Sayfa 6/26 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
Arama sonucu : 203 madde; 41 - 48 arası.

Konu: ALCTL- Alcatel Lucent Teletaş

1. burada emeklilik fonunu takip edin o mal bittiği an dolar bazlı 22 yıl önceki çanağına gider .hisse başı 20 dolar.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

2. Emeklilik fonunun ne kdr mali kaldi?

3. Yanlış hatırlamıyorsam, Aralık-Ocak aylarında hem yatırım fonları hem de emeklilik fonları yoğun satış yaptılar. Ellerindeki mal iyice azaldı. Bu satışlar ile hisse fiyatı o tarihlerin diplerine gitti. Satılan mallar, kuvvetli ellere gitmedi, küçük yatırımcıya arz edildi. K.Y. ya arz edilen mal, cuma günü hunharca mal kusan kurum tarafından ve emekli ile yatırım fonları tarafından tekrar toplandı. Döngü bu şekilde devam etmekte. Hisse 23-24 ile 29 lar arasında doldur boşalt yapılarak toplanıp dağıtıldı. Fonlar adına alım satım işleri halk yatırım tarafından yapılmakta.

475-500 milyon karşılığı (2çy. 686 milyon) döviz artı pozisyonu bulunan şirket hiç bir zaman kambiyo karı yazmadı. Açıklamalarına bakılırsa satış sözleşmeleri dolar olarak, girdi maliyetleri ise Euro olması sebebiyle bir türlü işe yarayacak bir kâr rakamı açıklayamıyor. O halde satış sözleşmelerini de neden Euro üzerinden yapmıyorlar anlaşılabilir değil.
    Böyle giderse açıklayacağı da yok.
    Nokia firmasının fasoncusu gibi, karın tokluğuna çalışmakta.

Şirketin yönetiminde bir sürü Jan Jan'lı, Deniz'li, Değer'li Uğur'lu isimler var fakat 23 yıldır bir kuruş temettüsü yok. Bir şirketin kuruluş amacı ne olabilir? yatırımcısına kar payı veremeyecek ise nedir amacı? 40 yıllık şirket, 34 yıldır borsada işlem görüyor.
    Al, Sat yada Tut Tavsiyesi Değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Tamsel Yazıyı Oku
    Yanlış hatırlamıyorsam, Aralık-Ocak aylarında hem yatırım fonları hem de emeklilik fonları yoğun satış yaptılar. Ellerindeki mal iyice azaldı. Bu satışlar ile hisse fiyatı o tarihlerin diplerine gitti. Satılan mallar, kuvvetli ellere gitmedi, küçük yatırımcıya arz edildi. K.Y. ya arz edilen mal, cuma günü hunharca mal kusan kurum tarafından ve emekli ile yatırım fonları tarafından tekrar toplandı. Döngü bu şekilde devam etmekte. Hisse 23-24 ile 29 lar arasında doldur boşalt yapılarak toplanıp dağıtıldı. Fonlar adına alım satım işleri halk yatırım tarafından yapılmakta.

475-500 milyon karşılığı (2çy. 686 milyon) döviz artı pozisyonu bulunan şirket hiç bir zaman kambiyo karı yazmadı. Açıklamalarına bakılırsa satış sözleşmeleri dolar olarak, girdi maliyetleri ise Euro olması sebebiyle bir türlü işe yarayacak bir kâr rakamı açıklayamıyor. O halde satış sözleşmelerini de neden Euro üzerinden yapmıyorlar anlaşılabilir değil.
    Böyle giderse açıklayacağı da yok.
    Nokia firmasının fasoncusu gibi, karın tokluğuna çalışmakta.

Şirketin yönetiminde bir sürü Jan Jan'lı, Deniz'li, Değer'li Uğur'lu isimler var fakat 23 yıldır bir kuruş temettüsü yok. Bir şirketin kuruluş amacı ne olabilir? yatırımcısına kar payı veremeyecek ise nedir amacı? 40 yıllık şirket, 34 yıldır borsada işlem görüyor.
    Zaten yukarda saydığınız nedenlerden dolayı hisseyi alıp götürecek ne bir yatırımcı ne de bir fon gelmekte. Ayrıca sözleşme $, girdi ise euro olmasına rağmen eur/usd paritesinin geriledegi bu dönemde ciddi kar yazması gerekirdi. Benim dediğim gibi şirketten birileri insider trading yapıyor veya yaptırıyor. Bu konuda gerekli mercilere şikayetimi dile getirdim. Başıboş şirket olmuş resmen. At koşturan koşturana...
    Tarihi $ seviyesi 12$,
    Pandemi tepesi 5 $küsür
    Şimdi 1,72 $
    Sadece pandemi tepesine göre kaybı %65
    Madem anlaşmalar $ bazlı ise bunun fiyatı neden dolar bazlı sürekli değer yitirir?
    Bu tamamem yönetim beceriksizliği. Madem şirketine güveniyorsun sahip çık kardesim. Sahip çıkamıyorsan bunun müsebbibi sensin demek. Yada bu işi bile isteye izliyorsun. Vasat bir yönetim ile gelinen nokta bu maalesef... şuan bu enflasyonist ortamda olması gereken seviye asgari olarak 5$+ enflasyon farkı. Başka birşey yazmaya gerek te yok. Herkese bol kazançlar olsun.

5. Ata yatırımdaki vatandaş hisseyi rahat bırakmıyor...

6.  Alıntı Originally Posted by xyz Yazıyı Oku
    Ata yatırımdaki vatandaş hisseyi rahat bırakmıyor...
    Kâğıdın suyunu çıkardı namussuz.
    Tepki bölgesini çok yakın ama tepkiye dair belirti henüz yok. Çok cılız, güç kaybı devam ediyor. 30,96 üstü tepki için güç toplar 31,36 üstü tepki boyu 31,96. Aşağısı ise karambol Şimdilik bu.

7.  Alıntı Originally Posted by xyz Yazıyı Oku
    Kâğıdın suyunu çıkardı namussuz.
    Tepki bölgesini çok yakın ama tepkiye dair belirti henüz yok. Çok cılız, güç kaybı devam ediyor. 30,96 üstü tepki için güç toplar 31,36 üstü tepki boyu 31,96. Aşağısı ise karambol Şimdilik bu.
    bu namussuz and içmiş ekmek yedirmeyecek üstad

8.  Alıntı Originally Posted by chapuisat Yazıyı Oku
    bu namussuz and içmiş ekmek yedirmeyecek üstad
    Aynen . Bu ilk değil , filmi daha önce izledik. Nereye kadar vurabilecegini de tahmin ediyorum. Vursun bakalım

Sayfa 6/26 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •