Sayfa 47/64 İlkİlk ... 37454647484957 ... SonSon
Arama sonucu : 507 madde; 369 - 376 arası.

Konu: DMSAS - Demisaş Döküm

Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    BU NE BİLANÇO rex karı hokus pokus yapmayı bırak neredeyse şirketi ortadan yok edeceklermiş, hisse fiyatı ne olur bilemem, ama böyle maliyetin altında satışlar, brak nette zarar etmeyi hasılat 1.409.000 hasılat var satışların maliyeti 1.449.000, 9 aylık ta böyle bir absürtlük yoktu son üç ayda ne yapmış olabilirler hem 9 ayın bütün karını eritmişler, hem de maliyetten daha düşük ciro yapmışlar. Genel müdür neden istifa etti sorusu cevabını buldu,

Üstte bir arkadaş yazmış sarky 32 dmsas 8 diye, 8 bile bu bilançoyla çok çok fazla bana kalırsa, gözüm korktu açıkcası, bu arada rex 3 haneli kar yazamayacaklar bakmışlar 3 haneli zarar yazalım demişler herhalde.

Hala şaşkınım, elimde yok ama her an olabilirdi, tetikte almak için bekliyordum, cemts bilanço iyi gelince dmsas ta iyi gelir diye atlayacaktım da bir türlü reel e geçirememiştim. Ucundan döndüm gibi bakıyorum.
    bilanço iyi geldi al bilanço kötü geldi sat olayı yok bende hocam....hissenin potansiyeli önemli...zarar yazdı diye hisseyi satmam...bilanço makyajları ile ilgilenmiyorum becerememişler......3 yıl önceye göre kabaca 4 kat ciro artışı var ama kar yok şirket amme hizmeti yapıyor...2023 için 2,5-3 milyar ciro beklentim var her halde 1 ev parası kar yazarlar bu gidişle...elimizdeki hisseyi almak için yapmadıkları dümen yok satacağımda yok...

sn cover13 bu yıl açıklanan bilançolarda hisselerimde genelde ciro patlaması var ama kar yok...

3.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    sn cover13 bu yıl açıklanan bilançolarda hisselerimde genelde ciro patlaması var ama kar yok...
    Sakın yanlış anlaşılmasın, hissenin fiyatı ile ilgili olumsuz yada olumlu bir yorumum yok, dikkatimi çeken hatta beni şoke eden bilançoda ki tutarsızlık böyle bir makyaj ya da karı yok gösterme yapılamaz yaparsanız da çüş derler adama ne olup bitiyor bunu anlamak istiyorum.

J. ŞİRKETİMİZİN FAALİYET GÖSTERDİĞİ SEKTÖR VE BU SEKTÖR İÇERİSİNDEKİ
    YERİ

Şirketimizin ürettiği ürünler otomotiv, soğutma, beyaz eşya, makine imalat, hidrolik
    sistemler ve inşaat sektörlerine yöneliktir.

Soğutma sektörüne yönelik olarak kullanılan kompresör döküm parçaları üretiminde
    dünyanın önemli döküm tedarikçileri arasında bulunmaktadır.

Otomotiv sektöründen gelen talebe göre teknolojik altyapı ve uzmanlık becerisi isteyen
    sfero döküm konusunda üretim kapasitesini ve pazar payını arttırmış, vermiküler dökme
    demir üretiminde ise yeni bir pazar oluşturmuştur.

Şirketimiz, daha katma değerli, üretim şartları ve teknolojisi bakımından rakiplerinden
    ayrılmasını sağlayacak ürünlere yönelerek ürün gamını değiştirme stratejisi doğrultusunda
    hali hazırda hizmet verdiği otomotiv ve soğutma kompresörleri sektörlerinin yanına başta
    ticari araçlar olmak üzere ağır vasıta, hidrolik sistemleri, inşaat, demiryolu ve hidrolik
    sektörlerinde de büyüme kararı almış ve yaptığı yatırımlar ile çalışmalarını hızlandırmıştır.
    Son düzenleme : R-E-X; 01-03-2023 saat: 22:11.

özetle yatırım yapıyoruz ürün gamımız genişliyor diyor...bir nevi egeen ürünleri üretmek için yatırım yapıyoruz diyor...

bu hisse toplu boşuna toplu değil...vakti zamanı gelince iyi fiyatlardan vermek için toplu...zarar yazdı diye hisseyi dağıtmazlar olsa olsa bundan birşey olmaz diyenlerin malını toplarlar...bu şirketin bu hissenin potansiyeli bu değil yatırım yapan herkes biliyor.....hiç tanımayanda vakit kaybı der geçer...

kar zarar algıyı etkiler faaliyet raporu genelde gözden kaçar..faaliyet raporunda belirtilen yatırım hamleleri önemli olan...

8.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    BU NE BİLANÇO rex karı hokus pokus yapmayı bırak neredeyse şirketi ortadan yok edeceklermiş, hisse fiyatı ne olur bilemem, ama böyle maliyetin altında satışlar, brak nette zarar etmeyi hasılat 1.409.000 hasılat var satışların maliyeti 1.449.000, 9 aylık ta böyle bir absürtlük yoktu son üç ayda ne yapmış olabilirler hem 9 ayın bütün karını eritmişler, hem de maliyetten daha düşük ciro yapmışlar. Genel müdür neden istifa etti sorusu cevabını buldu,

Üstte bir arkadaş yazmış sarky 32 dmsas 8 diye, 8 bile bu bilançoyla çok çok fazla bana kalırsa, gözüm korktu açıkcası, bu arada rex 3 haneli kar yazamayacaklar bakmışlar 3 haneli zarar yazalım demişler herhalde.

Hala şaşkınım, elimde yok ama her an olabilirdi, tetikte almak için bekliyordum, cemts bilanço iyi gelince dmsas ta iyi gelir diye atlayacaktım da bir türlü reel e geçirememiştim. Ucundan döndüm gibi bakıyorum.
    Sizi dinlediler, hisse fiyatını biraz daha düşürdüler

Sayfa 47/64 İlkİlk ... 37454647484957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •