Sayfa 3/44 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 350 madde; 17 - 24 arası.

Konu: YYLGD Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by mavipenguen Yazıyı Oku
    geçen seneki hazır gıda cirosunu bu yıl üç aylıkta yakaladık diyor..yani 70 milyon sadece. 4 milyar küsurluk ciroda bişey değil.yanlış anlamışsınız...
    38. Ve 44. Dakikadan itibaren dinlerseniz... Ben öyle anladım.. ilk 4 ayda geçen yılki rasyoları yakaladıklarını söylüyor... Zaten gıda enflasyonunu düşünürsek bu rakamların gerçekleşmesinin olası olacağı aşikardır...

SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by borsaazmanı Yazıyı Oku
    38. Ve 44. Dakikadan itibaren dinlerseniz... Ben öyle anladım.. ilk 4 ayda geçen yılki rasyoları yakaladıklarını söylüyor... Zaten gıda enflasyonunu düşünürsek bu rakamların gerçekleşmesinin olası olacağı aşikardır...

Doğrudur .Bende dinledim geçen yılki rakamlara ılk dört ayda ulaştık diyor .

Özellikle Ukrayna’ya hazır gıda tarafında önemli anlaşmalar yapmışlar .buradaki kar marjları da oldukça yüksekmiş yüzde 60/70 arası .

Cİroya oranlarsak da kar marjı gayet güzel çıkacak gıbı.

Hayırlısı ben beğendim .bu yılın süprızı olabılecek bir şirket.
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

3.  Alıntı Originally Posted by borsaazmanı Yazıyı Oku

özür dilerim ilk dört ayda yakaladık diyor açık açık teşekkürler bol kazançlar...

4. PD/DD=8 den arz olan bir gıda hissesi. Çok çok pahalı değil mi? #petun + #pnsut + #pengd + #dardl #knfrt + #frigo + #avod + #fade + #merko + #selgd + #ersu ...
    Topunun piyasa değerinin toplamı #yylgd yine etmiyor...

M2007J17G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Pd/dd tek kıyas olmaz.. bilançolar gelmeye başlasın asıl kriter fiyat kazanç oranı olacaktır.
    üstelik yayla gıda ve saydığınız şirketler arasında uçurum var. Saydığımız şirketlerin piyasa değeri kadar kar edecek şirket olacak gibi gözüküyor....
    ayrıca halka açıklık oranı arz ne kadar büyük olsa da minimum seviyede. Üstelik bu gıda krizinin olduğu dönemde akmaz kokmaz...
    Kasasındaki nakit para, stokların büyüklüğü, yeni yapılacak yatırımlar, dünya devleri ile ortaklık ve patronun Ankara Gimat gibi bir yerden Türkiye'nin en büyük 250 şirketi arasına girmesi borsanın 84. Büyük şirketi olması ve yapacağı yatırımlar hoş gözüküyor...
     Alıntı Originally Posted by BuLuTRuZGaR Yazıyı Oku
    PD/DD=8 den arz olan bir gıda hissesi. Çok çok pahalı değil mi? #petun + #pnsut + #pengd + #dardl #knfrt + #frigo + #avod + #fade + #merko + #selgd + #ersu ...
    Topunun piyasa değerinin toplamı #yylgd yine etmiyor...

M2007J17G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

İlk bilanço gelınce fark ortaya çıkacaktır .Patronun dediği gıbı ilk dört ayda geçen yılki ciroya ulaşması tek çeyrekte geçen yılın karını yapması demek olurkı o zaman konuşalım pahalı mı ucuz mu .Ben konka benzerı hareket beklıyorum açıkçası .

Gözden kaçan bır nokta daha var şirket yüzde altmışbeş oranında ıhracat gelıri elde edıyor .geçen yılki karın geldiği dolar kuru ile şimdiki dolar kuru arasında yüzde 30/40 fark olduğu düşünülürse üç aylıkta geçen yılki karı bile gecebılırız .

Konka da hareketıne ilk çeyrek karından sonra başlamıştı .pd değerıne fazla takılmamak gerek gıda şuan da en stratejik sektör bunu asla unutmamak gerek .
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...

7. Konka da ki kâr her zaman olmayacak bir durum. Nedeni Kağıt fiyatlarındaki öngörülemeyen artış stok değerlenmesi veya halka az geliri ve yeniden değerleme olabilir.. piyasa fiyatlar mı bilemem ama sadece kasasında ve deposunda 2 milyar TL var... Halkı arız'dan gelen 500-600 milyon TL var.. yani hemen nakite dönüşecek 3 milyar TL'si olan bir şirket.. yatırımları fabrikaları enerji yatırımları olan bir şirket... 6 milyar TL çok büyük bir rakam gibi gözükse de 350_ 400 milyon gibi bir dolar ediyor bu şirketlerin gerçek değeri bu değil aslında tıpkı diğer sağlam şirketler gibi...
     Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    İlk bilanço gelınce fark ortaya çıkacaktır .Patronun dediği gıbı ilk dört ayda geçen yılki ciroya ulaşması tek çeyrekte geçen yılın karını yapması demek olurkı o zaman konuşalım pahalı mı ucuz mu .Ben konka benzerı hareket beklıyorum açıkçası .

Gözden kaçan bır nokta daha var şirket yüzde altmışbeş oranında ıhracat gelıri elde edıyor .geçen yılki karın geldiği dolar kuru ile şimdiki dolar kuru arasında yüzde 30/40 fark olduğu düşünülürse üç aylıkta geçen yılki karı bile gecebılırız .

Konka da hareketıne ilk çeyrek karından sonra başlamıştı .pd değerıne fazla takılmamak gerek gıda şuan da en stratejik sektör bunu asla unutmamak gerek .

Halka açıklığı çok az böyle şirketlerın pıyasa degerıne bakmak yanıltır .Bu şirketlerde bakılması gereken fk dır bana göre oda ılk çeyrekle beraber dörtte bıre düşebilir .ya nasıp diyelim.

Sayfa 3/44 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •