Sayfa 55/64 İlkİlk ... 5455354555657 ... SonSon
Arama sonucu : 507 madde; 433 - 440 arası.

Konu: DMSAS - Demisaş Döküm

1. patron 2017-2023 ortağız daha fazla uzamasını istiyorsun anlıyorum 2028 e kadar kısmetse buradayız sende 1 tl yukarı 2 tl aşağı oyna dur benim satacak lotum yok...bol şans..

2. ıssız bir çölde gibi hissediyorum kendimi...umarım gün yüzü gülerim...patron neyin kafasını yaşıyorsun anlamış değilim bakalım nereye kadar baskı kuracaksın...

3. herşey güzel ortam iyi teknik iyi geriye flamayı patlatmak kalıyor tahtacı...üç beş ky da para kazansın artık..bol şans.ytd

4. en az 20 tl ye kadar geri vites olmamalı spek...

5.  Alıntı Originally Posted by WIPER Yazıyı Oku
    patron 2017-2023 ortağız daha fazla uzamasını istiyorsun anlıyorum 2028 e kadar kısmetse buradayız sende 1 tl yukarı 2 tl aşağı oyna dur benim satacak lotum yok...bol şans..
    Sayın Wiper,

Şirketin finansalları pek parlak değil. Hadi favök ve net kârı geçtik, satışlardaki büyüme de cacık. 1Ç Satışlar bir önceki döneme göre resmi enflasyon rakamları kadar ancak büyümüş. Reel büyüme de yok yani.

984 Milyon TL Finansal Borç
    809 Milyon TL Net Finansal Borç var.

Finansal Borcun Toplam Varlıklara oranı % 56
    Net Finansal Borcun Toplam Varlıklara Oranı % 46 civarı.. Net Finansal Borç /FAVÖK

Bist ortalamalarının çok üstünde finansal borç, bu ayarda bir şirket için.

Toplam Borcun % 72'si Finansal Borç kalanı Ticari Borçlar filan. Faizlerin de artacağını düşünürsek,

Net FAVÖK bile üretemiş şirket bu borcu nasıl döndürecek?

Karşıt yatırım da bir felsefedir. Ancak boğa sezonunda atı alıp Üsküdar'ıı geçen finansal durumu sağlam ve iyi büyüyen ufak şirketler varken niye böyle borca batık ve kârı bıraktım, satışlarını bile büyütmeyi beceremeyen şirket(ler)de vaktini çürütüyorsun?

Burada ekstra bir hikaye doğmazsa ve işler bu rutinde giderse, fiyatın hareketi sadece tahtacının keyfine kalmış değil midir? Geçen zamanın da bir maliyeti yok mudur, fırsat maliyetlerine karşın kaybedilen şeylerin maliyetini hesaplamıyorum bile.

İyi kazanmanı isterim can-ı gönülden, ancak biraz bu durumu (portföyündeki şirketlerin seçim şeklini) gözden mi geçirsen sanki, patron?

Not: Yorumlarım şahsidir, kimseye al-sat-tut tavsiyesi içermez.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

6.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Sayın Wiper,

Şirketin finansalları pek parlak değil. Hadi favök ve net kârı geçtik, satışlardaki büyüme de cacık. 1Ç Satışlar bir önceki döneme göre resmi enflasyon rakamları kadar ancak büyümüş. Reel büyüme de yok yani.

984 Milyon TL Finansal Borç
    809 Milyon TL Net Finansal Borç var.

Finansal Borcun Toplam Varlıklara oranı % 56
    Net Finansal Borcun Toplam Varlıklara Oranı % 46 civarı.. Net Finansal Borç /FAVÖK

Bist ortalamalarının çok üstünde finansal borç, bu ayarda bir şirket için.

Toplam Borcun % 72'si Finansal Borç kalanı Ticari Borçlar filan. Faizlerin de artacağını düşünürsek,

Net FAVÖK bile üretemiş şirket bu borcu nasıl döndürecek?

Karşıt yatırım da bir felsefedir. Ancak boğa sezonunda atı alıp Üsküdar'ıı geçen finansal durumu sağlam ve iyi büyüyen ufak şirketler varken niye böyle borca batık ve kârı bıraktım, satışlarını bile büyütmeyi beceremeyen şirket(ler)de vaktini çürütüyorsun?

Burada ekstra bir hikaye doğmazsa ve işler bu rutinde giderse, fiyatın hareketi sadece tahtacının keyfine kalmış değil midir? Geçen zamanın da bir maliyeti yok mudur, fırsat maliyetlerine karşın kaybedilen şeylerin maliyetini hesaplamıyorum bile.

İyi kazanmanı isterim can-ı gönülden, ancak biraz bu durumu (portföyündeki şirketlerin seçim şeklini) gözden mi geçirsen sanki, patron?

Not: Yorumlarım şahsidir, kimseye al-sat-tut tavsiyesi içermez.
    sn deva ben herkesin aldığı hisseyi almam bir bilançoya bakıpta hisse alıp satmam potansiyele bakarım....şuan dediklerin doğru herşey kötü bunu bilmek zor değil ama bu hep böyle gidecekte değil...yatırım yaptı şirket ve pandemi sonrası oluşan enerji krizine karşı varlık gösteremedi şirket...hisse toplu ve hissenin gitmesi için yeterli....sadece uygun vakit ve somut hikaye lazım...bakmışsın bir ortaklık vs. olmuş herşey mümkün...

7. patronu ve tahtacıyı tebrik etmek lazım sinek bile yaklaşamıyor hisseye...

8. cetveli koydum çizdim 22 tl çıkıyor bu yıl için gerisi tahtacıya kalmış.....ytd
    Son düzenleme : WIPER; 02-08-2023 saat: 17:55.

Sayfa 55/64 İlkİlk ... 5455354555657 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •