Sayfa 785/813 İlkİlk ... 285685735775783784785786787795 ... SonSon
Arama sonucu : 6504 madde; 6,273 - 6,280 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1.  Alıntı Originally Posted by Kürşad Yazıyı Oku
    Yapay zekaya geçecekmiş
    yatırımcı ilişkilerinide yapay zekaya geçirsinler belki biz yatırımcılarda bir şey kazanırız böylelikle

2.  Alıntı Originally Posted by hep kazan Yazıyı Oku
    kap haberi oldukca pozitif ,

kap haberindeki ayrinti ; DMT üretimine son verilerek üretimin tamamen yeni, modern ve daha ekonomik olan PTA üretim teknolojisi üzerinden devam ettirilmesi, Şirketin ekonomik çıkar ve menfaatleri göz önünde bulundurulduğunda bir zaruriyet

pahali uretip satacagina , daha ekonomik daha ucuz uretip satacagim diyor , pta uretimini artiracagim diyor ,

guzel kap , muhtemelen persembe gunu % 3 kusur artisin sebebi bu kap haberinden kaynakliydi , ama sadece 1 gun etkisi oldu , bugun notr kapadi nasil becerdiyse notr kapatmayi neyse buna da sukur % 3 kusurdan sonra bugun eksi kapatir diye beklemistim cunku , cok yukseldi ya
    kap haberi vatana millete hayirli olsun insallah
    Bunu pta tesisi artık devreye giriyor,bu tesisi pta nın tamamlanmasını bekliyorlardı, gibi yorumlamak gerekirmi dicem ama 2024 ortası gibi söyleniyordu?

3.  Alıntı Originally Posted by Frost3577 Yazıyı Oku
    Bunu pta tesisi artık devreye giriyor,bu tesisi pta nın tamamlanmasını bekliyorlardı, gibi yorumlamak gerekirmi dicem ama 2024 ortası gibi söyleniyordu?
    daha once soylenen 2024 haziran ayi idi evet dogru ama bir fabrika calisaninindan alinan bilgiye gore mart ayinda pta tesisinin BIR BOLUMUNUN acilacagi soylenmisti bir forumda , ki bu konusulan muhtemelen dogru yani bir bolumu acilacak hazirani beklemeyecekler , dusunsenize DMT ureten fabrika kapanirsa ve ortada uretilen herhangi bir hammadde olmazsa elyaf ve iplik fabrikalari hammadde olmadan nasil calisacak , koskoca fabrikalar o kadar yuzlerce calisaniyla yan gelip yatacak hali yok diye dusunuyorum , stoklarinda bulunan dmt ile 1-2 ay daha bu fabrikalar calisir ve mart ayinda da pta fabrikasinin bir bolumu start verir , milyar liralik koca fabrikalari kimse kizaga cekmez bosta bekletmez , muhtemelen mart ayinda fabrikanin bir bolumunun acildigi uretime basladigi ile ilgili bi kap haberi duser , haziran ayina kadarda tamamiyla full sekilde uretime gececegini dusunuyorum ,

sasa sirketinin en buyuk ozelligi bi vizyonunun olmasi , sirket cok ciddi sekilde her ayrintiyi hesapliyor ve ona gore adim atiyor , calisan fabrikalarin kullandigi enerji icin dahi bi maliyet olusturmamasi icin gunes enerji sistemleri kurdular ve artik elektrige para odenmiyecek diye haber yaptilar , urettikleri malin lojistik konusunu dahi dusundulerde liman yapimi icin plan proje hazirlandi , bi kimya sirketi olarak rafineri yapimi karari aldilarki hammadde uretimi icin gerekli olan maddeleri de bu rafineriden elde etmeyi amacladilar , sasa da ciddi bi beyin takimi var ve sirketin bu kadar buyumesi icin en stratejik kararlari profesyonelce aliyorlar , sirketin yatirimlarini bitirene kadar her yil bedelsiz pay verme karari aldigini duyurmasinda bile cok ince hesaplar vardi , sirketin piyasa degerini yukselttiler , pay satarak finansal ihtiyaclarini yuksek faizle borclanmadan kredi cekmeden simdiye kadar hallettiler ,

erdemoglu sirketin basina cok ama cok profesyonel isini ciddi anlamda bilen kurt yoneticiler almiski bugune kadar hic tokezlemeden kendilerine ciddi bi vizyon yaratip o vizyonu gunluk hayata simdiye kadar gecirdiler , sirket emin ellerde diyebilirim ,
    sirketin sirtinda kambur olan su dmt fabrikasini kapatip daha hesapli pta fabrikasina donmenin bile uzun vadede sirket karliligini ne kadar olumlu etkileyecegini bilancoilara nasil yansiyacagini gorebilmek cok onemli ,
    sirket 2 kere dusunup 1 kere hareket ediyor , kimse acaba soylemi olur boyle mi olur diye dusunmesin derim ben cunku sirket yoneticileri ve erdemoglu hepimizden fazla bu isi biliyor , kimse kafaya bisey takmasin , sahsen benim bu sirkete guvenim tam !!

bu adam yatirimlarini tamamlamak icin gerekli 20 milyar dolari nerden nasil elde edecegini yillar once hesap kitap etti de bu yola cikti ,
    yillar once attigi bi kap haberinde dunyaca unlu bi sirket ile yaptigi isbirligi haberini duyurmustu , bu uluslararasi sirket sasa ya bu vizyonlarini gerceklestirebilmesi icin nasil bi yol haritasi izlemesi gerektigini muhakkak ayrintilariyla anlatarak kilavuzluk yapti ve sasa bu islere planli bi sekilde kalkisti , her sey onceden planlanarak harekete gecildi , bu dmt fabrikasinin kapatilip pta ile devam edilmesi karari bu sirket icin cok basit bi ayrinti diye dusunuyorum , bu yuzdende oldukca pozitif bi kap haberi oldugu zaten ortada ..

4. PTA ' nın açılışı psikolojik olarak bir nebze hissede elbette pozitif bir hava estirecektir. Aslolan bu tesisin sasa'daki kapasite artışına ve ihracata etkisidir. Bunu da kısmetse ancak 3 ncü çeyrek bilançoda hissetmeye başlarız. Ancak bu tesisin bir an önce faaliyete girmesi olası ortaklık ihtimalini de güçlendirmiş olur. Saygılar
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

5. Haylağaaan satıyolar

Feilâtün mefâilün feilün

Ağır çek yükü..

Orjinal metin:
    https://www.turkedebiyati.org/harname-seyhi/

Teknikte zorlama yoktur..

7. Herkes tek parçadır umarım=)

8. 6 ayda %100 çıkan akbanktamı sasayı geçecek...

yok canım daha neler...

kimi hisse 20 liradan 40 liraya çıkar...

kimi hisse 80 liradan 40 liraya düşer...

Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 785/813 İlkİlk ... 285685735775783784785786787795 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •