Sayfa 392/815 İlkİlk ... 292342382390391392393394402442492 ... SonSon
Arama sonucu : 6513 madde; 3,129 - 3,136 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1. Tahta sahipleri küçük yatırımcı psikolojisini çok iyi bilir

Ama küçük yatırımcı da tahta sahiplerinin psikolojisini bilmek zorunda

Tahta sahipleri küçük yatırımcının yoğun olduğu hisseyi yukarı sürmez, tam tersini yapar

Çünkü bilir ki yukarı sürerse o fiyatlardan kucağına dökülür ve maliyeti şişer

Bunu adamlar dantel işler gibi ince hesaplarla yapıyor ve uzun zamana yayarak yapıyor
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

2. Aşırı düşüşlerde yatırımcıyı panikletmeye dönük sözlerin ve

aşırı yükselişlerde hisse daha da yukarı gidecekmiş gibi davranışların

vebali vardır. Böyle zamanlarda rakam telaffuz etmenin, insanları yönlendirmenin

hem yasal hem de vicdani mesuliyeti vardır. Borsada yatırımlar konusunda en doğru kararı

kişinin kendisi verir. Akıl ve sabır en büyük gücümüz
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

3. Gün sonu itibari ile AKD...
    Günlük işlem hacmi 415.445.299
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

4. beyler merhaba ,
    bi şeyi iyi analiz etmekte fayda var
    patron sasanın fiyatı pahalı dedi ve söylediki kendisi 80 lirada satmış
    bu demek değilki sasanın ederi 80
    adam sasayı 60 liradan 80 çıktığında ,80 lirayı zirve düşünerek bu fiyattan satmış
    demekki ederi 60 düşüneceksin
    ederi 60 ise tahtacı ederinin altında piyasadan toplama hedefi güdecek
    tahminim 40-50 liaralar toplanacağı fiyatlar olacak
    tabi bu benim düşüncem
    ben 186 dan düştüğünde satmadım ama patronun haberini okuduğum aynı gün bende bu düşünce gelişti ve yakınımıda arayarak o gün hisseyi sattım 126 liradan ,daha sonra bi kaç defada al sat yaparak maliyeti daha da düşürdüm
    kimseyi yanlış yönlendirip vebal almak istemem ama düşüncem ve şahsi görüşüm budur 100 lira altı kapanış yapınca düşüncem şekillenmeye başladı diye aklımdan geçti,
    o fiyatlara gelirse tabiki orda kalmayacak hisse toplanıp ortaklık haberi düşer sonra ver elini 200 üstü
    ama beklemek yerine satıp alttan almak daha mantıklı değilmi 10 lira dahi alttan alsan hisseyi ciddi bi kar yazıyorsun hisse adediyle çarptığında
    patron konuştuğunda satıp bu fiyatlardan aldığınızı bi düşünün hele
    kimseyi etkilemek istemem ama 80 liralar dahi kırılabilir ve 40-50 lişralar görülebilir bilginize
    yatırım tavsiyesi değildir ,düşüncelerimi paylastım ortaklarımla

5. 50 lira olacağı zaman aralığı yok diye düşünüyorum. Zira emin olmayarak bildiğim kadarıyla, şubatta bedelsiz bölünme açıklayacak Sasa. %350 bedelsiz söylemleri varken çok zor bu aralığa gelmesi diye düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by dede_60 Yazıyı Oku
    Şayet % 300-400 gibi bedelsiz bölünme kararı alınırsa

hisseyi 80 lerde yada 90 larda tutmaları mümkün olur mu ??

Bilanço da olası bir beklenti üstünde kâr açıklanırsa neler olur ??

PTA tesislerinin tam kapasite ile devreye girmesinin hisseye etkileri neler olur ??

Petrokimya tesisi ve liman yatırımına başlama haberleri gelirse nasıl etki eder ??

Hele hele yabancı ortak veya ortaklar alınırsa yatırımcı bunu nasıl karşılar ??

Bunlar dikkate alınması gereken unsurlar
    Bilanço çok parlak gelmeyebilir. Erdemoğlu 80 lira eder Sasa sohbetinde buna da değinmişti. Sanırım gözlerden kaçtı ve piyasa belki de bunu fiyatlıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by Subutay Yazıyı Oku
    50 lira olacağı zaman aralığı yok diye düşünüyorum. Zira emin olmayarak bildiğim kadarıyla, şubatta bedelsiz bölünme açıklayacak Sasa. %350 bedelsiz söylemleri varken çok zor bu aralığa gelmesi diye düşünüyorum.
    Borsa da hiç bir firmanın sermaye üzerinde nasıl bir tasarrufa gideceğini kimse bilemez. Bu yazınız önce kendinize sonra diğer yatırımcılara ciddi zarar verir. Gerçi sasa nın en büyük özelliği bir küçük yatırımcının diğer küçük yatırımcıya verdiği zararın açık bir göstergesidir. Cahillik paçamızdan akıyor.

8. Artı olmamak için yırtınıyor

Sayfa 392/815 İlkİlk ... 292342382390391392393394402442492 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •