Sayfa 50/64 İlkİlk ... 40484950515260 ... SonSon
Arama sonucu : 507 madde; 393 - 400 arası.

Konu: DMSAS - Demisaş Döküm

Şirket malesef kap atma özürlü...Yatırımcı ilişkileri varda yok...

2.  Alıntı Originally Posted by coderMX Yazıyı Oku
    Sizi dinlediler, hisse fiyatını biraz daha düşürdüler
    Beni dinlediler diye birşey yok ne alaka, piyasanın ne yapacağı hiç bir zaman belli olmaz. Ama bu bilanço da son çeyrekte ne döndüğü ile ilgili yatırımcıları şirkete çok net sorular sormalı. Hakkını aramalı, kötü yönetimse hesabı sorulmalı, ben yatırımcısı değilim. Sarkuysan yatırımcısıyım çok uzun süredir ve gelişiminden büyümesinden memnunum. Ama pay sahibi olduğumuz en önemli şirkette neler döndüğünü anlamak isterim. Bir yorumda sorulmuş zararına bu ürünler kime satıldı. Sarkuysana verildiyse bu da kar transferi demek, öyle birşey olmamıştır diye ümit ediyorum. Yoksa dmsas a yatırım yapan adamın hakkını gasp etmiş olurlar.

Net bilgi yok ortada rex güzel bilgi paylasiyor ama paylaşımları benim cevabını aradığım sorular ile ilgili değil. Tamam anlıyorum dmsas da iyi bir potansiyel var yatırım yapıyor, ama bu zararın kaynağı yatırım vs. Değil en azından bilncoda öyle gözüküyor.

Zararına satış nasıl oldu ilk kez böyle birşey görüyorum bari maliyetine satsaydınız....zararına mal satmak ibretlik bir olay..Bunun nasıl bir izahı olur çözemiyorum.

4. Sn Cover13, sizi dinlendiler fiyatını düşürdüler yazarken, şakasına yazmıştım, umarım darılmamışsınızdır. Şirket yatırımlarına devam ettiğine göre, şirketin içini boşaltacaklarını sanmıyom, ama tabi asıl sorunun sebebini bilemiyoruz. Umarım kâr transferi değildir. Bunuda sonraki bilançolarda anlayacağız.

5. Telegram gruplarından birisi, yatırımcı ilişkilerine ulaşmış.

Yatırımcı ilişkilerinin verdiği cevap:
    TOGG ile bağlantımız yok, olsa bile bu bizi etkileyecek bir miktar değil.
    Zarar için; Rusya-Ukrayna savaşı, konteyner gelmemesi vs. demişler.
    Son düzenleme : coderMX; 03-03-2023 saat: 11:13.

6. Yatırımcı ilişkilerine ulaştım.

2022 yılınınn zarar ile kapanmasının sebebi enerji ve ham madde fiyatlarındaki artışın, müşterilere geç yansımasından kaynaklı olmuş. Enflasyon nedeniyle işçilik ücretleri de artmış.

Yatırımlarının tamamlandığından bahsetti fakat yeni hatlar üzerinde deneme üretimleri ile devam edeceğiz, Haziran ayından sonra yeni hatlardaki üretimi arttıracaklarından bahsedildi.

7.  Alıntı Originally Posted by coderMX Yazıyı Oku
    Sn Cover13, sizi dinlendiler fiyatını düşürdüler yazarken, şakasına yazmıştım, umarım darılmamışsınızdır. Şirket yatırımlarına devam ettiğine göre, şirketin içini boşaltacaklarını sanmıyom, ama tabi asıl sorunun sebebini bilemiyoruz. Umarım kâr transferi değildir. Bunuda sonraki bilançolarda anlayacağız.
    Yok tabi darılma küsme yok ama zerseniş olarak algılamıştım.

Dmsas a gelince eğer yanlış fiyatlamadan böyle bir zarar oluştuysa vah hallerine, son çeyrek hafif bir zarar yapsa hadi dersin zor bir dönemi müşteri kaybetmemek için zararına satış yapmışlar, gelecek dönemlerde tekrar kar eder der geçeriz. Ama son çeyrekte öyle ucuza satilmis ki ürettikleri, ilk 9 ayın karı gitmiş bir de üstüne 100 milyon zarar yapmış. Öz sermaye kadar kar bekleyen yatırımcının önüne bir anda öz sermayeden fazla zarar konuldu. Başka bir örneğini ben hiç görmedim. Sonu güzel olur inşallah. Temel her zaman herşey değil, bir bakmışsın hisse fiyatı kaptı kaçtı arşa çıkmış. Hisse fiyatı ile ilgili hiç bir yorumum ve tahminim yok. Şirketin elde ettiği kar tek kriter olsa, f/k ları 1 e 2 ye düsen her hisse tavan tavan yapıştırır giderdi. Ama yok öyle bir dünya gerçi eskiden çok eskiden dmsas da olurdu iyi bir bilanço gelir iki gün tavan yapardı. Benim 2019 ve 2020 yıllarımın en bereketli hissesiydi. Son 1.5 yıldır spekülasyon yapa yapa bitirdiler hisseyi, bir temeli sağlam diyorduk onu da bu bilancoyla tuzla buz ettiler. Herkese bol kazançlar, benim

dmsas küçük ölçekli büyüme hissesi...yılların şirketi olsada kendi kabuğuna girmiş vizyonu dar bir şirketti ve son 2 yıldır kabuğundan çıkıyor daha vizyoner düşünüyor büyük oynamaya başladı..şuan dmsas koşmaya aday bir hisse...2-3 yıl içinde 4-5 milyar cirosu olan dikkate alınan bir şirket olacak...büyüme aşaması devam ettiği için riskleri var ky açısından yol düz değil....yabancı ortaklı iş yaparsa veya ortak olunursa daha çok büyür..

Sayfa 50/64 İlkİlk ... 40484950515260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •