Sayfa 773/812 İlkİlk ... 273673723763771772773774775783 ... SonSon
Arama sonucu : 6492 madde; 6,177 - 6,184 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    SASA hakkında çok kısa bir anekdot.
    2015 yılında şirket Sabancılar tarafından Hollandalı Indorama Netherlands BV şirketine 102 milyona satılmış, ancak kısa süre içinde bu satış işlemi iptal edilmiş ve yine aynı fiyata Erdemoğlu holding tarafından alım işlemi gerçekleşmişti. İşin özü Hollandalıların bu şirkete her nedense özel bir ilgisi olduğu o tarihlerden bu yana bilinen bir durum.

Şirketin 2022 yılında Hollanda'da Sasa Trading BV unvanlı yeni bir şirket kurmuş olması tesadüf mü dersiniz Niye Almanya, fransa, ingiltere değil de Hollanda'da kuruldu. Biraz beyin fırtınası yapmak lazım. PTA yatırımını tamamladıktan sonra bu Hollanda'daki sasa'ya ait şirketin ne tür faaliyetleri olacak bilinmez. Bakalım zaman ne gösterecek. Saygılar
     Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    Şirket zaten iki sene önce yerli ve yabancı ortaklıklara açık olduğunu deklare etmiş ve Hollanda'da bir şirket kurmuş.
    Şirketin halihazırdaki ortaklık yapısı ve hisse durumu şemada olduğu gibi.

Bana göre merinos'taki hisseleri olası bir ortaklıkta kullanır mı ? kullanma olasılığı bence var. Şirketin bugüne kadar hisse sattığı nitelikli kurumsal yatırımcıların kim olduğu da açıklanmıyor. Şirket açıklamadığı sürece bilmediğimiz çok şey var. Ne desek tahminden öteye gitmez. Şirketin 2030'a kadar bir stratejisi olduğu çok açık. Uzun vadeli yatırımcılar için de sabırlı bir şekide bekle gör stratejisinden öteye yapacak bir şey yok. Saygılar
    2 senedir bir ortaklık beklentimiz var tabiki

Erdemoğlu zaten bunu bir röportajında da söylemişti

Yaptıkları ve bitirdikleri yatırımlara ortak almak konusunda

şirket olumlu sinyali vermişti. Zaten Avrupa'da kurdukları

Sasa Trading BV şirketinin de bunun için kurulduğunu zaten

hepimiz biliyoruz. Ortak konusunda zamanlamaları ne zaman

olur kestirmek zor. Ömrümüz yeterse göreceğiz inşallah.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Kürşad Yazıyı Oku
    Hocam teşekkürler , serhoş kafayla endekse göre hesaplamışım halada kendime gelemedim , ama hata bende burdaki arkadaşlar kardan zarar etti bense sermayeyi tükettim halbuki 6 sene bekledim hatalarımın kurbanı oldum maliyetim sıfırlı rakamlar olacaktı ayyaş etti bu namussuz beni
    Allah paraninda hayirlisini versin , kazandigin para sana hayir getirmeyecekse para kazanmaninda anlami yok , takma kafaya vardir bi hayir kazada belada bile , herseyin basi saglik , saglik olsun para her zaman kazanilir , sagligi kaybetmemek onemli ,herkese hayirli bol kazanclar dilerim

3.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    SASA hakkında çok kısa bir anekdot.
    2015 yılında şirket Sabancılar tarafından Hollandalı Indorama Netherlands BV şirketine 102 milyona satılmış, ancak kısa süre içinde bu satış işlemi iptal edilmiş ve yine aynı fiyata Erdemoğlu holding tarafından alım işlemi gerçekleşmişti. İşin özü Hollandalıların bu şirkete her nedense özel bir ilgisi olduğu o tarihlerden bu yana bilinen bir durum.

Şirketin 2022 yılında Hollanda'da Sasa Trading BV unvanlı yeni bir şirket kurmuş olması tesadüf mü dersiniz Niye Almanya, fransa, ingiltere değil de Hollanda'da kuruldu. Biraz beyin fırtınası yapmak lazım. PTA yatırımını tamamladıktan sonra bu Hollanda'daki sasa'ya ait şirketin ne tür faaliyetleri olacak bilinmez. Bakalım zaman ne gösterecek. Saygılar
    kacari yok , bu kadar buyuk bi projenin yatirimini yapmak icinde o kadar buyuk bi parasal kaynaga ihtiyac var
    bu ortaklik eninde sonunda olacak , ama zamanini kimse bilmiyor iste , ama geciktigide asikar , geciktiyse de eli kulaginda diye dusunurum ...

acacagi tesislerin tamami sasa adi altinda olacak , sasa bunyesinde olacak ama her tesis icin ayri sirket kuruluyor bildigim kadariyla buda acacagi her tesis icin farkli ulkeden farkli bi yatirimci ile ortaklik yapabilme sansi veriyor , boyle bi adim atilmasi patronun cikarlari dogrultusunda cunku tek bi ortak alip sasa nin yuzde 20-30 unu tek bi kisiye kaptirmaktansa, ortaklarinin her birinin %5 gibi daha kucuk bi paya sahip olmasi her tesis icin farkli ortak alma konusunda daha akillica olur diye dusunuyorum,
    bunun ky acisindan faydasi ne olur derseniz , dort farkli tesis icin 4 farkli ortak alsa tabiki bu tesislerin kurulmadan once ortaklik anlasmalari yapilacagindan tum tesislerde ayni anda temeli atilmayacagindan farkli zamanlarda yapim asamasina gecileceginden farkli farkli zamanlarda 4 defa ortaklik haberlerinin kaplarinin atildigini bi dusunun , tek 1 ortaklik haberini hisse nasil bi performansla karsilayacagini dusundugunuzde 4 defa bu heyecani yasamak hissede farkli zamanlarda tekrar tekrar bu performanslari yasatacagini bi dusunsenize hisse nerelerden nerelere gelir ....

erdemoglu kac senedir gozumuzu yollarda biraktin su ortakligi gerceklestir artik be kardesim, iskenceye dondu artik yillardir boyle bi beklentiyle yasamak , felek bi kerede bizim yuzumuzu guldursun su dunyada , calisarak ancak karnimizi doyuruyoz ne uzuyoruz ne kisaliyoruz , tek umudumuz borsada sasa sayesinde az bucuk bi sey sahip olmak , kimsenin hayali umudu cop olmasin insallah !! erdemoglu milyonlarca ky den hergun hayir duasi alacakken gecen seneden beri her gun bela kufur yiyor , o kadar zenginlik icinde bu kadar bela kufur yemeyi insan neden tercih eder onuda anlamis degilim ya neyse..

4.  Alıntı Originally Posted by INVENTOR Yazıyı Oku
    Bu hisseyi; istisnasız; her alışımda adamakıllı dayak yemeden satmadım..
    Yenilen pehlivan misali hırslanıp hırslanıp fırsat kolluyorum.
    Abidik gubidik çizgilerin peşine takıldım ve yine minderdeyim, bakalım bu defa ne olacak.. Herkese bol şans

1 liralardan beri alır satarım istisnasız her alışta çok ciddi dayaklar yedim ne zaman alsat yapmadım o kazandım diyordum ki daha düne kadar 13.72 ortalamam ama patron para için artık kaça anlaştıysa bastıkça basıyor mübarek

Alıntı Originally Posted by Nikopoll Yazıyı Oku
    1 liralardan beri alır satarım..
    Pazar olsun..

Teknikte zorlama yoktur..

6. erdemoglu şirketi 200 milyon dolara almış...

şimdi 6 milyar dolar...

üstüne dogru dürüst karda etmemiş...

şimdi satıyor diye kızıyorsunuz...

defter değeri 5 lira fk 35 de geziyor...

gerçekleri görmezseniz burda yazılan la fontaine masallarını dinlemeye daha çok devam edersiniz...

Yatırım tavsiyesi değildir.

İyi başladı gibi.. Umarım iyi devam eder. Bol şans.
    Teknikte zorlama yoktur..

8.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    Şirket zaten iki sene önce yerli ve yabancı ortaklıklara açık olduğunu deklare etmiş ve Hollanda'da bir şirket kurmuş.
    Şirketin halihazırdaki ortaklık yapısı ve hisse durumu şemada olduğu gibi.

Bana göre merinos'taki hisseleri olası bir ortaklıkta kullanır mı ? kullanma olasılığı bence var. Şirketin bugüne kadar hisse sattığı nitelikli kurumsal yatırımcıların kim olduğu da açıklanmıyor. Şirket açıklamadığı sürece bilmediğimiz çok şey var. Ne desek tahminden öteye gitmez. Şirketin 2030'a kadar bir stratejisi olduğu çok açık. Uzun vadeli yatırımcılar için de sabırlı bir şekide bekle gör stratejisinden öteye yapacak bir şey yok. Saygılar
    Bu fiyatlarla zaten iyice uzun vadeci olduk... Elbet kış bitecek bahar gelecek... Tahtacı zararına satmamızı bekliyorsa daha çok bekleyecek...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

Sayfa 773/812 İlkİlk ... 273673723763771772773774775783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •