fabrikayı satarmıymış, ben olsam satmazdım bu fiyata ev dükkan vermiyorlar artık.
    Beyler ben olsam bu şirketi 1milyar 850 milyonada vermem. Konu o degil . sizin veya benim dedigim gibi olsa hissenin 8 TL de ne işi var?

Ben sadece teknik analizdeki görünümüne baktım. benim baktıgım indikatörlerin bir kısmı satta bunu temel analiz onaylıyormu diye kar ,sermaye ve fiyatına baktım. Yazımdaki hitapta Sayın REX beye idi. O gelip bizdeki eregliye 25 TL ye düşer dedi. biz birşey demedik. İnşallah gelişmeler beklentileriniz yönünde olur, Şizlere hayırlı kazançlar.

6. Abim ben de fi tarihinden ereğli görünüyor hesabımda bölünmelerden vs kalmış. Zamanında 5-6 tl iken millet yüzüne bakmıyordu, o zaman desen ereğl 30 - 35 olacak gülerlerdi. Piyasa her firmanın ederini eninde sonunda fiyatlamak zorunda. Geçen seneki kur artışı üstüne enflasyon TL varlıkların hepsi ucuz kaldı, mutlaka piyasa bu farkı eninde sonunda kapatacaktır. Geçen sene 1mlyn olan evler 2-3mlyn a çıktı , firmaların ciroları da artmak zorunda ciro artınca kar rakamları da bugün ki seviyelerde kalmayacaktır.
    Size de bol kazançlar.
    Saygılar.

7. Beklemeye devam bu ayın maaşından kalanla henüz almadım, Allah verede yarın 7.80 lere çeke, yine alacağım, ne olursa olsun, ya benimsin ya toprağın dmsas )) ytd.

8. Spek burayı okuyorsan (okuduğunu pek sanmıyorum) aşağı bastıkça 10 bin ekliyorum. Her 10 kademe aşağı vermende 10 ar bin lot ekliycem ( bugün 10k daha ekledim)haberin olsun.. Beni Demisaş manyağı yap spekkkk. G . t . n yiyorsa

Sayfa 3/64 İlkİlk 123451353 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •