Sayfa 58/64 İlkİlk ... 8485657585960 ... SonSon
Arama sonucu : 507 madde; 457 - 464 arası.

Konu: DMSAS - Demisaş Döküm

1. tahtacıyla bekliyoruz bakalım ne zamana kadar bekleyeceğiz....bu kadar uyuz tahtacı başka yerde bulunmaz...

2. 9,60-10,30 tl bandının yukarı kırılması durumunda kısa vade 12,30....15.60 sıralı direnç seviyeleri...grafiğe daha geniş pencereden bakarsak 11,60 tl geçilmesi durumunda orta vade 16,50...24,40 sıralı direnç seviyeleri....ytd

3. Kendi adıma yıl sonu beklentim 20 tl üzeri rakamlar..Gelecek güzel bir ortaklık vs. haberler çok daha yukarı seviyelere taşıyabilir hisseyi..Hisse yeterince toplu niyet önemli....ytd

4.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Tamamda rex bu neyin inadı ayni koşullarda benzer işi yapan cemts ciddi güzel kar elde ederken, dmsas istikrarlı zarar ediyor. Kumar oynuyorum sana ne dersen eyvallah ta böyle hisse de uzun vadeci olmakta neyin nesi?

Uzun vadeli yatırım yapacaksan ya temel verileri iyi olacak yada çok yeni bir şirket yüksek büyüme potansiyeline sahip olacak, dmsas ne yeni bir şirket ne de temeli sağlam bir şirket. 1974 yılında kurulmuş aç evinde eski buz dolabı varsa motorunda dmsas in dökümü olabilir. Bu şirkete büyüme potansiyeli yüksek genç hisse muamelesi yapıyorsunuz, bu körlük anlaşılır değil.
    Bu hisseyi primsiz diyerek almıştım, sonra kötü bir bilanço açıkladı. Bir süre bekledim, daha da düştü, bir yerden sonra yüksek bir zararla sattım çıktım.

DMSAS yatırımcı ilişkilerini arayıp, zararın sebebini de sormuştum. Yeni üretim bantları da devreye girmiş fakat enerji fiyatlarında ki artış, personel maaşlarındaki artışı sebep gösterdiler ama yine de ikna olmadım.

DMSAS'ta yaptığım hatrı sayılır zararı enerji hisselerin kapattım.
    Eski bir alışkanlık olarak ara ara bu hisseyi takip ediyorum. Ama bu hisse hakkında olumlu şeyler yazanları, Almanya bizi kıskanıyor diyenlere benzetiyorum.

Şirket bile TOGG ile iş birliğimiz yok, olsa da ciroya etkisi çok az olur derken, TOGG ile işbirliği olması halinde bu hisse yükselir demek, spekülatif davranmaya eş değer.

Ne zaman forumlarda şirkete yabancı ortaklığı hakkında yorum okusam, aklıma IZTAR, TACTR hisseleri gelir ve şüphe ile yaklaşırım.

Merak ediyorum, acaba fon yöneten profesyonel yatırım kuruluşları hiç DMSAS'a yatırım yapıyor mudur?

Bazen hisseler gün gelir, zararda olsalarda astronomik fiyatlara çıkabilirler, spekülatif hareket yapabilirler. Ama benim şuana kadar gördüğüm bazı gruplar bu hisseye giriyor, sonrada kısa sürede çıkıyor. Yani X fiyattan alıp, XXX fiyatlara kadar bu hisse hiç taşınmadı.

Halka Açıklık Oranı (%): 51,7

Bu halka açıklık konusunda ne düşünüyorsunuz? Fazla değil mi?

Ben bu hissede kazanamadım, umarım bekleyenleri kazanır. YTD.
    Son düzenleme : coderMX; 27-08-2023 saat: 13:18.

5. Hisse halka açıklık oranı önemli ama şuan ki dmsas için önemli değil çünkü hisse toplu zaten...takaslardan görebilirsiniz...iş bir kıvılcıma bakıyor kısaca...togg için adı geçti geçiyor bunuda kimse kafasından uydurmadı aracı kurumların beklentisiydi buna dönük toggdan tedarikçilere yönelik bir açıklama yok bir tek karel açıklandı tedarikçi olarak....kimse togg tedarikçisi oldu diye dmsasın uçup kaçmasını beklemiyor ama şirkete değer katacak bir hikaye.....şirketin faaliyet raporlarını okumak en sağlıklı olanı....kendi adıma bu faaliyet raporlarında bahsedilen hikayelerin gerçekleşmesi için buradayım 7 yıl içindeyim...bu süre zarfında hisse 20 kat arttı...şirketin düşük sermayesi büyüme potansiyeli cirosu hitap ettiği sektörler ve katma değer yaratan ürün portföyünün artıyor olması hissenin yüksek enflasyona karşı prim yapmamış olması teknik olarak ucuz olması dmsası bir adım öne çıkarıyor....
    Son düzenleme : WIPER; 30-08-2023 saat: 17:08.

6. normal şartlarda flama kırılınca soluksuz 20 tl lere çıkması gerek bekleyip göreceğiz...

7. dmsas aylık ütopik çalışma grafiği..şu hayallerde olmasa nasıl yaşarız...bizimki züğürt tesellisi bu grafiğin hiçbir temel dayanağı yok tamamen hayalidir...ytd...
    Son düzenleme : WIPER; 30-08-2023 saat: 22:35.

Sayfa 58/64 İlkİlk ... 8485657585960 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •