Sayfa 796/812 İlkİlk ... 296696746786794795796797798806 ... SonSon
Arama sonucu : 6496 madde; 6,361 - 6,368 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1. Makul değeri 48 bilanço iyi gelirse ederi daha yukarda olur. Bazı büyük hisseler öyle yükseldiki ederinin çok üzerine çıktılar.

2.  Alıntı Originally Posted by dede_60 Yazıyı Oku
    Güzel bir yazı paylaşımı. Teşekkürler Saygılar
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

3. Paylaşım guzel olmuş, bir zamanlar 82 lirayı (15 ay önce) görmüştü. Hatta o günlerde piyasamizda en değerli şirket konumuna gelmişti. Ama uzun soluklu 15 ay gibi bir düşüş yaşadı. Çok canı yanan olmuştur.

Öncelikle yukardaki gelişmeler 2022 yılında olmuş ve 2022 de baya güzel kâr yazmış bu şirket. Şimdi ise bu kapasiteyi sanırım %50 oranında artırıyor. Yaz aylarında faaliyete geçecek. Tesisi kendisi büyütüyor ve bizzat kendi yönetiyor. Aynı bir muteahhidin kendi binasını baştan aşağı yapması gibi. Dolayısıyla bu tesisin buyutulmesi sonucu ve şuan ki ulaştığı değeri bile uretim yapmasa bile %50 oraninda artmış oluyor bir nevi.

Yukardaki haberde de belirtildiği gibi üretim tam randımanlı başladığında güzel kârlar yazmaya başlayacaktir zaten.
    Şirketin yil sonu eski günlerine döneceğini düşünüyorum bende.
    Tavsiye değildir

4. 15 ay boyunca periyodik olarak düşen hisse, elbet bir yerde düşeni kırıp yukarı gidecektir. Sürekli düşmesi zaten borsanın doğasına aykırı. Benim şahsi kanaatim, yıllık bilanço milat olacak. Uçar kaçar demek yanlış olur, ama trendini yukarı yöne çevirir. Kâr açıklayan bir bilanço, bir miktar bedelsiz bölünme haberi, ardından pta tesislerinin açılışı vs. Az kaldı bekleyip görelim.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

5. Geçen sene 12 aylık bilanço açıklanma tarihi 16 Mart. Bu sene de muhtemelen buna yakın tarihlerde bilançoyu görmüş oluruz.

6. Enflasyon muhasebesi mevzusuna bir ihtimal bilançoyu geciktirebileceklerini düşünüyorum.

7. Ohhh patron bugünde çaktı bize

8.  Alıntı Originally Posted by Nikopoll Yazıyı Oku
    Ohhh patron bugünde çaktı bize
    Alıştı iyice kolay paraya. Yukarı sürüp milletin eline veriyor

Sayfa 796/812 İlkİlk ... 296696746786794795796797798806 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz