Sayfa 22/24 İlkİlk ... 122021222324 SonSon
Arama sonucu : 192 madde; 169 - 176 arası.

Konu: SEGYO Şeker GYO

1. 818.5 milyon kar açıklamış, diğer bir bakış açısıyla Hisse başına 1 Lira mükemmel bir bilanço...

81 milyon lira nakit üretimi gercekleştirmiş kira gelirleri artmaya devam edecek, Sanırım Şile villa projesinde 3-4 villayı satmışlar yıl sonu bilançosuna yansır.
    Gyo larda 6 aylık ve Yıllıklar önemli, Yıllık bilancoda Kar rakamının 1 hisse başına 3 tl ila 3.5 tl civarında olabileceğini çoğunluğu kira gelirlerinden olan nakit üretiminin 200 milyon mertebesine ulaşacağını degerlendirerek Şu ana kadar gelen en iyi bilanço ADEL in ki bence son 10 yılın tüm borsa şirketlerindeki en iyi oranlara sahip bilançosu, Gyolar biraz farklı bir degerlendirmeuye sokmak lazım lakin Bir Gyo olarak nakit üretimi, Varlıkların büyüklüğü, yeni projelerdeki isteklilik şekerkulenin lüks rezidans dönüşümü ile bence 12.80 lirayı hak ediyor.

Bir de yıllardır GYO lar için yanlış bir intiba var.; Efendim GYOlarda yeniden degerleme para ile eşdeğer değildir diye gyolar küçümsenir fakat bu yanlış bu düşüncedir, Gayrimenkuller yüksek enflasyon döneminde daha yüksek bir para benzeri varlıklardır.!
    Bu yüksek faiz döneminde Gayrimenkul satışı zor ancak SEGYO için şu an esas gelir kiralardır, Kont rezidans işinde ise Zengin Parası bol olanlara rezidans villa yaptığı için satışları düşmez artarak devam eder.
    Ankara Gölbaşı Arsası yeni gözüme çarptı bu arada ve Kentsel Dönüşüm şirketi istirakininde 15 milyon mertebesinde bir gelir getirmesi ayrıca güzel...

Kısaca güzel bir bilanço hayırlı uğurlu olsun.
    Bol kazançlar dilerim.
    2 Milyar Dolar

2. Güzel Arsa, Ankara Mogan Gölünde 18.5 dönüm Tanesi 100 milyondan en az.30 villa sığar tek başına buranın geliri bile segyonun borsa degerinden fazla...

https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/#ara...79780626297004
    2 Milyar Dolar

3.  Alıntı Originally Posted by acemşah Yazıyı Oku
    Güzel Arsa, Ankara Mogan Gölünde 18.5 dönüm Tanesi 100 milyondan en az.30 villa sığar tek başına buranın geliri bile segyonun borsa degerinden fazla...

https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/#ara...79780626297004
    Ah be usta, güzel hayal kurduruyorsun ama sen bunları bilmiyor olamazsın…!

4. Sayın dragon bilmiyordum Ankara Gölbaşı de arsa umarsamadım şekerkule nin yanında incelemeye deger bulmadım ancak ticari alan olması degerinde bir sey kaybettirmiyor 3000 kare taban alanlı yaklaşık 20.000 karelik kullanım alanı olan bir otel yapabilirler..

Veya ilerde imar değişir. Bence en uygunu villa yapmak.. villalar 50 ila 100 milyon arası gidiyor orada. Kısmet artık !
    2 Milyar Dolar

5. Evet biraz baktım geçmişine Gölbaşı imar plaları vs.. 2000 yılından kalma imar; arada çıkan imar mahkemece iptal edilmiş, Ancak yürürlükteki imara göre her yer rekreasyon alanı; bu uygulanabilir değil, anladığım kadarıyla da yakınlarda yeni imar uygulama planı gelecek gibi duruyor.! Hayırlısı artık!
    2 Milyar Dolar

6. Piyasa mükemmel bilançoyu beğenmedi. Sanırım mükemmellikle ilgili bir sıkıntı var

Alıntı Originally Posted by acemşah Yazıyı Oku
    818.5 milyon kar açıklamış, diğer bir bakış açısıyla Hisse başına 1 Lira mükemmel bir bilanço...

7.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Piyasa mükemmel bilançoyu beğenmedi. Sanırım mükemmellikle ilgili bir sıkıntı var
    Evet doğru tesbitiniz mevcut.
    Sehirlerin degerli yerlerindeki Varlıklar. kira gelirlerine odaklı nakit üretim, yeni projeler, satılmaya hazır varlıklar ve yıl sonu neredeyse borsa degeri kadar kar acıklayabilecek ve şu anlık birim hisse degerinin %35 kadar hisse basına 1 TL kar acıklamış ama dönüp bakan yok
    Ederi bana göre 12.800 bir baskasına göre baska başka ederler degerler olabilir saygı duyarım.
    Örnek vermek gerekirse Peker gyo vardı bedelli yapınca aldım herkes ne yapıyorsun bu alınır mı dedi.. ederi 7.20 dediğimde bambaska gözlerle baktılar 1.04 idi fiyatı aradan 18 ay gecti 9.57 sattım spekülasyon ile 28 lirayı gördü.
    Deyeceğim odur ki aradan biraz zaman gecsin bakalım o zaman fiyatına bir daha... 12.80 de satarım gerisini bilmem.
    2 Milyar Dolar

Alıntı Originally Posted by acemşah Yazıyı Oku
    Evet biraz baktım geçmişine Gölbaşı imar plaları vs.. 2000 yılından kalma imar; arada çıkan imar mahkemece iptal edilmiş, Ancak yürürlükteki imara göre her yer rekreasyon alanı; bu uygulanabilir değil, anladığım kadarıyla da yakınlarda yeni imar uygulama planı gelecek gibi duruyor.! Hayırlısı artık!
    ------------------------------------------------------------------------------------------

yeni halka açılan Vera Konsept Gyo'nun internet sitesinde planlanan projeler de gördüm!

PROJELER
    Ankara Gölbaşı 5 Yıldızlı Otel Projesi

- Yaklaşık 20.000 m2 inşaat alanından oluşmaktadır.

- Projelendirme Aşamasındadır.

Sayfa 22/24 İlkİlk ... 122021222324 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •