Sayfa 771/812 İlkİlk ... 271671721761769770771772773781 ... SonSon
Arama sonucu : 6492 madde; 6,161 - 6,168 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    SASA nın 2022 yılında KAP'ta gönderdiği bir haberi paylaşayım. Hissede henüz yeni olan arkadaşlar belki bunu kaçırmış olabilir, bilmeyebilir. Bu KAP haberinde bahsi geçen 20 milyon TL sermayeli Sasa Uluslararası Finansal Yatırım şirketinin niçin kurulduğu haberin son paragrafında açıkça belirtilmiş. Çay çorba ile uğraşmayan uzun vadeci gerçek yatırımcı arkadaşların aklının bir köşesinde kalsın diye paylaşıyorum. Sürekli izleyip anlık günlük fiyatlarla sağlığınızdan olmayın. Zaten endeksin durumu ve diğer hisselerin hali de ortada. Saygılarımla

Haberlerin ve şirket planlamalarının farkındayız. Hissede olma sebebimizde gerçek yatırımcı olarak budur. Ama şunu kaçırıyorsun ki, hisse hereketlerinden anlaşıldığı kadarıyla, çay çorba işi ile uğraşan yatırımcılar değil, patronun ta kendisiymiş gibi görünüyor hocam.

Şirketin hedeflerinin olması, patronunun; yoz, çiğ, karaktersiz, aç gözlü, sonradan görme ve kültürsüz olduğu gerçeğini örtmez. "Eşşeğe altın semer vursan, eşşek yine eşşektir" misali.. Bu gerçek bu hisseden para kazanılsa da değişmeyecektir. İsmi çıktı dokuza, inmez sekize bundan sonra. Değermiydi buna.. Onu da kendisi bilir. Ömür boyu bu lafları sindirecek içine her yerde, her ortamda...
    Son düzenleme : kardamadam06; 12-01-2024 saat: 13:56.

2.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    SASA nın 2022 yılında KAP'ta gönderdiği bir haberi paylaşayım. Hissede henüz yeni olan arkadaşlar belki bunu kaçırmış olabilir, bilmeyebilir. Bu KAP haberinde bahsi geçen 20 milyon TL sermayeli Sasa Uluslararası Finansal Yatırım şirketinin niçin kurulduğu haberin son paragrafında açıkça belirtilmiş. Çay çorba ile uğraşmayan uzun vadeci gerçek yatırımcı arkadaşların aklının bir köşesinde kalsın diye paylaşıyorum. Sürekli izleyip anlık günlük fiyatlarla sağlığınızdan olmayın. Zaten endeksin durumu ve diğer hisselerin hali de ortada. Saygılarımla

merhaba , ben bu kap haberini okudugum zaman tamam dedim ortaklik kuruluyor dedim ve bayram etmistim ama maalesef ogunden beri bi cacik cikmadi bu haberden sonra , hatta evvelki sene 40 liralardan 187 ye yukselis yaptiginda ilk 1 haftaki tavandan sonra tavanlarin arkasi kesilmeyince dedim bu tavanlar ortaklik anlasmasi yapildi muhakkak bu sebeble fisiltiyla millet simdiden mal topluyolar diye dusunmustum ama maalesef ortaklikla ilgili bi yukselis olmadigi ortaya cikti sonrada ,

100 liradan 187 liralara kadar mallanan kisilerin tamami 1 senedir zararda enflasyonda cabasi , aslinda enflasyon dedigimizde tefe tufe degil de hesaba vuruldugunda o tarihlerde ki bi daire parasi ne kadardi su anda ne kadar , bi arabanin fiyati ne kadardi simdi ne kadar , diye bakildiginda gercek enflasyon zararimiz daha net olarak ortaya cikiyor ,
    bu zararin telafisi sasanin her sene bedelsiz verecegini dusunulerek ve sasa hissesinin ortalama bi degerleme yaparak yukselisini hesap edersek kimse 2 seneden once yatirdigi paranin hakkini tam olarak alamaz , birde bu 2 senenin katma degeri biner uzerine diye dusunuyorum ,
    bu yuzden bu zararin cikarilabilmesi icin tek bi alternatif var o da sirketin bi ortaklik iliskisinin gerceklestigine dair bi kap haberi atmasi ve buna istinaden hisse degerinin tavan tavan giderek aynen 40 dan 187 ye ciktigi gibi tavanlarla 4 e 5 e katlamasi gerekiyorki hissedeki kisilerin bu zarari bi sekilde telafi edilsin yoksa hissede bekleyen insanlarin bu zarari soyledigim gibi 2 seneden once oda en iyi sartlarda yerini bulmaz diye dusunuyorum ,

dun endeks guzel bi yukselis yaparak yesil kapadi , sasa ise bu endeksle yinede dustu ,bugunde endeks 2 bucuk yukselisde gozukurken dahi sasa halen kirmizi yakiyosa hissenin gozu topraga bakiyor halen derim ,
    sasanin karakteridir endeksle birlikte hareket etmez , endeksden bagimsiz hareket eden bi hissedir bu ama yinede sanki hisse yasadigi bu dususe doymamis halen istiyor havasinda ,
    tahtaci halen istiyor , yeteri kadar mal toplayamadigi asikar , anlasilan dahada dusurecek ki istedigi mali toplayabilsin , 30 a kadar 2 tane bosta kalmis gap var , bu gaplarida doldurmak icin asagi basarmi ? mal toplamak icin bu gaplarida kullanirmi ? gorecez ama sanki halen tahtaci doymamis mala, kana kana icmek istercesine susamis gibi bi resim ciziyor ,

1 ay once aselsan 50 lira idi , sasa da 50 liralardaydi , ikiside dustu ayni zamanda aselsan su anda 48 kusur oldu , eski fiyatina yaklasti ama sasa halen indigi yerde dolasip duruyor , endekse dahi tepkisiz , cok fena bi silkeleme amaclanmis durumda ama oyle boyle degil yani , psikolojisi bozuk olanlara tavsiyem ; kapat ekrani hayatini yasamaya devam et unut borsayi hatirlama nisan ayinin ortalarinda acar bakarsin keyfin yerine gelir insallah o zamanlar ..

3.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku

Yanlış hatırlamıyorsam Hollanda'da Sasa Trading BV unvanlı

yeni bir şirket daha kurulmuştu. Ancak faaliyetleri konusunda

bugüne kadar bir bilgi duymadım. Bu konuda bilginiz olursa

paylaşmanızı rica ediyorum.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Kiralee Yazıyı Oku
    Madem paraya ihtiyaç var ver 2 kat bedelliyi sora koykendi paranida içeri
    Yoluna bak adam ky lot vermeden hisseyi dipleri
    Çekip kendisi para koyacak hisse zamanla dolaşım kötü artacak ama bizde lot aynı kalacak mka ****si dedik düşerde bukadar ac gözlülük olmaz ki bir senemizi daha çalacaktır bu gidişle ytdegil olan oldu Canımız sağ
    bedelli verse ne olacak , kimde para kaldiki bedelliye para verecek parami kaldi milletin cebinde , olan ky ye olur bedelli verirse , dolasimdaki hisse adedi artacak , hisse deger kaybedecek , ky bedelliden faydalanamayacak cebinde parasi kalmadigi icin cunku , bedelli boyle bi zamanda faydadan cok zarar getirir ,

patronun yuksekten mal satip alttan toplama oyunlari yada bedelli sacmaligi yerine madem finansal ihtiyacin var , bu kadar ac gozlu olma olma adam gibi bu finansali karsilayabilmek icin kendine bi % 20-30 oraninda bi ortak al , yatirimlarini ne gerekiyosa yap kafan kulagin rahat olsun ileriki yillarda finansal acidan iyi durumda olursun o yuzde 20 yi 30 u geri almanin yollarini ararsin ,

ama her seyin bi siniri var 20 milyar dolar boru degil yani bu kadar parayi bu tur kata kullelerle elde edemeyeceginin bilincinde olmasi lazim , ortaklik kurulmasi icin zaten atmissin bi adim 2022 de yurt disinda yatirim sirketi kurdun sirf bunun icin , adam gibi yap su ortakligi sende rahat et bizde edelim yillardir bel bagladik bu sirkete ,disimizden tirnagimizdan ayirdigimizi buraya gomduk , yillardir yaptigimiz tum emek 1 senede buhar oldu gitti , ky adi uzerinde kucuk yatirimci , ky yi daha fazla magdur etme ey erdemoglu , birazda gariban insan nasiplensin su dunya nimetinden !! kefenin cebi yok , hz suleyman a.s. bile obur tarafa bisey goturemedi !!

5. pta yatırımının sonuna gelinmesi... yabancı ortaklık beklentileri... kapasite artışı beklentileri... ama hissenin bunları bir türlü pozitif yönde fiyatlamaması... anlam vermek zor...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

6.  Alıntı Originally Posted by aytunc Yazıyı Oku
    pta yatırımının sonuna gelinmesi... yabancı ortaklık beklentileri... kapasite artışı beklentileri... ama hissenin bunları bir türlü pozitif yönde fiyatlamaması... anlam vermek zor...
    Okadar olumlu kap geldi fiyatlayamadı aksine düştü . Bu fiyatın buralarda inmesini düşmesini istediği için patron buralardayız benim görüşüm istediği gibi sürüyor dşürüyor.

7.  Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Pegasus da hisse satışı yapıyor. 25 liradan 300 küsür geldi. Önce düşürmezler ama yavaş yavaş verirler. Patronların hisse satışı ve patronların hisse ile oynaması bu sonucu getirdi.

Sasa için Ocak ayında hedef 30-50 arası bir yer. Ucuz olan banka holding senetlerine geçin. Defter değerinden uzak olan 30 yıl sonrasını sattın aldığını söyleyen sasa gibi şirketlerden uzak durun.

Biz size düşman değiliz. Kendinize acaba doğru olabilir mi diye sorun. Suçlu aramayın. Artıyı eksiyi birlikte düşünün.
     Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Şuan taban ve tabandan mal satamaz deniliyor. Güzel kardeşim sasanın taban olması mal satmak İçin değil, adam zaten yükselirken sattı.şimdi sana satma izni vermiyor. Tabanı 30-50-80 de açar sen yine satmazsın. Bu malı bu adam senden 30 lirada geri alacak.
     Alıntı Originally Posted by alabanda Yazıyı Oku
    Okadar olumlu kap geldi fiyatlayamadı aksine düştü . Bu fiyatın buralarda inmesini düşmesini istediği için patron buralardayız benim görüşüm istediği gibi sürüyor dşürüyor.
    Sayın alabanda, soluksuz dinlenmeden geri gelmesinin nedeni 1 sene önce yukarıda yazılmış. Artık patron sattığını geri alacak noktalara getirdi. 3-5 lira aşağı yukarı önemli değil. En kötü bir süre 30-35 arası tutar, biraz daha bıktırır, %2-3 artıyı gören patrona hisselerini geri verir.

8. bugünde düşmüş patron mehdiden deccala döndü

Sayfa 771/812 İlkİlk ... 271671721761769770771772773781 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •