Sayfa 431/814 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531 ... SonSon
Arama sonucu : 6507 madde; 3,441 - 3,448 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1. Valla bilmiyorum, sadece bölündüğünde 50 lira altına düşmeli ki yeni yatırımcıyı çeksin kendine diye düşünüyorum. Temelden teknikten uzak, tamamen duygusal bakış açısı olduğunu tekrar etmek istiyorum.

2. 5/5 veya 6/6 olur mu ? Enflasyon , kar , yatırımlar , yabancı ortaklık. Kafamda deli sorular.

3. Valla beni sıkıntı bastı, brüt takas uygulaması biterse ne olur...
    cezayı uzatılarsa ne olur... Açığa satışlar olur mu, olursa hisseye nasıl yön verir...
    Patron 80 lira sözüne halen düzeltici bir açıklama yapmadı...
    Bedelli veya bedelsiz bölünmeyi hangi fiyatlardan düşünüyorlar...
    Biraz flu bir ortam var... Yaşayıp göreceğiz artık...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

4.  Alıntı Originally Posted by aytunc Yazıyı Oku
    Valla beni sıkıntı bastı, brüt takas uygulaması biterse ne olur...
    cezayı uzatılarsa ne olur... Açığa satışlar olur mu, olursa hisseye nasıl yön verir...
    Patron 80 lira sözüne halen düzeltici bir açıklama yapmadı...
    Bedelli veya bedelsiz bölünmeyi hangi fiyatlardan düşünüyorlar...
    Biraz flu bir ortam var... Yaşayıp göreceğiz artık...
    aytunç bey tahtacı istediği lotları topladıysa brütü bitirir yok istediği lotları toplayamadıysa brüte devam eder, hisseyi yukarıya sürmek istese brüttede götürür ben brütte giden çok hisse gördüm üstelik tavan tavan jantsa gesan kontr smartg petrokent tkuru aklıma gelenler.bakalım hakkımızda hayırlısı olur ama b planımız olmalı nedir o dersen sasamız baskılandıkça toplarız.

5. bakalım bugünde ceza uzayacak mı yalnız uzamazsa açığa satış yasağıda kalkarsa geri alım programıda yok ne yaparız bilmem bu kağıtta açığa satışın suyunu çıkartıyorlar

6. Yapılması gereken sessiz sakin bedelsizi beklemek ve 2022 performansının yarısını gösterse yeter demek 2023 için. Ben bu şekilde konsatre oldum 2023'e... Al sat imkanlarını da affetmemek...

7.  Alıntı Originally Posted by Subutay Yazıyı Oku
    Yapılması gereken sessiz sakin bedelsizi beklemek ve 2022 performansının yarısını gösterse yeter demek 2023 için. Ben bu şekilde konsatre oldum 2023'e... Al sat imkanlarını da affetmemek...
    Haklısınız... Bekliyoruz artık... Bedelsiz veya bedelli hiç farketmez... ben her şartta sermaye artırımına katılacağım zaten...

8. ANADOLU AJANSININ DÜNKÜ HABERİ

SASA Polyester'in 20 milyar dolarlık Adana Yumurtalık Petrokimya Tesisleri yatırım projesinde yol haritası belli oldu.

SASA'dan yapılan açıklamaya göre, son olarak, Yumurtalık'ta Özel Endüstri Bölgesi çerçevesinde arazinin önemli bölümünün tedarikini tamamlayan şirket, kalan bölüm için son adımda beklenen acil kamulaştırma kararı ile birlikte de bu yılın ikinci yarısının başlarında temel atmayı planlıyor.

Daha önce 11,8 milyar dolar olarak kararlaştırılan yatırım tutarının 20 milyar dolara yükseltildiği projede tesis inşa yol haritası da netleştirildi.

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu'nun verdiği bilgiye göre, 1. fazda; 2023-2026 arasında 1 milyon ton kapasiteli PDH ve polipropilen üretim tesisi, 2 milyon ton kapasiteli paraksilen ve aromatik üretim tesisi ve liman yapımı, 2. fazda; 2025-2028 arasında 1 milyon ton kapasiteli PDH ve polipropilen üretim tesisi, 200 bin ton kapasiteli SAP, 100 bin ton kapasiteli 2-EH, 300 bin ton kapasiteli ACN, 1,6 milyon ton kapasiteli PTA ve 700 bin ton kapasiteli MEG üretim tesisleri, 3. fazda ise 2027-2032 arasında 12 milyon ton kapasiteli rafineri tesisi ile entegrasyon tamamlanarak 2 milyon ton kapasiteli 2. faz aromatik ve paraksilen, 700 bin ton kapasiteli MEG üretim, 1 milyon ton kapasiteli polietilen ve 600 bin ton kapasiteli PVC üretim tesisleri planlanıyor.

SASA, Honeywell UOP ile Yumurtalık yatırım alanında, 1,5 milyar dolarlık yatırım tutarı ile propilen üretim tesisi kurulması ile ilgili lisans, teknik hizmet ve garanti anlaşması imzaladı.

2026'nın ilk yarısında bitirilerek ciroya katkısı 1,2 milyar dolara ulaşması beklenen, yıllık 1 milyon ton kapasiteli propilen üretim tesisi ile Türkiye'nin ithalatı da önemli ölçüde aşağıya çekilmiş olacak.

Tekstil ülkesi Türkiye'de üretilmeyen ve yıllık yaklaşık 2,5 milyon ton ithalatı yapılan propilenin 1 milyon ton üretimi ile ihtiyacın yüzde 40'ı milli kaynaktan karşılanmış olacak.
    kaynak : https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/sas...i-oldu/2791731

Sayfa 431/814 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •