Sayfa 680/993 İlkİlk ... 180580630670678679680681682690730780 ... SonSon
Arama sonucu : 7939 madde; 5,433 - 5,440 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVII

1. KKM çok hoştur. Durma bankaya koştur.

2. döviz büroları ayrışıyor galiba
    https://www.nadirdoviz.com/

17,38

3. Doktorlar iki gün greve gitmiş ilaç yazdıracaktım bayramdan sonra veya özel hastane, konyada bir doktor öldürülmüş 2 gün greve gitmişler , doktorların bayram tatili öncesi 2 gün greve gitmesi iyi niyetli bir eylem değil.Bugün gidip yarın islerinin başında olsalardı tamam ancak bu Konyadaki doktor için istanbuldaki 2 gün kafa izni yapıyor demek .
    Ben sağlık personeline şiddete kesin karşıyım ancak personel su anda bütün Turkiyeye şiddet uyguluyor .Amerikada olduğu gibi doktor hatası nedeniyle olum tespiti için hastaya tazminat hakki doktora da sigorta gelmeli ,bu sorunu çözer.Ayrıca adli olaylar az da olsa iskandinav ülkelerinde bile olur.
    Eski avukatım , yanlış sünnet nedeniyle küçük bir çocuğun iki noktadan çatallı işeme yaptığını mahkemeye ve adli tıp a tespit için gittiğinde sonucun bunun normal olabilecek bir durum olduğu sonucu çıktığını söylemişti.
    Türkiye de doktorlar zor şartlarda ve cahil hastalarla mücadele ediyor ancak sağlık hizmeti , pastanecilik gibi keyfe keder bir iş değil .Bu iki günlük grev çok yanlış bir karar , iki gün olması , ve bayramdan önceye getirilmesi iyi niyet taşımıyor.Nasıl sa bir şey olmaz mantığının bir sonucu. Doktorları ve diğer personeli kınıyorum , bayramdan sonra bir ara günde ve 1 gün yapabilirlerdi.
    Özel hastanedeki doktorlar bugün yarin grev yapıyorlar mi , bu şımarıklık bütün sağlık sistemini özelleştirmeye götürüyor. Daha az paraya daha çok çalışınca anlayacaklar ayrıca tıp fakülteleri de ücretli olacak tam miçacaklar.Cahil halk 10 defa soruyor derdini anlatamıyor çalışanı sıkıyor evet doğru ama pek çok hekimin ana baba si da benzer kişiler.

Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Doktorlar iki gün greve gitmiş ilaç yazdıracaktım bayramdan sonra veya özel hastane, konyada bir doktor öldürülmüş 2 gün greve gitmişler , doktorların bayram tatili öncesi 2 gün greve gitmesi iyi niyetli bir eylem değil.Bugün gidip yarın islerinin başında olsalardı tamam ancak bu Konyadaki doktor için istanbuldaki 2 gün kafa izni yapıyor demek .
    Ben sağlık personeline şiddete kesin karşıyım ancak personel su anda bütün Turkiyeye şiddet uyguluyor .Amerikada olduğu gibi doktor hatası nedeniyle olum tespiti için hastaya tazminat hakki doktora da sigorta gelmeli ,bu sorunu çözer.Ayrıca adli olaylar az da olsa iskandinav ülkelerinde bile olur.
    Eski avukatım , yanlış sünnet nedeniyle küçük bir çocuğun iki noktadan çatallı işeme yaptığını mahkemeye ve adli tıp a tespit için gittiğinde sonucun bunun normal olabilecek bir durum olduğu sonucu çıktığını söylemişti.
    Türkiye de doktorlar zor şartlarda ve cahil hastalarla mücadele ediyor ancak sağlık hizmeti , pastanecilik gibi keyfe keder bir iş değil .Bu iki günlük grev çok yanlış bir karar , iki gün olması , ve bayramdan önceye getirilmesi iyi niyet taşımıyor.Nasıl sa bir şey olmaz mantığının bir sonucu. Doktorları ve diğer personeli kınıyorum , bayramdan sonra bir ara günde ve 1 gün yapabilirlerdi.
    Özel hastanedeki doktorlar bugün yarin grev yapıyorlar mi , bu şımarıklık bütün sağlık sistemini özelleştirmeye götürüyor. Daha az paraya daha çok çalışınca anlayacaklar ayrıca tıp fakülteleri de ücretli olacak tam miçacaklar.Cahil halk 10 defa soruyor derdini anlatamıyor çalışanı sıkıyor evet doğru ama pek çok hekimin ana baba si da benzer kişiler.

yanlış değerlendiriyorsunuz doktorların hepsi hastanelerde
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    İyi fikir. Yapacakları programa bir isim de buldum;
    “HAYAT BEDAVAâ€
    üstadım öz luna da durumlar nasıl *10 yapacak coin var mı? yatırım tavsiyesi verin lütfen

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    yanlış değerlendiriyorsunuz doktorların hepsi hastanelerde
    Ben İstanbulda sağlık ocagina gittim ve içeride kimse yok kapı kilitli bir yazıyla grev kararı açıklanmış yani kilitli ve içeride değillerdi , gördüğümü yazdım ayrıca hastanede olup hasta bakmamak ayrı olay onu da desteklemem .2 gün olması dediğim gibi çok yanlış aciller de 2 hekim 1000 hastaya bakamaz.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

7.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Doktorlar iki gün greve gitmiş ilaç yazdıracaktım bayramdan sonra veya özel hastane, konyada bir doktor öldürülmüş 2 gün greve gitmişler , doktorların bayram tatili öncesi 2 gün greve gitmesi iyi niyetli bir eylem değil.Bugün gidip yarın islerinin başında olsalardı tamam ancak bu Konyadaki doktor için istanbuldaki 2 gün kafa izni yapıyor demek .
    Görmüş geçirmiş birisi olarak siz demi sn. desidero74 ? Emlak başlığında bütün birikimi çökmüş gibi bağıran ev sahiplerini okudukça ( çaresiz kiracıların sesi kısık ) burada da savunmasız sağlıkçıların kısık sesine kulak vermek vermek daha doğru.

Her meslekte toplumun değişik katmanlarından insanlar vardır. Ama eğitimin kattıklarıyla genel doğrularda buluşturulurlar. Verilen emek, katlanılan maddi maliyet, diğerlerinin paraya kavuşma yaşıyla olan farklar vb. konuları düşününce doktorluk gerçekten çok zor meslek. Randevu sisteminde hasta başına 5-10 dakika verilince zaten resmen muayene değil tanışma oluyor.

Tüm bu sistemsel sorunlar doktorların suçu olamaz. Algıyla vatandaşa böyle inandırılıyor. Ama vatandaş işine geldiğinde - avukat kesiliyorya - bu konunun aslını da pek ala biliyor . lakin mücadele etmesi gereken mercilere laf söylerse başına geleceklerden korktuğundan kolay yolu seçiyor. Pandemide bizler günde 1-2 saat maskeye bile katlanamazken ; adamlar gün boyu koruyucu giysilerle robot gibi çalıştılar. Vaatler verildi, tutulmadı. Benim kuzen 5 yıllık polis ( lise mezunu ) yılbaşında 8500 tl. maaş alıyordu. Kendi kardeşi asistan doktor 7000 tl. alıyordu. Bayramda babamı ziyarete geldiklerinde ikisi bu konuyu konuştular.

AKP iktidarından önce mevcut olan kamu personel rejimini çok bozdular. resmen işin içinden çıkılmaz oldu. Aynı işi yapan aynı statüde , aynı yerde çalışan iki memur bile farklı maaş alır oldu. Her ortamda herkesi birbirine düşürmenin başka şekli icad edildi.

yani , bizler de daha bilinçli olmak zorundayız.

Sayfa 680/993 İlkİlk ... 180580630670678679680681682690730780 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •