Sayfa 48/64 İlkİlk ... 38464748495058 ... SonSon
Arama sonucu : 507 madde; 377 - 384 arası.

Konu: DMSAS - Demisaş Döküm

1. Sanırım daha önce TATGD için benzer şeyleri okumuştum.
    TUKAS daha yüksek kâr ederken, TATGD daha düşük kâr ediyormuş, TATGD satışları kendi iştirakı olan firmaya uygun fiyattan yapıyormuş. Acaba DMSAS içinde böyle birşey olabilir mi?

DMSAS zararına yada maliyetine yaptığı satışları, hayır işi olsun diye hiç tanımadığı şirketlere öylesine yapacak değildir. Mutlaka özel bir sebebi olmalı.
    Son düzenleme : coderMX; 02-03-2023 saat: 11:40.

2. Bilanço okumasını bilmiyorum ama yorumlarda olumsuz yazılar çok fazla, 601 milyon kısa vadeli borç var, kasa da ise 30 milyon para var. 105 milyon zarar yazmışlar.

hisse toplu taban bekleyenler vardı ama zor..bu şirket büyüyen bir sirket...zamanında çok borçlu diye 2.3 dan sattığım sasa nerelere geldi...yatırım yapıyor borçlu yapacak birşey yok..

son 2-3 yıldır hisseler aya gitti dmsas primsiz kaldı..aşağı çok geldi ama spek için mal gelmedi....potansiyeli yansıtmayan hatta uzaktan yakından alakası olmayan bir bilanço...

şu dönem iyi bilanco kötü bilanço pek önemli değil daha çok büyüme potansiyeli fiyatlanıyor dmsas da bu potansiyel var..

bu hisseyi aldığımda 200 milyon civarı ciro vardı şuan 1.4 milyar ama şirket değerlemesi yok neredeyse kardayım ama bekletimden çok uzakta....

Alıntı Originally Posted by coderMX Yazıyı Oku
    Sanırım daha önce TATGD için benzer şeyleri okumuştum.
    TUKAS daha yüksek kâr ederken, TATGD daha düşük kâr ediyormuş, TATGD satışları kendi iştirakı olan firmaya uygun fiyattan yapıyormuş. Acaba DMSAS içinde böyle birşey olabilir mi?

DMSAS zararına yada maliyetine yaptığı satışları, hayır işi olsun diye hiç tanımadığı şirketlere öylesine yapacak değildir. Mutlaka özel bir sebebi olmalı.
    togg için parça mı üretti acaba...

bu hisseyi hala buzağı olarak görüyorum ve iyi bir yönetimle vizyoner bir yönetimle bambaşka bir şirket olacağını düşünüyorum...işe yaramaz yöneticilere yol verilmeli...

Sayfa 48/64 İlkİlk ... 38464748495058 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •