Sayfa 10/20 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
Arama sonucu : 159 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Seçilmiş Yüksek Olasılık (SYO)

1. exelde hesaplayalım

2. tamemen kurgulama yöntemiyle momentumu gördük 3 günlük hesaplanmıştır grafikde 3 günlük momentumdur
    hacim ¿

3. momentum nedir alıntı ile devam edelim

Hareket halindeki her cismin momentum adı verilen bir özelliği vardır. Momentum miktarı, hıza ve cismin kütlesine bağlıdır. Hızı artan bir cismin momentumu da artış gösterir. Aynı hızla hareket eden bir otomobil ile bir kamyonun momentumları, bunların kütlelerinin farklı olması sebebiyle aynı değildir. Kütlesi büyük olan kamyonun momentumu daha büyüktür. Hareket eden bir cisim hızını değiştirirse momentum kazanır veya kaybeder. Bir cisim momentum kaybederse başka birisi onu kazanmış olur. Şayet bir cisim momentum kazanırsa, başka birisi onu kaybetmiş olur. Momentumun korunumu ilkesi çarpışma olaylarında daima korunan bir niceliktir. Çarpışma, elastik (esnek) veyahut esnek olmayan üzere ikiye ayrılır. Momentumun korunumu her ikisinde de geçerlidir.
    Kaynak: Prof. M. Selami Kılıçkaya, Editör: Yrd. Doç. Dr. Ali Cemalcılar, “Temel Fizikâ€, T.C. Anadolu Üniversitesi Yayınları No: 674, Açıköğretim Fakültesi Yayınları No: 331, ISBN 975 – 492 – 348 – 5, 1996.

4. Hareket halindeki her cismin momentum adı verilen bir özelliği vardır (fiyat hareket halinde )
    Momentum miktarı, hıza ve cismin kütlesine bağlıdır. ( hız dediği fiyattaki değişim kütle ¿ )
    Hızı artan bir cismin momentumu da artış gösterir.(fiyat arttıkça momentum artar)
    Aynı hızla hareket eden bir otomobil ile bir kamyonun momentumları, bunların kütlelerinin farklı olması sebebiyle aynı değildir.
    (halka açıklık oranı belkide pay sayısı belkide belki yada hacim )
    Kütlesi büyük olan kamyonun momentumu daha büyüktür.( kütle ¿)
    Hareket eden bir cisim hızını değiştirirse momentum kazanır veya kaybeder.( durur veya ilerler)
    Bir cisim momentum kaybederse başka birisi onu kazanmış olur. Şayet bir cisim momentum kazanırsa, başka birisi onu kaybetmiş olur.( fiyattaki değişim yok olup gitmez)

5. içinde hiç hacim kütle ıvır zıvır olmayan momentum göstergesinden bahsediyoruz

6. iş yaparmı bakalım

7.  Alıntı Originally Posted by pazartesi Yazıyı Oku
    Yercekimi tum grafiklerde gecerlidir

Sent from my phone

Sent from my phone
    algoritma
    Sessiz olursan daha çok şey Duyarsın.

8. rsi 14 açık hali

Q:=14;
    B:=1;
    Z:=If(B=1,Wilders(If(ROC(C,1,$)>0,ROC(C,1,$),0),La stValue(Q)),If(B=2,Wilders(If(ROC(O,1,$)>0,ROC(O,1 ,$),0),LastValue(Q)),If(B=3,Wilders(If(ROC(H,1,$)> 0,ROC(H,1,$),0),LastValue(Q)),
    If(B=4,Wilders(If(ROC(L,1,$)>0,ROC(L,1,$),0),LastV alue(Q)),Wilders(If(ROC(V,1,$)>0
    ,ROC(V,1,$),0),LastValue(Q))))));
    Y:=If(B=1,Wilders(If(ROC(C,1,$)<0,Abs(ROC(C,1,$)), 0),LastValue(Q)),If(B=2,Wilders(If(ROC(O,1,$) <0,Abs(ROC(O,1,$)),0),LastValue(Q)),If(B=3,Wilders (If(ROC(H,1,$)<0,Abs(ROC(H,1,$)),0),LastValue(Q)), If(B=4,Wilders(If(ROC(L,1,$),Abs(ROC(L,1,$)),0),La stValue(Q))
    ,Wilders(If(ROC(V,1, $)<0,Abs(ROC(V,1,$)),0),LastValue(Q))))));
    RS:=Z/Y;
    resei:=100-(100/(1+RS));
    resei;

Sayfa 10/20 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz