Sayfa 3/26 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 203 madde; 17 - 24 arası.

Konu: ALCTL- Alcatel Lucent Teletaş

1. Sıka sıka suyunu çıkardı

2. sinekten yağ çıkarıyor

3. Bilancoya geeeell...

Vergi dairesi 212 mn kar geldi. Mükemmel

5. Bilançoyu görmek gerek. Vergi dairesi bildiriminde 62 milyon brüt satış kârı, 159 milyon kambiyo kârı göstermiş. Bilançolarda genel olarak kambiyo kârı görünmüyordu. Euro/Dolar paritesindeki değişim nedeniyle mi kambiyo kârı ortaya çıktı. İlginç.
    Al, Sat yada Tut Tavsiyesi Değildir.

6. SELAMUN ALEYKÜM YİĞİTLER

2020 faliyet raporunda okumuştum anlaşmalar dolar bazlı , malzeme alışları euro bazlı olduğu için kur riskine maruz kalıyoruz demişti sayın yönetici. eur/usd paritesinde doların değer kazandığı günden beri bu şirketin brüt karının çok artacağını düşündüm çünkü sayın yönetici aynen faliyet raporunda belirtmiş malzeme alışları eurobazlı diye, o zaman satışların maliyeti bayağı düşeceğinden kar marjının artması lazım.

Ama ister yerli, ister yabancı olsun , ister küçük, ister büyük olsun isterse uluslararası şirket olsun genel anlamda bir AHLAK sorunu var. Şu bilançolarla oynamayı bıraksalar hep bir makyaj hep bir dalavere neden insanlar AHLAK kavramın farkında değiller.

EUR/USD paritesinden dolayı bu bilançoda brüt kar marjının normelden en az %5 daha fazla olması lazım sayın yönetici. Eğer karda bir artış ve maliyetlerde azalış yoksa ..............................

Meşhur bir hikayemiz var ben sana vali olamazsın demedim, ADAM olamazsın dedim.

Neyse bilançoyu görelim söyledikleriyle gönderdikleri bilanço tutarlımı bakalım.

Slm olsun yiğitlere yüreğinde korkuyu silenlere.

7. Hisse tavana giderken yazan kimse yok...

8. Tavana gitse yazardik, gidemedi.

Sayfa 3/26 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •