Sayfa 724/993 İlkİlk ... 224624674714722723724725726734774824 ... SonSon
Arama sonucu : 7939 madde; 5,785 - 5,792 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVII

1. Brent grafiğinde kafa karıştırıcı yerler var şöyle ki;

WTI Grafiği daha net...ya bir flat bitti, ya da devamı gelecek...(WXY veya itkiselleşecek YTD)

Problem yaratan o minik itkisel bölümü şöyle çözebiliriz belki...YTD

2.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Bu yıl Kurban bayramında kendimce bir geleneği bozdum...Kurban kesmedim...Kasaba gidip hazır et aldım.......%90 fazlasınıda kendi ellerimle ihtiyaç sahiplerine dağıttım..

farkı şu oldu..

Bahçede Kurban kesme, bağırsak, rumen, el, ayak, kelle toplama derdi olmadı...Bayramın birinci gününde zamandan 4-5 saat kazanma....Kasaptan istediğin eti seçme avantajı...Kol, but ve gerdan karışımından paylar hazırladım....1-2 gün boyunca bedenin kasap gibi et kokmama avantajı......Fiyatta daha uyguna geldi....

Dinen de hiç bir farkı yokmuş....Allah katında önemli olan etin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasıdır..

Kurban kesimini ayinleştirip ritüelleştirenlerin dini yorumlarına ittibar etmeyin.....Malesef pek çok mevzular gibi kurban kesimide özünden ve asıl amacından sapmış kültürel ve ritüel bir kutlamaya dönüşmüştür..

(Gerçi bu konuda hanımla hala tartışma halindeyiz...Ama seneyede böyle yapmayı düşünüyorum..)

Allah kabul etsin ama kurban kesmedeki faktörlerden biri yardımlaşma olsa da diğeri can alıp verme ile ilgili, yaşamı ölümü anlamakla bunu birebir yaşamakla ilgili, kurbanın dayanağına bakınca meselenin pek de et meselesi olduğunu sanmıyorum, tabi benim anladığım bu şekilde. Kasaptan aldığımız etin uyandıracağı tek etki, pişince iştahımızın açılması.

3. Benzine 1.55 tl. İndirim bekleniyor.

4. Mayısta işsizlik %0.3 azalarak %10.9 oldu.

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Şey 17,36
    Ons 1.736

Tuhaf tesadüfler.
    üstadım bir ons kaç gram ediyor biliyorsunuz değil mi?

ayhanacci seviyelerini dikkatle takip edelim lütfen hayatta tesadüflere yer yok

bide aşk tesadüfleri sever

6.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Dxy de uyumsuzluk oluştu.kur düşebilir.
    şehzadem 1,5 lira olma durumu var mı? satalım mı?

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...mu-var-1131875

7.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    üstadım bir ons kaç gram ediyor biliyorsunuz değil mi?

ayhanacci seviyelerini dikkatle takip edelim lütfen hayatta tesadüflere yer yok

bide aşk tesadüfleri sever
    31.10 gram

Tuhaf işler

8. Türkiye 5 yıllık CDS 874.736 (saat 10:00)
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 724/993 İlkİlk ... 224624674714722723724725726734774824 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •