Sayfa 759/812 İlkİlk ... 259659709749757758759760761769809 ... SonSon
Arama sonucu : 6496 madde; 6,065 - 6,072 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1. ekranı kapatıyorum ben... sinir sistem allak bullak oldu...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

2. Hala 135milyonluk hisse satışı ky,a devam ediyor.
    Elbet bu satış birgün bitecek.
    Herkes hissesine sahip çıksın.
    6 ay zarara katlanan bir 6 ay daha sabreder. Şuan için bu hisse ne alınır ne de satılır.
    Henüz dip oluşmadı.
    Bu hisse elbet bir gün gitmeye başlayacak. Giderken de maliyetine gelen satsın diye şuanda acımasız bir baskı var. Elinde olanlara tavsiyem biraz daha sabır.

3.  Alıntı Originally Posted by kardamadam06 Yazıyı Oku
    Elimde SASA hissesi olmasına rağmen almanı tavsiye etmem...

Şirket, şirket değil Erdemoğlu'nun çiftliği... Canı ne isterse onu yapıyor. Ne endeks, ne bilanço, ne KAP haberi... hiç birisine göre hareket etmiyor. Patronu saçma sapan açıklamalar yapıyor... şirketin hissesine kafasına göre değer biçiyor (hem de o anki fiyatından düşük değer biçiyor)... Sermaye arttırımı diye sürekli kendi hissesinin miktarını arttırıp, milyonlarca lotu arsızca satıyor...

Bu adamın tek bildiği yatımıcısını kanının son damlasına kadar sömürmek. Boyle sonradan görme bir patronu olan şirketin hissesi alınmaz. Biz aldığımızda bu "para gözün" bu yüzünü bilmiyorduk. Biz ciddi bir şirkete yatırım yaptığımızı düşünüyoırduk. Ama artık maskesi düştü. Bizim para hiç oldu, seninkini de sömürür bırakır.
    Bu şirket aslında son 4 yıldır net kâr üretemeyen bir şirket. Açın tablolarına bakın. Ertelenmiş vergi gelirleri olmasa 2019'da 12 milyon ve 2022'de 55 milyon gibi komik kâr rakamlarına ulaşan, 2020 ve 2021'de ise net zarar eden şirketten bahsediyoruz. Hal böyleyken ulaştığı piyasa değerleri akıl almaz, balonun da balonu. Adamlar sadece kağıt üstünde olan reelde olmayan kârları sermaye ekleye ekleye bedelsiz arttırım yapa yapa 5 milyar sermayeyi geçti ve havadan milyarlarca lot üretti. Şimdi de ödeşme zamanı. Ama ben bu büyük çaplı operasyonda hatta vurgunda, SASA'nın bu denli parlatılmasında patronun yalnız olmadığını düşünüyorum. Daha yukarılardan birileri ile beraber şirkete etmediği kârları yıllarca ettirdiler. 2022'de sözde 10.5 milyar net kâr gözüküyor ama 10.5 milyar ertelenmiş vergi geliri var. Böyle bir komedi yok. Bundan sonra o milyarlarca lotu ona buna sattık ayağına kara para mı aklarlar ne yaparlar bilmem. Tamamen birilerinin inisiyatifine kalmış. Patronun maliyeti 0. Havadan milyarlarca lot geldi neticede. 10 liradan bile satsa devasa artıda.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.

4.  Alıntı Originally Posted by ypartal Yazıyı Oku
    Hala 135milyonluk hisse satışı ky,a devam ediyor.
    Elbet bu satış birgün bitecek.
    Herkes hissesine sahip çıksın.
    6 ay zarara katlanan bir 6 ay daha sabreder. Şuan için bu hisse ne alınır ne de satılır.
    Henüz dip oluşmadı.
    Bu hisse elbet bir gün gitmeye başlayacak. Giderken de maliyetine gelen satsın diye şuanda acımasız bir baskı var. Elinde olanlara tavsiyem biraz daha sabır.
    İsterse 10 liraya düşsün. Bu saatten sonra yakarım yine satmam elimdekileri... Ama alana da asla tavsiye etmem... Bu günde etmem yarında. Ömrüm yettiğince, becerebildiğim ölçüde, sesimi duyurabildiğim heryerde.. herkese SASA'nın ve patronunun ********liğini sürekli anlatacağım. İsterse kara geçirsin yine de anlatacağım.

Erdemoğlu'nun zavallı durumuna düşmesini de yaşarken görmeyi çok isterim (ki düşecektir mutlaka). Yok öyle insanların umutlarını suistimal etmek. Bi şey yapıyosan şerefinle yap...

Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz... pis herif.

5. Sasayı 2018-20de alanlar sıfır maliyetini veya eksi maliyetini çekti evladiyelik tutuyor. Sasa her zaman pahalıydı diyip büyük operasyon çektiler.
    Şuanda sasanın 2020deki hali gibi sürüyle şirket var. 3 yıl sonra edeceği kâr şuanki piyasa değeriyle 2fk olan şirketler. Sasada işler yolunda giderse 3 yıl sonra 700 milyon dolar kâr edecek üstünde 2.5milyar dolar borçla. Borçsuz büyüme isteyene gwind var agresif büyüme isteyene kontr var smrtg var hepsi de sektör itibariyle ve sasaya nispeten küçük ölçekli olduğundan sasadan daha potansiyelli. Ama satın alırken benim param size ne ben pahalı seviyorum diyip fiyat düşerken ağlamak yatırımcılık değil.
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

6.  Alıntı Originally Posted by alabanda Yazıyı Oku
    Ozamandan bu zamana taşıyorum ama böylesini hiç yaşamadım sasada
    Hisseye dibin dibini yaşattılar, acımasızlık diz boyu

ama tarih tekerrürden ibarettir derler, elbet bir yerlerden

tepki alımları gelecek, işte o zaman hisseyi aşağıya salmaya

çalışanlar panik yaşayacak. yakındır
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

7. Dön artık yahu bıktım senden

Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

8. Yatırım finansın sattıklarını Ak, Ünlü ve Bofa

alım yaparak fazlası ile karşılıyor şu anda

Tahminim şirketten geri alımlar var gibi

seans sonunda kap'ta öğreniriz
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 759/812 İlkİlk ... 259659709749757758759760761769809 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •