Sayfa 686/814 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736786 ... SonSon
Arama sonucu : 6506 madde; 5,481 - 5,488 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1.  Alıntı Originally Posted by külyutar Yazıyı Oku
    Mevzuya yabancıyım, arzda alıp zarar etmiştim yillaaar önce. Senelerce süründüm bu tahtada

Sizinle aynı fikirdeyim, halıcı da o kadar para Yok, o borç çalışarak ödenemez 5 yıl da.

Tahsisli satıyor kredi ödemek için ve artık müşteri bulamazsa , bedelli sermaye artırımı ile para toplayacak piyasadan. Yahutta dinarssu yahut merinos v.s şirketlerinden birini arzedip, parayı Sasa için kullanacak. Veyahutta kendine bir ortak bulacak yada aslında sasa'yı aslında gizli bir anlaşma ile ortak alıyorlar birisi ile

Bilemedim, Erdemoğlu holdingi komple satsan etmez 259 milyar lira.

Bu işin için de bir iş var.

Bugün yarın komple Sasa 'yı devrederse yabancı bir ortağa, hiiiizlççç şaşırmam

Erdemoğlu kalkamaz bu borcun altından... birşeylere güvendiği kesin.

Diye düşünüyorum... belki de yanılıyorum
    hissede sahipliği belli bir oranın altına düştümüydü inan şirketin borcu umrunda olmayacak...

durmadan hissesini satıyor oraya buraya...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2. SASA'nın bu gidişatı artık korkutmaya başladı..

3.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    hissede sahipliği belli bir oranın altına düştümüydü inan şirketin borcu umrunda olmayacak...

durmadan hissesini satıyor oraya buraya...
    Yabancı kurumsallara satıldı diyor kapta, ama hisseyi alan yabancı kurumsallar kim açıklanmamış...
    Aslında biz yatırımcıların da bu kurumların kim olduğunu bilmemiz hakkımız olsa gerek...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

4.  Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Satışın ilk günü yazdık, ne dediler, kurumsala satıldı, kurumsal kim, süper lüks yabancı. İşde buna insanlara üzülüyoruz, farkında değiller. Erdemoğlu hscb üzerinden malını spk dan izin alamdan sattı ve satıyor.
    Hakikaten sattığı kurumsallar kimse ve biliyorsanız yazın bari öğrenelim yahu...
    Şirket hissesini borsa dışında satıyor diye biliyoruz...
    sizin söyleminizle izinsiz olarak borsa'da seans içinde satış mı yapıyorlar ?

5. Patron uyuya kaldı galiba +1 yaptı basmadı halen enteresan

6.  Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Satışın ilk günü yazdık, ne dediler, kurumsala satıldı, kurumsal kim, süper lüks yabancı. İşde buna insanlara üzülüyoruz, farkında değiller. Erdemoğlu hscb üzerinden malını spk dan izin alamdan sattı ve satıyor.
    Bu söylediğin çok vahim bir iddia

İspatsız ve mesnetsiz yorumlar tehlikeli
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by aytunc Yazıyı Oku
    Şirketin kap'ta en son duyurduğu, PTA üretim tesisi ile ilgili, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile yapılan görüşmeler neticesinde 75 milyon Euro tutarında kredi anlaşması imzalanmıştır haberini biz küçük yatırımcı olarak iyiye mi yoralım, yoksa kötüye mi yoralım...
    Şirket bir taraftan durmadan borçlanıyor...
    Diğer taraftan 1.600.000 ton kapasiteli PTA tesislerini tamamlama çabasında oldukları görülüyor...
    Bu tesisler devreye girdiğinde bu borçların ödenmesi acaba ne kadar sürecek...
    Kafam biraz karışık doğrusu...
    Sasa profesyonelce yönetilen dev bir şirket

Adamlar altından kalkamayacağı

kredilere girmez.

Yatırımlarına güveniyorlar demekki.

Bu tip şirketler manifaturacı mağazası

mantığı ile hareket etmez.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by tozuu Yazıyı Oku
    Üretilen bu malın " invista müşterilerine gitmesi" olumlu olmaz mı?
    Gazetelerde 3 yıl önce bu haber çıkmıştı. Linkini de aşağıya kopyalıyorum...
    Önümüzdeki aylarda hayata geçirilecek PTA tesisleri bu anlaşmanın eseri olacak...
    SASA Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, bu anlaşma ile SASA Polyester Sanayi A.Ş'nin Çin ve Hindistan dışındaki en büyük polyester üreticisi olacağını belirtmişti...
    Bu dev yatırımın meyvelerini yakında göreceğiz... Hisseye kısa vadede etkisi ne olacak bilinmez tabiki...

https://www.haberturk.com/sasa-invis...%B1%20belirtti

Dünyanın tek hattaki en büyük kapasiteli ve en yüksek verimli Saflaştırılmış Tereftalik Asit (PTA) işletmesinin Adana’da kurulması için ilk imzalar atıldı. SASA Polyester Sanayi AŞ, Saflaştırılmış Tereftalik Asit (PTA) yatırımında dünya devi Amerikan Invista (Koch Industries) firması ile 935 milyon dolarlık lisans ve teknik hizmet anlaşması imzaladı. SASA, PTA yatırımında dünya devi Amerikan Invista (Koch Industries) firması ile 935 milyon dolarlık lisans ve teknik hizmet anlaşması imzaladı.

Sayfa 686/814 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736786 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •