Sayfa 42/163 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon
Arama sonucu : 1302 madde; 329 - 336 arası.

Konu: GARAN - Garanti Bankası

1. Bloomberg HT'nin haberinde; MSCI endeksini takip eden ve sırf MSCI Garanti Bankasını endeksten çıkardı diye satış yapacak olan yabancı yatırım fonların yaklaşık 90 milyon dolar tutarında Garanti Hissesi satışı yapabileceği belirtiliyordu.

90 milyon dolar (90 milyon USD*15.78=) 1.420.400.000 TL eder ve bu tutarı da Garanti Bankasının bu günkü ortalama fiyatına böler isek (1.420.400.000 TL /15.58 TL =) 91.155.000 lot Garanti hissesi eder. Aslında 1 lot Garanti hissesinin 1 dolara yakın bir fiyatta olduğunu ve bu kadar uzun boylu hesap yapmaya gerek olmadığını biliyorum

Eğer, MSCI'ın Garanti Bankasını endeksten çıkardığını açıkladığı geçtiğimiz Cuma günü ve bu gün, yabancı fonlar; bu miktarda ( 91.155.000 lot ) bir satış yaptı yani fonlar satışlarını tamamladılar ise ne ala, artık hisse üzerindeki; yabancı fonlar çok kısa bir süre zarfında blok miktarda mal satacak ve hisse o gün çökecek baskısı ortadan kalkmış olur. (Çünkü zaten korkulan durum bu gün başa gelmiştir.)

Geriye, bu hisseyi ölümüne (kottan çıkana kadar) elde tutmaya hazır küçük ve orta ölçekli yatırımcılar ile hisse biraz daha prim yaptığı takdirde gözünün yaşına bile bakmadan hemen satmaya hazır yerli yatırım fonları ve niyeti halen muallak olan BBVA kalır.

Yatırım tavsiyesi değil kişisel görüş ve tahmin açıklamasıdır.
    Son düzenleme : Burutay; 23-05-2022 saat: 21:18.

Garanti nin kapanışı İlk 10 alış kademesinde (15.17-15.08 ) 27 Milyon lot.
    Satış kademesi (15.19-15.31) de ise sadece 447 bin lot ile kapatmış.
    Heikenashi.

3. Her ne kadar anlık garanda olmasam da bu güzel bir detay, zira fon çıkışının alıcı toplu karşılığı olduğunu gösteriyor. Tabi Pala yön garanda yukari ise son dökmek isteyebilir tabi yönün yukari olması şartıyla. Qnb alımları da bu denli olunca genelde ciddi yukarı olmuş ama satıcılardaki yabancı oranı da fon olması umuduyla geçici olabilir. Yarın bence önemli bir gün olacak
     Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Garanti nin kapanışı İlk 10 alış kademesinde (15.17-15.08 ) 27 Milyon lot.
    Satış kademesi (15.19-15.31) de ise sadece 447 bin lot ile kapatmış.
    SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by thinktt Yazıyı Oku
    bizim endeksteki agirligi da dusuruldu. endeksteki agirligi eski agirliginin %30 u. .
    Zaten ondan söyledim. 15:00 den satan sattı. Satmayan zaten bu fiyatlardan satmayacağı için onlardaki hisseler stabil. borsada kalan ve algı yaratmak için elde kalanlar kademe artışı ve düşüşü için son derece sığ bir durumda mevcut haliyle.. Bir kaç hisse ve yüksek hacimle ( kendi aralarında ceptocep vasıtasıyla) bisti yukarı veya aşağı baskılama çok daha basit olacaktır. Zaten son birkaç yıldır bu yöntemi kullanmıyorlar mı? aynı grup hisselerde bile bu yöntemi uyguluyorlar, Mesela bankalar, tüm büyük bankaların aynı gün içinde aynı oranlarda arttığını gördük mü hayır, Bunu sanayi, ulaştırma, gyo, banka, spor vs tüm gruplarda yapıyorlar. Borsa da sepet halinde gruplara yatırım yapan bir borsa yatırımcısının bist 100 artsada bist 100 artışı kadar para kazandığını hiç görmedim. En azından 20-25 yıllık borsa yatırımcısı olarak şahsen ben görmedim. Bu da beni soğuttu borsadan, 2-3 hisse dışında dağılım yapmıyorum. Koskoca bankalar kaç sene önceki fiyatlarda, dolar bazlı düşünürsek yerlerde hatta çöp. Bu nedenlerle garantinin bisti asansör yapacak kağıtların başında geleceğine inancım yüksek. İnşallah yanılırım. YTD

5.  Alıntı Originally Posted by nakila Yazıyı Oku
    Güncel CITI+DEUTCHE toplam lot sayısı 327.044.941 adet.
    Güncel CITI+DEUTCHE toplam lot sayısı 213.173.699 adet.
    Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

Taşınan Açıklarda azalma var, sadece göreceli GARAN ve THYAO taşınmış,

Millet arazi. Temettuleri mi yorsunuz yoksa?

http://share.matriksdata.com/shareMa...05251139438362

8. sanırım borsa için kesin ifadeler ile konuşulmaması gerektiğini görmüş olduk. aradan 1 hafta geçti gayet de çağrı fiyatının altında işlem görüyor

15e satanı 17de pişman etti. satmayanı şimdi :D

Sayfa 42/163 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •