Sayfa 783/813 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793 ... SonSon
Arama sonucu : 6501 madde; 6,257 - 6,264 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

Ev tekstili markaları Doqu Home, Gümüşsuyu Halı ve Vellteks Tekstil, ihale yöntemiyle yapılacak satış sonrasında yeni yatırımcılarını bekliyor.
    svg
    yatırım tavsıyesı degıldır

2.  Alıntı Originally Posted by Kiralee Yazıyı Oku
    Önce 500 mil yon yabanciya pdtahvil euro dendi
    Sora hisse sattım ben yapacam dendi sora 3 milyar tl koydu yani 100 milyon avro ...
    Niye az yaptı anlamadım ytdegil hepsi hisseye dönüşünce yüzde 60 küsurat bölünmüş olacak fiyat aynı kalacak tahsisli diye vb. Bu sasa kafamızı beynimizi çok yordu hisse dolaşımı çok olacak bir yandan bir yandan sermayesi artacak vb anlamadım biri söyle sağlam bir yorum yaparmı acaba arkadaslar
    Bir analiz değil, ama kendi yorumumu paylaşayım.

Önümüzde 1.5 milyar dolarlık PTA yatırımı (2024 ikinci yarısında devreye alınması planlanan) ve 2026'da başlanacak ve 10 yılda tamamlanması planlanan 12 milyar dolarlık petrokimya tesisleri yatırımı var.

Bu tarihler borsa ölçeğinde uzun vade olarak görülse de, yatırım ölçeğinde kısa vadedir. Yani bu yatırımlar için harcanacak çok da zaman yok. Ayrıca Erdemoğlu'nun kendi özkaynağı ile veya sadece hisse satışı ile bu yatırımın altından kalkabileceğini ben imkan dahilinde görmüyorum.

Yani SASA için bir ortaklık kaçınılmaz gibi görünüyor. Zaten hatırlanırsa, 2022 yılında, yurt dışında olası ortaklıklarla ilgili kredi ve sermaye piyasalarında gerçekleştirilecek işlemlerin daha hızlı yürütülmesi amacıyla Hollanda'da 1 milyon euro sermayeli bir şirket kuruldu.

Ayrıca şirket ölçeğinde ise son 1 yıl içerisinde, normal olmayan şekilde çok defada ve çok miktarda hisse ihracı yapıldı (zaten son bir yıldaki düşüş de da bu satışa bağlı). Hisselerin kime satıldığı ise açıklanmıyor (sadece yurtdışı kurumsal yatırımcıya satış yapıldı deniyor).

En son da, dün düşen KAP haberi ile 3.457.703.506 TL lik hisse ihracını da SASA kendine yaptı. Muhtemelen bu da kısmen ya da tamamen yurtdışındaki bu (isimsiz) kurumsal yatırımcıya satılacaktır. Bu yapılacak satışın etkisi de maalesef hisse fiyatını biraz daha düşürecek diye tahmin ediyorum.

Ama tüm bu ayak sesleri ve (isimsiz) yurtdışı kurumsal yatırımcıya yapılan hisse ihraçları, bana muhtemel ortağın yakında ortaya çıkacağını çağrıştırıyor. Bu ortaklık haberinin yakında ortaya çıkmasını bekliyorum. Bu ortaklık hisse fiyatını da önemli oranda hareketlendirecektir düşüncesindeyim.

Tamamen kendi düşüncelerimdir, yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by kardamadam06 Yazıyı Oku

Önümüzde 1.5 milyar dolarlık PTA yatırımı (2024 ikinci yarısında devreye alınması planlanan) ve 2026'da başlanacak ve 10 yılda tamamlanması planlanan 12 milyar dolarlık petrokimya tesisleri yatırımı var.

Bu tarihler borsa ölçeğinde uzun vade olarak görülse de, yatırım ölçeğinde kısa vadedir. Yani bu yatırımlar için harcanacak çok da zaman yok. Ayrıca Erdemoğlu'nun kendi özkaynağı ile veya sadece hisse satışı ile bu yatırımın altından kalkabileceğini ben imkan dahilinde görmüyorum.

Yani SASA için bir ortaklık kaçınılmaz gibi görünüyor. Zaten hatırlanırsa, 2022 yılında, yurt dışında olası ortaklıklarla ilgili kredi ve sermaye piyasalarında gerçekleştirilecek işlemlerin daha hızlı yürütülmesi amacıyla Hollanda'da 1 milyon euro sermayeli bir şirket kuruldu.

Ayrıca şirket ölçeğinde ise son 1 yıl içerisinde, normal olmayan şekilde çok defada ve çok miktarda hisse ihracı yapıldı (zaten son bir yıldaki düşüş de da bu satışa bağlı). Hisselerin kime satıldığı ise açıklanmıyor (sadece yurtdışı kurumsal yatırımcıya satış yapıldı deniyor).

En son da, dün düşen KAP haberi ile 3.457.703.506 TL lik hisse ihracını da SASA kendine yaptı. Muhtemelen bu da kısmen ya da tamamen yurtdışındaki bu (isimsiz) kurumsal yatırımcıya satılacaktır. Bu yapılacak satışın etkisi de maalesef hisse fiyatını biraz daha düşürecek diye tahmin ediyorum.

Ama tüm bu ayak sesleri ve (isimsiz) yurtdışı kurumsal yatırımcıya yapılan hisse ihraçları, bana muhtemel ortağın yakında ortaya çıkacağını çağrıştırıyor. Bu ortaklık haberinin yakında ortaya çıkmasını bekliyorum. Bu ortaklık hisse fiyatını da önemli oranda hareketlendirecektir düşüncesindeyim.

Borsa'da uzun vadede yatırım yapanların portföylerinde

yatırım yapan, büyümeye çalışan bir şirket hissesi mutlaka

olmalı diye düşünenlerdenim. Bu hisse sasa veya başka bir

hisse olabilir, farketmez. Ben sasa'yı tercih ettim. Başkaları

beğenecek diye bir kural yok, herkesin kendine göre öngörüsü

olabilir.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by kardamadam06 Yazıyı Oku

Teşekkür ederim

5. forum sus pus olmuş... dökülmeler olmuş sanki...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

6. Bu yukselis hayirli mi bilemedim. Eger patron gene cikartip satmazsa, bu sefer ortaklik haberi gelebilir.

Favorilerim Qatar, Suudi veya BAE devlerinden birtanesi veya alt firmalari (Aramco,Adnoc,Qatar Energy) supriz ise ABD li Koch ailesinin sirketlerinden birisi. Yanlis hatirlamiyorsam PTA tesis lisansimizi da onlardan almistik. KOCH amerikanin halka acik olmayan en buyuk 2. Sirketidir

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Bizim teknoloji lisansi aldigimiz Invista da Koch Industries çatisi altinda ve SASA ile benzer ilgi alanlari var

https://www.kochind.com/companies/invista

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. sasa ile tcell aynı fiyattı tcell gelmiş 70 e...

bu daha 40 lira diyemiyor...

sütçü beygiri ile ingiliz atı farkı...

balon hisselerin hazin sonu...

20 yıldır neler gördü bu gözler borsada...

hep aynı filmin sonu...
    Son düzenleme : akcay; 26-01-2024 saat: 11:19.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 783/813 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •