Sayfa 5/11 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
Arama sonucu : 81 madde; 33 - 40 arası.

Konu: PRDGS - Pardus Girişim Sermayesi

Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    dostum hizli gidebilecek bir sirket ama ben 40K lik aldim oyle dursun, eminim bir gun mizrak cuvala sigmayacak ve ucacak , adamlar guzel islere imza atiyor , guzel sirketlere ortak oluyor

biraz hirsiz olmatiklarini, KY carpma niyetli olmatiklarini kanitlarsa, alici gelir
    sizin, yatirim amaciniz nedir? neden aldiniz bu hisseyi ? ve cok mu pozisyonunuz ?
    Hisseyi beklentisine güvenerek 8 tl den 20 lere kadar taşımaya devam ettim,,bazen azaltarak,bazen de çoğaltarak.Oldukça güzel para kazandırdı.
    Demek istediğim,hisse hareketleri böyle olmamalı,bi tavan,bir taban,sonra tekrar tavan gibi.
    Güvenirliğini kaybeder,,spk da ceza verir.
    Yatırımcısını ürkütmemeli.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

VBTS kapsamında PRDGS.E payları seans başından 28 Aralık seans sonuna kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek

Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan Borsa İstanbul açıklaması aşağıda bulunuyor:

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında PRDGS.E payları 29/11/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 28/12/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK'nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Alıntı Originally Posted by ŞAHONUN PUNGARI Yazıyı Oku
    DIKKAT !! bakalım kımse anlayabılecek mı dıye bekledım ama kımse anlayamadı. ama bakın altını çiziyorum bu kap GULER HOLDING ıcın ınanılmaz ötesı ıy bır kap, pekı neden ? A1 portfoy şirketı kımın ? % 50 sı murat gulerın, dıger % 50 sı guler holdınge ait, pekıı asy yenılenebılır enerjının 37 mılyon 500 bın hıssesını kım aldı ? a1 portfoy aldı, pekı kaçtan aldı ? 2,97 tl tutardan.- pekı pardusun 20 tl fıyatlara kadar cıkmasında hangı iştirakı etkılı, ? tabıkı asy yenılenebılır enerjı.. yanı dusunun pıyasada 20 tl ye ya kadar tutardan işlem gören pardusun, en buyuk ve en degerlı şirketıne 2,97 den kım ortak oldu ? hem murat guler ortak oldu, hemde guler holdıng oldu..şimdi dusunun bakalım asy enerjısının hısse fıyatı ne kadar ve guler kaçtan aldı !! harıka bır haber, GULER HOLDIN HEM ÇOK CIDDI BIR DEGERLEME GELIRI ELDE EDECEK, HEM, ENERJI SIRKETININ NNERDEYSE % 25 NI daha alıp, pay oranını yukselttı. Gozun aydın guler holdıng yatırımcısına, pekı pardus culara ne oldu ? hem enerjı sırketlerının hısse adedı arttı, hemde kendılerının cok yuksekten satın aldıgı sırketı 2,97 tl den orak aldılar. PEKI MURAT Guler neden bır kısımını guler holdınege gececek sekılde a1 portfoye aldırdı ? cunku guler holdıngde toplu.. gozunuz aydın, alın kap bılgısını, kım hangı sırketı kactan almıs, ve alan şirketın ortakları kım bakın.. YARIN ıtıbarı ıle cıddı yukselıs beklıyorum gulerde.. ıtıtrazı olan yazsın, KAP- Şirketimizin girişim yatırımı portföyünde bulunan ASY Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. tarafından yapılan 08.11.2022 tarihli genel kurul toplantısında; ASY Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş.'nin 155.000.000-TL tutarlı sermayesinin, tamamı (B) Grubu olarak ihraç edilmek üzere 37.500.000-TL artırılarak 192.500.000-TL'ye çıkarılmasına, ihraç edilecek 37.500.000 TL nominal değerli (B) Grubu payların beher fiyatının primli olarak 2,976 TL olarak belirlenmesine, 37.500.000 TL nominal değerli payların (B) Grubu toplam 111.600.000- TL bedelle A1 Portföy Yönetimi A.Ş. Pardus Vizyon Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'na tahsis edilmesine karar verildiği 08.11.2022 tarihli özel durum açıklamamızla kamuoyuna duyurulmuştu. Pardus Vizyon Girişim Sermayesi Yatırım Fonu tarafından taahhüt edilen sermaye ödemesinin yapılması ile ASY Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. tarafından söz konusu sermaye artırım işlemine ilişkin süreç tamamlanmış olup, sermaye artırım işlemi 25.11.2022 tarihinde İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından tescil edilmiştir
    A1 e tahsis edilmesinden bir fayda sağlayacaksa,,ASY nin halka arz edilmesi sayesinde olabilir.

4. https://www.kap.org.tr/Bildirim/1086734
    Re-pie adında ki bir fon pardus sermayesinin %9, 9489 una denk gelen 19,5 milyon lot sahipliğine erişmiş.

196 milyon lotun % 33,66 sı halka açık (işnet)

Maliyet belirtilmemiş. Aynı fon pardusun da ortak olduğu simit sarayı, türknet ve Arf GS. de de girişimi olduğunu sitesinde ilan ediyor. İlginç durum. Bugün ki satın almayla Pardus üzerinden asy enerji şirketine dolaylı ortak olmuş oluyor re-pie , amaç bu mu çok açık değil.
    En son holdingte Nnf adlı fon ortakçı çıkmıştı.

Patronun tarzına pek benzemiyor bu yanaşmalar. Kontrolü mü kaybediyor bir soru işareti ��
    Son düzenleme : doruca; 12-12-2022 saat: 22:59.

teknik olarak obo görüntüsü var...ytd

6. Teknik değil de temelde gacırtı var 🙂 len tam dalga yakaladı çamura yatmasa bari , holding fena değil usul usul gidiyor da buradaki pay piyasanın dengesini bozar gibi. 1/3 üne denk nerdeyse.

7. https://www.kap.org.tr/Bildirim/1086775

Ana hissedar Murat Güler'in Pardusta ki payı % 51,15 ten % 31,25 e düşmüş.

Her 2 gruba ayrı ayrı 19,5 milyon lot borsa dışında satış yapmış.
    Hedef girişim -19,5 milyon lot
    Re-pie girişim -19,5 milyon lot

Borsada sürekli işleme kote paylarda değişim yok,aynı %33,67 - 66 milyon lot

8. https://www.kap.org.tr/Bildirim/1087631

Pardus iştiraki asy enerji (erham) sunfarming adlı enerji şirketini 12,,3 milyon $ satın almış. Asy nin kapasitesi 38,84 MW e ulaşmış.

Patron yine borç verdi galiba şirkete. 39 milyon adet satış yapmıştı kendi hisselerinden. Hisse başı 10 TL den 400 milyon para ediyor.
    Enerji işini sevdi.
    Hisse fiyatı 12,75 TL
    Zirve 20,26
    3,8 PD/DD

Sayfa 5/11 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz