Sayfa 258/993 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358758 ... SonSon
Arama sonucu : 7939 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVII

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    önce ekmekler bozuldu (Oktay Akbal)
    sonra dallas dizisiyle aile yapımızda ilk yozlaşmanın temelleri atıldı , farkında bile değildi toplum.
    sonra küçük amerika olduk , tasarrufu bırakıp tüketim odaklı olduk tonton amcanın zamanında
    sonra merhaba televole ile ikinci dallas dalgası geldi. ilk televole çıktığında fütbolcularla ilgili magazindi sonra gelişti serpildi ahtapot gibi kollarını o yana bu yana uzattı...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    ve lakin ne köylü köyünde köylü kalabildi , ne şehirli şehirde şehirli olabildi.

kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

3. Buraya kadar dayandık doktor...hatırla 6.90 dan haftalık RSI tarihi dip yapmıştı kabak gibi al vermişti...

Sonra 16.5 üzeri satacaktık, bir anda 17-18 oluverince far tutulmuş tavşan gibi hipnotize olup kalakalmıştık, malum o gece, sabah zaten her yer kan revan...bir gün daha gecikseydi gündüzü görebilseydik, ya da o kadar sert fırlamasaydı satmıştık.

Olan oldu...döviz bonosu çıkarsa ki bi tepe yaptırıp ordan açıklarlar herhalde, tekrar bi salınır, o cepane seçime kadar yeter mi sanmam, o cepane ve yüksek maaş zammı ile bir baskın erken seçim olabilir diyorlar, ki erken seçim haberi de olumlu etki eder, bilemiyorum. Seçimi kazanan kucağında pimi çekilmiş el bombasıyla bulur kendini...

Buraya kadar geldik, bundan sonra mokoko...hiç kıpraşamam bir yere..zati ihracaat için uygun bulundu kur düzeyi...fışkırırsa 18-20-24

4. 6 ay dayanın, gözümüzü kapatıp açcez dedi...bi de baktık don yok...

Gıda enflasyonu

5.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Olan oldu...döviz bonosu çıkarsa ki bi tepe yaptırıp ordan açıklarlar herhalde,
    doviz bonosu anca usd + x% faiz gibi olur
    kur çıktıysa kkm yaparsın...bonoya filen gerek yok.
    eurobond gibi vergi mergi olayı olmaz...
    ozaman olur..

ukrayna yaptı zamanında
    ahali atladı bizde faiz 7 mi neydi.. olanlar oldu
    ww2 sonrası, devlet denilen makina her yerde aynı..
    aynı hareketler/tepkiler olursa, aynı şeyler olur.

yapacağı 5 puan arttırdım ortodoks oluyorum..
    ama yapamıyor.. kırk dereden su getiriyor..
    ajite gürültü herşeyi yapyor...
    ama gene de yapamıyor.... neden yapamıyor ?

6 aydir herkes carcar konuşuyor.. daha nedenini soran/söyleyen yok..
    Memento mori

6. hafta sonu açıklasalar kur 12 ye düşşe 13,5 ile pin pon yapsa 6 ay
    bugün kkm yapsan

en kötü faz farkında 3 lira(18%) + 17% tl faizi alırsın..
    oda net 21% yapar dolar bazlı..
    ne bonosu ? kaç verecen? savaş arifesi ukraynası gibi 35% mi ?
    Memento mori

7. 20 TL ye kaldırıp, 16 TL ye çakarlar, sadece doları olana derler, KKM ciler vadede bağlı zaten...16 da 6 ay yatay...sen sağ ben selamet..%7-8 verir yıllık..

8. dahası neyle ödeyecen o bonoyu, hangi parayla ?
    kırk dedikodu yayıyorsun, hareketi swap eğrisinde/londra faizinde tutmak için..
    e yağni. goy goyla zaman öldürüyor..
    Memento mori

Sayfa 258/993 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358758 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •