Sayfa 843/993 İlkİlk ... 343743793833841842843844845853893943 ... SonSon
Arama sonucu : 7939 madde; 6,737 - 6,744 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVII

1.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Dün ( cuma ) akşam tam saat 17 de baktım ki avro / dolar paritesi çoştu. yeğenimin bilgisayar parası diye ayırdığım avroları Nkolay arbitraj sekmesinden 1,0235 pariteden dolara çevirdim. Orada vergi vb. açıklama yoktu. Sadece 790 avro için 1,40 avro kgf kesintisi göründü. 805 dolar verdi. Sistemdeki kurdan avroyu satıp, dolar alsam çok zararım olacaktı.
    Kesinti zaten vergi başka kesinti yok ki 1.58 olması lazımmış 1.4 iskonto yapmışlar size demek ki vergide

2.  Alıntı Originally Posted by denizci2 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar burda çoğu kişiler neden dolar ve Euro nun devamlı artmasını istiyor.bunlar artınca herşeyin fiyatı yükseliyor daha kötü değilmi bu durum.hatta bunlar bir yükselse fiyatlar üç yükseliyor.ben açıkçası doların euronun düşmesini istiyorum.haa evet düşmez ekonomi iyi değil ama yükselipte herşeyin fiyatını artiralim kafasında değilim.ben dar gelirli olduğum için mi böyle düşünüyorum acaba.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    şimdi şöyle açıklayalım üstadım kimse TL miz durduk yere değer kaybetsin istemiyor vatan haini değilse sadece müdahale edilen piyasada herkes parasını korumaya çalışıyor faizin düşük tutulması ile birlikte tüm dengeler bozuldu emlak, faiz döviz vs. her gün ölmektense bi kere ölmek iyidir derler önünüzü görebilmeniz seçenekler arasında gezinebilmeniz için piyasanın gerçekten serbest olabilmesi lazım enflasyon düşmüyorsa maaşlarında kurlarında faizinde artmış olması dengeyi korur misal 90s. faiz kur enflasyon ilişkisi hakkında biraz araştırın derim.

3.  Alıntı Originally Posted by Econfin Yazıyı Oku
    borsa çıkmadı uydurma haber usta kanma buna.
    borsa çıkmasa da yabancı çıktıkça borsanın da ileriye dönük yükselme ihtimali artıyor yada düşme ihtimali azalıyor.

4. Mesacım kendi kendini yok etti aaa hayret

5.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    şimdi şöyle açıklayalım üstadım kimse TL miz durduk yere değer kaybetsin istemiyor vatan haini değilse sadece müdahale edilen piyasada herkes parasını korumaya çalışıyor faizin düşük tutulması ile birlikte tüm dengeler bozuldu emlak, faiz döviz vs. her gün ölmektense bi kere ölmek iyidir derler önünüzü görebilmeniz seçenekler arasında gezinebilmeniz için piyasanın gerçekten serbest olabilmesi lazım enflasyon düşmüyorsa maaşlarında kurlarında faizinde artmış olması dengeyi korur misal 90s. faiz kur enflasyon ilişkisi hakkında biraz araştırın derim.
    üstad dediğiniz kişiye şunu sormak lazım, buradaki çoğu kişiler diye tanımladığı kimler acaba
    çoğunluk dediğine göre topiğin en az %51'i döviz artsın diye ellerini ovuşturuyormuş, kimler biz de öğrenelim..?

6. Oyun Teorisi paylasımlarımı bilenler bilir,hatırlayacaklardır.

Şimdi bu oyunu oynayan yeni bir oyuncu var. SBK.Muhtemelen kendisi şu sıralarda bu oyundan kendisi için en iyi sonucu alarak çıkmaya çalışıyordur.

Daha önceki oyuncu bayağı iyi bir sonuç alıp dışarı çıkmıştı.Halende dışarıda.

Mahkum ikilemi The Prisoner's Dilemma

https://www.youtube.com/watch?v=t9Lo2fgxWHw

Siyaset: Mahkum (Tutsak) İkilemi (Felsefe)
    https://www.youtube.com/watch?v=yLqTmUOBjBg
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

7.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Mesacım kendi kendini yok etti aaa hayret
    Macit 'görevimiz tehlike 'dizisindeki başlangıç kaseti.konustu,bilgilendirdi kendini yok etti.

8.  Alıntı Originally Posted by Denizdenizli61 Yazıyı Oku
    Macit 'görevimiz tehlike 'dizisindeki başlangıç kaseti.konustu,bilgilendirdi kendini yok etti.
    Yaw ben mu macit muciti hatırlamıyorum ne dedi en mihim olaraktan ???
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Sayfa 843/993 İlkİlk ... 343743793833841842843844845853893943 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •