Sayfa 42/45 İlkİlk ... 324041424344 ... SonSon
Arama sonucu : 356 madde; 329 - 336 arası.

Konu: YYLGD Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. YAYLA AGRO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Geri Alım İşleminin Niteliği Geri Alım Programı Çerçevesinde
    Yönetim Kurulu Karar Tarihi 28.12.2023
    Varsa Geri Alım Programının Uygulanacağı Süre Geri Alım Programı'nın Yönetim Kurulumuzca onaylandığı tarihten itibaren 3 (üç) takvim yılı
    Geri Alıma Konu Azami Pay Sayısı 21.739.600
    Geri Alım İçin Ayrılan Fonun Toplam Tutarı (TL) 350.000.000

Geri Alım Yapılması Planlanan Dönem
    İşleme Konu Pay Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi Nominal Tutar (TL) Sermayeye Oranı (%)
    C Grubu, YYLGD, TREYYLA00014 28.12.2023 31.12.2025 21.739.600 2

Ek Açıklamalar
    Şirket Yönetim Kurulu 28.12.2023 tarihinde toplanarak aşağıdaki kararı almıştır.

- Şirketimiz paylarında bedelsiz sermaye artırımına bağlı olarak gerçekleşen bölünme nedeniyle 26 Nisan 2023 tarihli 2022 yılı Olağan genel kurulumuzda onaylanmış olan mevcut geri alım programımızdaki geri alınabilecek azami pay adedi sınırına ulaşılmış olup, ortaklığımızın hisse değerinin pay piyasasında sağlıklı fiyat oluşumunu desteklemek amacıyla SPK'nın 14.02.2023 tarih ve 9/177 sayılı İlke kararı uyarınca yönetim kurulumuzca yapılacak ilk Genel Kurul'da ortakların bilgisine sunulmak üzere yeni bir geri alım programı başlatılmasına,

- Geri alıma konu edilebilecek azami tutarın, Ortaklığımızın nakit portföyünden karşılanmak üzere, 350.000.000 TL olarak belirlenmesine ve geri alınacak azami pay sayısının Ortaklığımız çıkarılmış sermayesinin %2'si (21.739.600 nominal adet) ile sınırlandırılmasına,

- Geri alım programı süresinin azami 3 takvim yılı olarak belirlenmesine,

- Şirket pay fiyatının düzeltilmesini gerektirecek işlemlerin gerçekleşmesi durumunda geri alım programına konu edilebilecek pay adedinin azami geri alım tutarı aynı kalmak kaydıyla aynı oranda değiştirilmesine,

- Yapılacak pay geri alım işlemlerine ilişkin programın yapılacak ilk Genel Kurul toplantısı gündemine alınarak, Genel Kurul'un bilgisine sunulmasına karar vermiştir.
    Duhul: Feb 2004

2. Patron neden sattı sirkete kaynak olsun diye. Şimdi de şirket o gelen parayı geri alıma gömüyor. Ya tat gıda işi olumsuz sonuçlandı. Yada fiyat biraz daha çıksın bir tur daha satalım diye algı yapılıyor.

3. Tat gıda olumsuz sonuçlanmış. İlk dediğim çıkmış.

4. Şirketimiz tarafından 06 Kasım 2023 tarihinde yapılan bildirimde Tat Gıda Sanayi A.Ş'nin % 53,33 oranındaki paylarının satın alınması için yürütülen süreçte Şirket'imizin bağlayıcı teklifini Satıcı tarafa ilettiği bildirilmişti.

Bugün itibariyle bağlayıcı teklifimizin kabul edilmediği tarafımıza iletilmiş olup süreç Şirket'imiz açısından sonlanmıştır.

Kamuoyunun ve Yatırımcılarımızın Bilgilerine Sunarız,

Saygılarımızla

5.  Alıntı Originally Posted by distortion Yazıyı Oku
    Biste polis operasyon yapsın.. Aha bu Hasan Gümüş’ü de ters kelepçeli alsın götürsün. Hak etmiştir.
    Sokakta kadınların çantasını kapkaç yapanlardan ne farkı var. Yüz kızartıcı suç. Para çok olup borsada hırsızlık yapınca yüz kızarmıyor tabi. Hatta övünülecek bir şey oluyor.
    5.5 tan arz et 15 ten sat. Hasan gümüş yatacak yerin yok. Tat gıda balonu da bitti.
    Yahu halk arz mı halka ıtz mı?
    Abd’de olsa 20 yıl hapis alır patron.
    15 ten sattıklarını nerden alır kim bilir?
    Fakir hırsız sokakta kapkaç yapar, patron olan borsada. Aralarında fark yok.

6. Hasan gümüşse, Yylgd altındır. Hasan da o yüzden Yylgd topluyor zaten Sağlıklı fast-food konsepti ve yeni fabrikasında üretmeye başladığı katma değeri yüksek ve organik ürünler zaten yüksek olan ihracat oranını daha da yükseltecektir. Ytd.

7. Gözünü 20 li fiatlara dikti sanki..Yıl sonu bilanço tahmini varmı?

8.  Alıntı Originally Posted by balina Yazıyı Oku
    Gözünü 20 li fiatlara dikti sanki..Yıl sonu bilanço tahmini varmı?
    tat gıda alımı için fona devrettıgı paydan gelen 1,5 milyarı kullanacaktı . ama kchol bunlara vermeyınce para sırkete borç olarak aktarıldı .
    nıgde fabrıkası insaat süreci devam edıyor . nısan gıbı devreye gırecek . bugun hazal keskın ıle görusmemde soyledı .

bugun de gerı pay alımıyapıldı 179k . hasan gumus e guven kaybı var maalesef . bunu nasıl aşılır bılemıyorum . anca varlık alımı yapılırsa işte bunun için sattım demelı . ve hısse eskı zırvesıne gıtmelı en azından . tat gıda güzel olurdu

Sayfa 42/45 İlkİlk ... 324041424344 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •