Sayfa 241/1000 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291341741 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,921 - 1,928 arası.

Konu: Vıop XLI

1. bir de makas anormal bir biçimde 15000 di perşembeye kadar cuma 10000 e düştü,bu hafta 8.9000 lere inebilir,longlar gözardı etmesin,ayrıca günlükler satda bu da dikkate alınmalı...

2.  Alıntı Originally Posted by Nexus Yazıyı Oku
    Sn,Kızıldağ daha iyi cevaplar ama bildiğim
    Tezcan ın HRC üretimi yok ,HRC denen sıcak malzeme bunları alıp HRP yani temizlenmiş saç haline dönüştürme işlemi yapıyorlar,ağırlıklı olarak Galvanizli saç boyalı saç üretimleri var bir nevi HRC hammaddeleri gibi.Geçtiğimiz sene TL olarak 7 tl civarında idi şimdi kısaca satan firma için 800 $deniyorsa düşmüş haliyle denilen rakamsa 12,8 tl halen, çoğu hrc üreticisi doğalgaz kullanıyor,elektrik işçilik ona keza maliyetler malum,üstelik Rusya ukrayna ki sanırım % 50 civarında ithalatımız oraya bağlıydı savaş halinde bir de onların üretimi olsaydı ne olurdu denilebilir,Çin zaten limanları kapalı buna rağmen düşmesi talep yok,şirketler mal satmakta zorlanıyor.Sadece çelikciler değil diğer şirketlerde bilançoları adet veya ton bazında artmış değil aslında sadece enflasyondan dolayı ciro artışı var,durgunluk açık açık gözlemleniyor tüm dünya için böyle,malum stagflasyona dönüşürse korkusu var.
    2-3 sene önce 500- 600 $ dı hrc fiyatları artmasına arttı ama diğer emtialar da
    neydi nerelere geldi.Bunları üretmek için oluşan genel giderlerde anormal artış var
    cevher veya hurda düşse de maliyet belli,zaten onlar düşse diğer emtialarda düşecektir.
    Ereğli düşüşünde hrc fiyatları etkili oldu. Fakat bu fiyatın şirket bilançosuna etkisi yok. Gecen hafta yayınlanan siyah saç (hrc) satışı ve maliyeti tablosu, maliyet -2 ay, satış +2 ile ilerlediği için gerçeği yansıtmaz. Piyasa 1 ay önceki ton başı 500-600 dolar kar marjını bir anda 300 gibi gördü. Fiyat gerilemesi geçen hafta yaşandı mı evet, ama bu fiyattan işlem olması daha önemli. Şuan ülkede işler düşük seyirde, dolar altın stopu ve caiz faizli ürünler yatırımların engellenmesine neden oluyor. Sektör kısmen Rusya Ukrayna yüzünden İhracat ağırlıklı ilerliyor.

Tezcan aylık 30-40 bin ton malzeme işleyen bir haddeci. Siyah sac alıp inceliyor soğuk satıyor, yada boyalı galvaniz yapıyor. Keza ana işi galvaniz. Fakat Tezcan aslında güçlü ve halim selim bir firma iken, son 2 haftadır bir cinnet durumu yaşadı. Bir anda maldan çıkar gibi -150 -250 dolar ton fiyat ile müşterisine mal sattı. Üretici olmadığı İçin etkisi fazla olmayacaktı. Bizde ulaştığımız her yere bu bilgiyi vermeye çalıştık. Ereğli’ye habaşa yada çolakoğluna kızmış olabilir.

Neticede 3-5 saat önce bir gelişme oldu. Hindistan tüm Demir Çelik ürünlerine %15 vergi getirdi. Yani pazartesi Hindistan’dan malzeme almak isteyenler 150 dolara yakın fiyat farkı görecek. Bu dünyanın ikinci üretici ülkesinde olması ayrıca ilginç bir gelişme. Hindistan orta Doğu Afrika Avrupa’ya hızlı mal satan bir ülke. Bu yakın coğrafyadan hızla ülkemize metal talebi oluşmasına neden olacaktır.

Borsa ne yapar bilemeyiz, Ereğli’nin favök marjlarının kalıcı şekilde yükselmesini yakından izliyor olacağız.

Sistemden çekilen garanti bankası sonrası gerçek amiral gerçek değerinde işlem görmeye başlayacaktır.

3.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Budist keşiş yine alttan çakıyor.Ay döngüsü geldi.Tanrıya bu halinle git.Kalbindeki riyakârlık arada bir nüksediyor Azgın laiklerin, hayatı mide,bel üzerine kurulu ehli dünyanın sloganlarından da bahset...
    abka abi ne dediğini bazen hic anlamıyorum.
    bir insan hayatini mide ve uçkuru üstüne de kurabilir bundan bana ne ya da sana ne? hukuka uygun sekilde yiyorsa ve hukuka uygun aziyorsa gercekten bize ne ?
    bunu laiklikle ne alakasi var.
    gerçekten çok karmaşık bi ileti.

4. Screenshot_2022-05-22-20-53-20-912_com.matriksdata.mobileiq.jpg
    Screenshot_2022-05-22-20-53-00-722_com.matriksdata.mobileiq.jpg

ustteki yakinvade alttaki haziran vade grafikleri..hangisi daha onemli şu aşamada ?

5.  Alıntı Originally Posted by gmt® Yazıyı Oku
    Screenshot_2022-05-22-20-53-20-912_com.matriksdata.mobileiq.jpg
    Screenshot_2022-05-22-20-53-00-722_com.matriksdata.mobileiq.jpg

ustteki yakinvade alttaki haziran vade grafikleri..hangisi daha onemli şu aşamada ?
    Haziran vade ile Ağustos vade kastediyorsan...
    GCM ayın yirmisinde 3314 şort açtı. Bundan dolayı biraz fazla düştü.
    Eğer GCM kasarsa 6 ay 8 aydan daha fazla düşer.

20/05 LONG POZ AÇANLAR
    İS 1074
    DENİZ 563

INFO 324
    ALB 259
    GARAN 245
    DİĞER 875

20/05 ŞORTPOZ AÇANLAR
    GCM -3315
    ING -17
    OSMANLI -4
    INTEGRAL -3
    BURGAN -3
    DİĞER -1
    DİĞER 875
    Yatırım Tavsiyesi Değildir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben bir strateji uygularım gerçekleşir ya da gerçekleşmez.

6.  Alıntı Originally Posted by Ex2000 Yazıyı Oku
    Uzak vadeler. Evet ahlaksız ama adam eline göre oynuyor. Eğer 12. ay vadede sadece sen long olsan fiyat farkı 0 olurdu.
    Ağustos vade yukarıdaki şortları ekle çıkar. (20/05 açılanlar bunlara dahil değil...)
    İş 12 ay vade de 20/05/2020 de 1 adet long açmış 3003 ortalama
    Ekürisi DENİZ 86 şort açmış 3178

GCM iş'i sıkıştırıyor.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben bir strateji uygularım gerçekleşir ya da gerçekleşmez.

7.  Alıntı Originally Posted by Ex2000 Yazıyı Oku
    Haziran vade ile Ağustos vade kastediyorsan...
    GCM ayın yirmisinde 3314 şort açtı. Bundan dolayı biraz fazla düştü.

20/05 LONG POZ AÇANLAR
    İS 1074
    DENİZ 563

INFO 324
    ALB 259
    GARAN 245
    DİĞER 875

20/05 ŞORTPOZ AÇANLAR
    GCM -3315
    ING -17
    OSMANLI -4
    INTEGRAL -3
    BURGAN -3
    DİĞER -1
    DİĞER 875
    yok ikiside aslinda haziran vade su anda..ama matrikste yakin vade diye grafikle haziran vade grafik actiginda farkli goruntu var..onu demek istedim..vade gecisinde makas coktu ya o yuzden yakinvade denen grafik daha farkli gorunumde..

8.  Alıntı Originally Posted by gmt® Yazıyı Oku
    yok ikiside aslinda haziran vade su anda..ama matrikste yakin vade diye grafikle haziran vade grafik actiginda farkli goruntu var..onu demek istedim..vade gecisinde makas coktu ya o yuzden yakinvade denen grafik daha farkli gorunumde..
    Affet ben yanlış anladım.

Sayfa 241/1000 İlkİlk ... 141191231239240241242243251291341741 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •