Sayfa 11/24 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
Arama sonucu : 192 madde; 81 - 88 arası.

Konu: SEGYO Şeker GYO

1. maalesef endeksteki yükselişlere ayak uyduramıyor.....fakat her düşüşe katılıyor....

2.  Alıntı Originally Posted by Kütahyalı Yazıyı Oku
    Sayın Acemşah selamlar,

Merkez bankasının faiz artırımı sonrası hisselerde ciddi geri çekilmeler oldu. Konut kredilerinde yaşanacak olan faiz artışı ile GYO lar nasıl etkilenir, özellikle bebek hissemiz olan Segyo bu durumdan ne derece etkilenir?

Değerli yorumlarınızı bekliyoruz..
    Merhaba,

Evet faizler arttı, ev satan gyoları olumsuz etkileri olabilir.
    Segyo farklı bir gyo, kira gelirleri ana gelir kalemini oluşturuyor, segyonun kira gelirleri nakit yaratmada büyük fırsatları barındıyor.
    Yıl sonu Şekerbank ve metrocity avmden elde edeceği kira gelirleri bir cok şirketin yıllık cirosundan fazla.
    Şile'de villa projesi zaten parası cok olanlar için.
    Varlıklar içinde küçük yaklaşık 400 milyon değerinde ve yıl sonuna kadar satışları tamamlanır.
    İstanbul kentsel dönüşümü hakkında gecen hafta resmi gazetede gecen kanun ile şeker gyonun villa üretiminin ve satımının devam edeceğini düşünüyorum.Villalar lüks kategorisi olduğu için faiz artışlarından etkilenmiyor.
    Kira gelirleri büyük bir nakit yarattığı dan ve yine elindeki atıl ofis ve bürolar hakkında yine gecen hafta gecen kanun ile büyük gelirler yaratacağı açıktır.
    Bol kazançlar
    2 Milyar Dolar

3. bugün dipte kalmış olabilir ama yarınlar bizim...

4. Segyo hakkında en önemli şeyler
    1- 2022 Aralık ayında değerleme yapılmasına karşılık neden secim öncesinden birden bire tekraren yeniden değerleme yaptırıldı?
    Segyo Şekerbank bağlısı bir kuruluş acaba Araplar Şekerbank ile beraber segyonun yeni sahibi mi olacak?
    2- Değerleme lerde 5 milyon dolar olarak gözüken Kazakistan almati 60 dönümlük arsa 50 milyon dolarlık gelir getirebilecek potansiyeli mevcut. Burada bir proje önemli ve büyük gelir getirebilir.
    3- Sarıyer İstinye bogaza nazır Amerikan konsolosluğu yakınındaki 15 dönümlük dönüşüm alanı içinde kalan arsanın durumu burada boğaz manzaralı yalı dairelerinin üretilip üretilmeyeceği önemlidir büyük degerli bir fırsat olabilşr
    4- kira gelirleri Üfe endeksine bağlı olduğu için kira gelirlerinin artış hızı önemlidir.
    5- Şehirlerin ve özellikle İstanbul Ankara İzmir vb şehirlerin en merkezi yerlerindeki bürolar ofisler banka şubeleri mevcut bu şehirlerde arsa cok degerli ve boş olan işhanları bürolar lüks Loft dairelere dönüştürüp millyar gelir fırsatı önemlidir
    6- En son değerleme dolar 19.4 iken Mayıs ayında yapıldı. Yıl sonu Aralık ayındakş degerlemede bir %60 degerleme artışı olacaktır.

Sayın arkadaşlar kim satar kim alır bilemiyorum yada nerden satar nerden alır bilemem Adil hisse değeri gelecek gelirler ve beklentiler ile İstanbul göbeğindeki şeker kule gökdeleni ve yanındaki metre City AVM deki mülkleri ile sahip olduğu 200.000 metrekare ticari alanı ile adil piyasa değerinin 12.80 olduğunu değerlendiriyorum.
    İster faizler uzaya cıksın yada düşsün kira gelirleri büyümekte.
    Yan hisse olarak 2 yıl önce civarında 1.05 bedelliden pekergyo yaklaşık 26 ayda 9.60 tan sattım çünkü degeri oydu. İsteyen baksın sayfasına grafiklere alım ve satım zamanına Herkes korkarken ben aldım.. Fırsatı gördüm..
    Sizde segyodaki fırsatı görememek yada görmek
    Satmak almak tutmak size kalmış.. Sizin kazançlarının sizindir.

Bir daha bu kadar uzun yazmam. 12.80 olunca fiyat alarmı çalar .. Fırsatlar da her zaman kapınızı 3 kere çalmaz ..

Bol kazançlar
    2 Milyar Dolar

Teşekkür ediyorum bilgilendirme için ÜSTAD.
    Bizim ATATÜRK sevgimiz, Anayasanın ilk 3 maddesi gibidir.
    Değişmez, değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

6. Bilgiler için çok teşekkürler sayın Acemşah

3.13 altı kapanışlarda ..2.96 olası ilk destek.. alta 2.87 ve 2.83 var.. malsız çulsuz izlemede..
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

8.  Alıntı Originally Posted by acemşah Yazıyı Oku
    Segyo hakkında en önemli şeyler
    1- 2022 Aralık ayında değerleme yapılmasına karşılık neden secim öncesinden birden bire tekraren yeniden değerleme yaptırıldı?
    Segyo Şekerbank bağlısı bir kuruluş acaba Araplar Şekerbank ile beraber segyonun yeni sahibi mi olacak?
    2- Değerleme lerde 5 milyon dolar olarak gözüken Kazakistan almati 60 dönümlük arsa 50 milyon dolarlık gelir getirebilecek potansiyeli mevcut. Burada bir proje önemli ve büyük gelir getirebilir.
    3- Sarıyer İstinye bogaza nazır Amerikan konsolosluğu yakınındaki 15 dönümlük dönüşüm alanı içinde kalan arsanın durumu burada boğaz manzaralı yalı dairelerinin üretilip üretilmeyeceği önemlidir büyük degerli bir fırsat olabilşr
    4- kira gelirleri Üfe endeksine bağlı olduğu için kira gelirlerinin artış hızı önemlidir.
    5- Şehirlerin ve özellikle İstanbul Ankara İzmir vb şehirlerin en merkezi yerlerindeki bürolar ofisler banka şubeleri mevcut bu şehirlerde arsa cok degerli ve boş olan işhanları bürolar lüks Loft dairelere dönüştürüp millyar gelir fırsatı önemlidir
    6- En son değerleme dolar 19.4 iken Mayıs ayında yapıldı. Yıl sonu Aralık ayındakş degerlemede bir %60 degerleme artışı olacaktır.

Sayın arkadaşlar kim satar kim alır bilemiyorum yada nerden satar nerden alır bilemem Adil hisse değeri gelecek gelirler ve beklentiler ile İstanbul göbeğindeki şeker kule gökdeleni ve yanındaki metre City AVM deki mülkleri ile sahip olduğu 200.000 metrekare ticari alanı ile adil piyasa değerinin 12.80 olduğunu değerlendiriyorum.
    İster faizler uzaya cıksın yada düşsün kira gelirleri büyümekte.
    Yan hisse olarak 2 yıl önce civarında 1.05 bedelliden pekergyo yaklaşık 26 ayda 9.60 tan sattım çünkü degeri oydu. İsteyen baksın sayfasına grafiklere alım ve satım zamanına Herkes korkarken ben aldım.. Fırsatı gördüm..
    Sizde segyodaki fırsatı görememek yada görmek
    Satmak almak tutmak size kalmış.. Sizin kazançlarının sizindir.

Bir daha bu kadar uzun yazmam. 12.80 olunca fiyat alarmı çalar .. Fırsatlar da her zaman kapınızı 3 kere çalmaz ..

Bol kazançlar
    Sayın Acemşah değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum sizin katkınızla Adel de para kazandım inşallah segyo da kazanacağız tekrar teşekkürler

Sayfa 11/24 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •