Sayfa 490/1000 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540590990 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 3,913 - 3,920 arası.

Konu: Vıop XLI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
     Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Vadeli kontratın günlerce teorik fiyatın çok üstünde işlem yapmasını yorumlayabilecek var mı? Şu an 90 puana kadar indi ancak hala yüksek.
    Veri sağlayıcı platformlar Teorik fiyat hesaplamasında TLREF faizini kullanıyorlar
    ancak pay vadeli de işlem gören x30 hisseleri (spot al vadeli sat) yıllık % 40 ~~ %50 oranlarla spot vadeli arası arbitraj imkanı sunuyorlar,
    bu da dolayısı ile 30 çeşit vadeli hisseden alıp 1 endex satarak arbitraj (diğer şekilde yapılandan fazla) fırsatı sunar,
    arbitraj 2 değişik piyasa arasında yapılabilir ama tek piyasa içinde buna imkan verilmemesi için endex kontratıda yukarıdan giderek bunu dengeliyor.

spot tan 30 çeşit hisse al viop endex sat oranıda aynı ayarda şu anda yani dengede
    arbitraj üstüne tekrar arbitraj karı elde etmeye imkan vermiyor piyasa.
    bu arada yurtdışında swap faizleride kabaca bu aranlarda ve ya üstünde.

resim üstündeki
    büyük tablo hisse al viop pay senedi sat,
    minik tablolar 30 hisse al viop endex sat
    yıllık arbitraj oranlarını göstermektedir.

https://imgyukle.com/f/2022/06/03/VVXsyH.png
    6.ay

https://imgyukle.com/f/2022/06/03/VVXv2G.png

7.ay

8.ay
    https://imgyukle.com/f/2022/06/03/VVXpl1.png

Bear_Bull
    @BearBull26

2. Arkadaşlar gene arbitraj muhabbetleri makas muhabbetleri.

Dostum 10,000 puan makas var. Market 40,000 arttı. Uzlaşma 30,000 zarar kapanır. Makas önemli mi evet ama düşerken.

Arbitraj yapmaya kalkacaklara uyarı..aynı şeyi karşılıklı olarak yapmak bile risk içeriyor. Aynı hisse alıp vadeli satmak..

Acalim
    ..
    Bir arbitraj yaptınız 2 yaptınız baktınız oluyor. Temiz risk free akiyor vadeli mevduat yapmaya gerek yok .. değil mi peki..

Full girdiniz tüm paranızla hisseye aldınız voba bir miktar ayırdınız sattınız.. cort..

Diyelim 1 trilyon 100 milyar paraniz var

1 tryilon hisse aldın.. 100 milyarla da cortladin üstten temiz.. 25 milyar yatcak ay sonu herşey güzel..

- Birden cortladigin hisse roketleme başlıyor... Tavan...

İnanılmaz ama oldu

Vobdaki teminatın sıfırlanıyor. Para bulman gerekiyor. Mecbur kapanacak hesabın yoksa. Mal tavan vobdan alamiyorsun.

Geçmiş olsun

Dayı arbitraj işlerinde kullanılan sermaye büyük olursa o işler öyle gitmez seni bulur ve bitersin. Mal tavan tavan giderse kapatmazsin. Para bulman gerekir faizle ve bir bakmışsın kar uçmuş zarar.

VOB yapmayin. Her cortladigin arbitraj sonsuz yükseliş potansiyeli taşıyor.

Heves etmeyin..

3. Bu arbitraj hayaline ısgyo da bence çok eline yüzüne bulaştıran oldu yüzde 2 3 diye o iş öyle olmadı. Kağıt katlama gitti ne kadar teminatın varsa patladı ve o iş öyle olmadı.

Olmaz dayı..

4. Dayı buradan bir saplasa potansiyel olarak teknik analiz uydurabilir miyiz evet uydurabiliriz..

Yukarı devam etse de uydururuz.

Bunlar uydurma olur her türlü.

Teknik analiz diye birşey yoktur..

5. Dayu geldim bugün bi döner aldım. Parayı ödedim.

20 yorro 4 tane döner.

Eyi dedim gittim eve. La bi baktım, Ankara'daki ev bura dayu?

Ulan ankarada 4 döner nasıl 20 euro olur?

Haymana mı dayu bura? Allah bu milletin yardımcısı olsun.

Dicem.

Dönerci de full idi iyi mi?

Dayu biz mi keriziz, herkes euro bazlı mi kazanıyor, dayu neler oluyor bu Ankarada?
     Alıntı Originally Posted by Zerominus Yazıyı Oku
    Dayı buradan bir saplasa potansiyel olarak teknik analiz uydurabilir miyiz evet uydurabiliriz..

Yukarı devam etse de uydururuz.

Bunlar uydurma olur her türlü.

Teknik analiz diye birşey yoktur..

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

böyle bir piyasada al sat yapabilen kaldıraçlı oynayan arkadaşları tebrik etmek lazım .

sanırım 3 yıl olacak al satı bırakalı

hep long , ülkede enflasyon %xxx olmuş görece bir sürü kağıt çorap fiyatına gelmiş (aaa/usdtry , bb/usdtry)

borsa bunu hep fiyatladı gene fiyatlayacak,

bana göre nefes almadan 200$ bu yıl görülür

PARADİGMA
    Bir resmin bin sözcüğe bedel olduğu söylenir,belki de bin dolar demeleri gerekirdi.

Geçen bloomberg'te bir uzman da bu enflasyonla bu borsa burda kalmaz dedi. Arabalar, evler uçtu; borsa düşük kaldı.
    Yazdıklarım kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir

8. resmi gazete: TÜİK in 20 bölge müdürü değiştirildi.

nankörsünüz birde diyorsunuzki devlet enflasyonla mücadele etmiyor...

Sayfa 490/1000 İlkİlk ... 390440480488489490491492500540590990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •