Sayfa 786/812 İlkİlk ... 286686736776784785786787788796 ... SonSon
Arama sonucu : 6496 madde; 6,281 - 6,288 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    6 ayda %100 çıkan akbanktamı sasayı geçecek...

yok canım daha neler...

kimi hisse 20 liradan 40 liraya çıkar...

kimi hisse 80 liradan 40 liraya düşer...

her hissenin bi karakteri var , sasa nin karakterini bilmeyenler icin yazayim istedim ,

endeks giderken gitmez bu SASA ,yatay yapar uzun sure , endeksden bagimsiz hareket eden bi hissedir , o yuzden endeks gitti filanca hisse gitti sasa neden gitmiyor diye hayiflanmayin , endeks duserken ise alir basini gider endeksi dinlemez dusuyor diye , gidecegi varsa endeks mendeks teknik meknik nedir dinlemez , alir basini gider ,
    diger hisseler her gun yukselirken belli bi sure icerisinde yaptigi kar marji % 100 -150 ise , aylarca bekledikten sonra sasa yukselmeye basladiginda % 200-300-400 yapar aradaki acigi fazlasiyla kapatir

arap ati gibidir yani , sonradan acilir , arkalardan gelip en one gecer ,
    sasa nin bu karakterini biliyorsaniz cokda sasanin yataya aylarca sarmasini cok dikkate almazsiniz, psikolojinizi kuvvetli tutup sabretmeyi becerebilen sabrinin neticesini hep almistir ,

o yuzden tavsiyem sabretmeye devam edin , zaten uzun zamandir bekletmis bu hisse yukselmemis ise artik patlamak icin kisa bi sure kalmistir diye dusunun , artik eli kulaginda diye dusunuyorum , mayisa kadar mutlaka yapmasi gereken yukselisi mutlaka yapacaktir ,

hedefiniz mayis olsun yani !!
    sahsen subat sonunda aciklanacak olan 2023 yillik bilanco geldikten sonra ve bedelsiz aciklamasi netlestikten sonra bu yukselisi bekliyorum , mayis 25 ine kadar yapmasi gerekeni yapacaktir ,

dip not : gecen seneden bi ornekleme yapmak istiyorum , gecen yil % 138 bedelsiz verdi , bedelsizden sonra 1 ay icinde 40 liradan 60 liraya %50 yukselis yapti , sadece 1 ay icinde ,

gecmis gelecegin teminatidir diye bi soz var ...

haaa birde sasa yukselis yaptimi zirvelerde kalmaz uzun sure , nasil hizli yukseldiyse oyle duser , trade yapmak icin ideal bi hissedir , bu inis cikislari trade yaparak iyi degerlendiren kisi , hem yukselisden hemde dususlerden 2 kere kazanir , grafik bilen ,becerebilen kazaniyor ,

sasayi bilen biliyor , bilmeyenler icin yazdim ,

surekli algi yapanlari cok fazla kafaya takmaya gerek yok farkli hisselerde macera arayip carpilip buraya geri donmeninde anlami yok ,

sekil A da ben , oyle boyle degil buyuk carpilip geldim , kimsenin ayni duruma dusmemesi icin yaziyorum , tamamen iyi niyet , cunku sasayi biliyorum , yaptiginiz hatadan ders cikarabiliyorsaniz ne mutlu size , ben cikardim , 2030 a kadar her sene Allah izin verirse bedelsizleri alacagim ve tum yatirimlar bittiginde bedelsiz olayi tarihe karisip artik yapilan kar temettu olarak ky ile paylasildiginda kismetse temettu zengini olmak baslica hedefim , buyuk dusunurseniz buyuk kazanirsiniz , baska hisselerde macera aramanin anlami yok ,

baska hisselerde hep kazandim hic kaybetmedim ama son 7 sene hep bedelsizi alsaymisim son 7 senede hisse 250 kat gitmis , simdi multi milyonerdim,

akil basa gec geldi , her kaza belada bile bi hayir vardir derler ya , eger carpilmasam akil basa gelmeyecekti belki , zararin neresinden donsek kardir diyorum ben , bu hisseden halen ekmek yiyebilirsiniz uzun vadede ,
    baskalarinin hatalarindan kendinize pay cikarabiliyorssaniz ne mutlu size !!

2. 4,5 dolardan 1 dolara düşmüş hissesininmi karakteri var?

uyandırayım hisse 2021 yılı fiyatından işlem görüyor...

uyarıyorum bedelsiz beklerken bedelli gelirse şaşırma...

masalları geçin gerçeklere bakın...

her ay %4 aşınma payı var onu koymazsanız burdaki hisse fiyatı üzerinden kendinizi kandırırsınız...

amerika değil burası geçen ay 40 liraydı şimdide 40 lira zararda değilim diyemezsin..
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    4,5 dolardan 1 dolara düşmüş hissesininmi karakteri var?

her ay %4 aşınma payı var onu koymazsanız burdaki hisse fiyatı üzerinden kendinizi kandırırsınız...

amerika değil burası geçen ay 40 liraydı şimdide 40 lira zararda değilim diyemezsin..

Uyarı için sağol. Bu uyarından ve geçmişte yaptığın benzer uyarılarından feyz aldık. Bilgilendik, sağol.

Ama mütemadiyen bu foruma girip aynı şeyi tekrarlamanın da bir anlamı yok. Bak sen ne güzel bulaşmamışsın bu hisseye, mutlu mesut hayatına devam et. İşin gücün yok mu hocam senin.
    Diğer türlü insanın aklına başka şeyler geliyor!!!

4.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    6 ayda %100 çıkan akbanktamı sasayı geçecek...

yok canım daha neler...

kimi hisse 20 liradan 40 liraya çıkar...

kimi hisse 80 liradan 40 liraya düşer...

Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    4,5 dolardan 1 dolara düşmüş hissesininmi karakteri var?

akcay bey ; bir hisseye tavandanmi girersin yoksa tabandanmi ? tavandan girersen gecmis olsun derim , tabandan gireceksinki ucuza mallanacaksinki yukseldiginde ederini buldugunda yada ederinin uzerine ciktiginda seninde kar marjin yuksek olsun ,

bakin siz diyorsunuz , 4 bucuk dolardan 1 dolara gelmis diye , demek ki sudan ucuz , 2021 fiyatlarinda diyosaniz yine sudan ucuz diye cevap veririm size , o zaman alacaksin bekliyeceksin , borsada mal aldinmi kazma kurek sallamiyosun calismiyosun , aliyosun bekliyosun , sasa dada alacan bekliyecen tas attinda elinmi yoruldu derim ,

isin aslina gelirsek 4 bucuk dolardan 1 dolara gelmesinin asli , dolarin yukselisini hesaba katmiyorsun bu zaman zarfinda ,bununda payi var ayrica evvelki sene 40 liradan 187 liraya soluksuz cikti 20 gun araliksiz her gun tavan tavan gitti , borsada kac tane hisse gordun 1 ay boyunca tavan tavan giden , o tavan gitmeler ilk basta aynen dedigim gibi sasa nin karakterinden kaynaklaniyordu , arap ati gibi sonradan acilip kicina zift surulmus essek gibi arkasina bakmadan kacan hayvan gibi tavan tavan gitti , ama ilk haftaki tavanlardan sonra ipin ucu kacti , ilk hafta ki tavanlar sasanin hakkiydi belki ama sonraki tavanlarin sebebi ; sasa yi elinde tutan ky nin hisseye cok guvendigi ,degerini kiymetini cok iyi bildigi icin tek 1 lot dahi ilk haftaki tavanlardan sonra satmamasidir ,

normalde hangi hisse olursa olsun 4 tavani yaptigi gunun aksami seans kapanmadan satacaksin ki ertesi gun ki seansta taban taban gidip hisse elinde kalmasin , elden cikaramazsin dahi hisseyi elinde kalir o hisse , ama sasa sahibi olan ky bunu bilsede tek 1 lot dahi satmadi o ilk haftaki tavan serisinden sonra dahi, hic kimse tek lot dahi satmayinca tavani duyanda sasayi bilende hisseye daldikca o tavanlari kimse durduramadi , otomatik olarak sasa 1 ay boyunca tavan gitti tahtacininda isine geldi cunku yukardan mali bosaltmak gibi bi firsat cikmisti tahtaciya ,
    hissenin 4 bucuk dolara cikmasinin sebebi o 1 aylik tavandan kaynaklidir ...

gelelim erdemogluna , her ne kadar sasayi elinde tutan ky bugun erdemogluna saydiriyorsada enflasyon zararindan kaynakli , ve erdemoglunun cikipta benim hissemin degeri 80 liradir diye demec vermesine kizsalarda , aslinda erdemoglu cok ama cok iyi niyetli bi insan oldugu icin cikipta o demeci verdigini halen bi cok kisi goremiyor ne yazikki ,
    adam bakti tc nin en zengin insani unvanina eristi o yukselislerden kaynakli , bu onu rahatsiz etti , ikincisi tavanlarin sonu gelmiyor , cikip konusmasaydi belki 1 ay daha her gun tavan tavan daha giderdi o hisse , bunu onlemek icin cikti konustu , sirf ky nin iyiligi icin konustu ,

60-70 den alan adam bugun erdemogluna saydiriyor zarardayim diyerek enflasyon bazinda bi zararim var diyerek dusunsene patron hisseyi durdurmasaydi 200 - 300 uzerinden giren adamlar nasil aglayacakti ne kufurler ederlerdi patrona sasa aldikta basimiza ne geldi diye , patron ky nin akibetini dusunerek ky nin menfaatini dusunerek cikipta daha fazla ky hisseye girmesin diye uyarida bulundu millete , cunku burasi borsa yarin ne olacagi belli degil ,
    erdemoglu daha fazla ky hisseye o fiyatlardan girmesin diye uyardi iyi niyetle ama cok kisi yuksek fiyattan girdigi icin icerde kaldi ,
    borsa burasi yapacak bisey yok ....

sasa gibi iyi niyetli olmayan hisseler ve ky kaniyla beslenen vampir patronlar var ,
    alt tarafi donerciler bile halka arz furyasinda gecen sene sirket kurup halka arz oldu gecen sene , amac borsadan zengin olmak ,kimin parasiyla ? ky yani milletinn parasiyla ...

altin onsu 800 den 2000 dolara cikti , altin bu kadar yukselirken altin cikaran sirket tabiki bilancosunda kar marjida bu kadar kac kat artarken , altin hissesi 9 kat dustu , tam 1 bucuk sene icerde bekledim ,

abd merkez bankasi fed in para politikasini dikkate alarak resesyona gidecegini ongorerek faiz lerin durumunu dusunerek altinin ons unun 800 den 2000-2500 u gorecegini dusunerek altinin primlenmesinden kaynakli altin hissesinin ucacagini varsayarak ismini dahi anmak istemedigim o altin hissesine girdim , 10 sene dir borsadayim ilk defa bi hissede para kaybettim ve hayatimin kaybi oldu , hisse 1 bucuk senedir 9 kat dusuk fiyatinda , birde uzerine enflasyon zararini ekle ..... bak sonra gelip sasa nin ayaklarinin altini yalarsin , sasa uzun vadede guvenli limandir !!

sasayi yillardir bekleyen bedelsizlerini alan insanlarin maliyeti sifirin altinda eksi bilmem kac lira , bu adamlar sasanin son 1 seneki yatayindan hic bi zarar gormediler cunku bedelsizler maliyetlerini dusurdu , sasa bugun 10 lira olsa halen kardalar zararlari yok ...
    sasa hissesinin diger hisselerden farki bu !!

burasi tc tabiki enflasyon var dolarin yukselisi var , bunlari goz onune alacaksin tabiki , ama sirketin durumunu yani bilancolarini dikkate aldiginda ve bedelsiz politikasini dikkate aldiginda yani patronun kari ky ile paylasma politikasini dikkate aldiginda sirket zaten sana her sene en az % 100 bedelsizi verecek durumda , enflasyona karsi zaten kendisini o sene amorti eder bu hisse , hissenin yukselislerindende ayrica kar edersin , uzun vadede kar marjin bedelsizlerle ayrica kat kat katlanir ,
    diger hisselerde macera arayacagina gel sasaya yap yatirimini uzun vade de , enflasyona karsida kendini guvenceye al ilerisi icinde iyi bi yatirim yapmis ol ,

bi sey daha enflasyon da biraz sisirmeydi , araba galericilerinin yaptigi karaborsa oyunundan dolayi fiyatlar yukseldi , araba fiyatlari ev fiyatlarini yakalayinca millet haliyle ev fiyatlarini yukseltti , ev fiyatlari kira fiyatlarini yukseltti , enflasyon otomatik olarak geldi , uzerine bide secim surecini eklersen birde ukrayna rusya savasi gibi jeopolitik riskler ... enflasyon bugunku halini aldi ve senin borsadaki paran enflasyona karsi pul oldu ...

olaylari iyi analiz etmek lazim , yoksa kendi kendinizi kandirirsiniz

sirket bu zamana kadar bi sekilde bu kadar buyuk yatirimlara imzasini atti , son 7 sene icinde bu kadar fabrika acarken
    adamin cebinde bu kadar fabrikayi acacak para varmiydi ? tabiki hayir ama bi sekilde degirmenini dondurdu ve bu kadar fabrikayi acti , acmasi gereken diger fabrikalarida nasil acacagini adam coktan planlamistir zaten yoksa bu ise soyunmazdi ilk basindan ,
    bu gune kadar patron yada sirket bedelli konusunu hic dillendirmedi , devletten aldigi destek tesvik kredilerle pay satisiyla yada borsadan elde ettigi karlarla bugune kadar adam geldi buraya kadar tabiki sonuna kadar boyle gitmez , bi yerde alacak bi ortak veya her tesis icin ayri ortaklar alacak , yoksa 20 milyar dolar boru degil , tc nin gecen seneki savunma sanayiine ayirdigi butceninde uzerinde bi para , ha deyince cebinden kimse cikaramaz bu parayi ,

sirket bedelliyle oyle bi parayi elde edemez , tek yol ortak alip finansal olayini rahatlatarak yatirimlarini yapmak ,
    bunu herkes biliyor , bu yuzdende herkes elindeki sasa hissesinin degerini kiymetini cok iyi biliyor ,
    dunku coluk cocuk ziplamis hisseye 300-500 lot almis sonrada 6 aydir param pul oldu diye ortalikta atip tutanlara bakipta kufredenlere bakipta sizinde buraya gelip sasa hissesini bu kadar zamandir engatif konusmaniz cok hos degil ,
    borsa oynayanlar kaybeder bu kacinilmaz , yatirim yapan borsada kazanir ...

eger sizde bu foruma gelipte sasa hakkinda bu kadar konusuyorsaniz elinizdede hisse yoksa ya algi yapmaya calisiyorsunuz , yada ky nin iyiligi icin konusuyosunuzdur ,

iyiligi icin konusuyorum diyorsan ky nin iyiligini istiyorsan sirketin dillendirmedigi biseyi burda gelip sen dillendirme kardesim , bedelli lafini bi daha burada yada baska bi forumda dillendirme , cunku bu ky icin iyi olmaz , madem algi yapmiyorum iyiligi icin konusuyorum diyosan iyi niyetini goster bi daha bu konuyu dillendirme !!

herkesin akli beyni var , sirketin icinde bulundugu sartlari ve vizyonunu biliyor , yatirimini yapan kisilere 1 kere 2 kere 3 kere uyarini yaptin millet halen bildigini okuyorsa , sana degilde hissesine guveniyorsa sende buraya gelip israrla ayni seyleri dillendirmenin akintiya kurek cekmekten bi farkinin olmadigini seninde anlaman lazim diye dusunuyorum ...

herkese bol kazanclar dilerim ..

5. bu topikte şöyle bişey var...

hisse yükselecek diyenlere eskisinden bulup yazıları getirsem...

üçe beşe katlayacak diyenlere kimse bişey demiyor...

yok 2030 muş yok pta mıs...

hep bir havuc ama reelde bişey yok...

ama gercekleri yazınca senden kötüsü yok...

ben pazarlanan hisselerde insanları uyarıyorum...

hekts ve sasa özel ilgi alanım...

dediklerimin hepside gercek oldu ama bir kişi teşekkür etmedi...

çünkü kimse gerçekleri duymayı sevmez...

hayallere sevinir...

ama cebinizdeki para gercekler üzerinden değerlendirilir...

günümüzü konusalım niye 5 yıl sonrasını konusuyoruz...

ben 20 yıldır içindeyim bu işin hisseyle ilgili dediklerimin hepsi çıktı...

ben hisseyle ilgili gerçekleri yazıp 4 dolardan 1 dolara düşünce kötü oluyorum...

ama bu topikte uçacak kaçacakcılara birşey olmuyor...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Ben hisseye 2017 de girdim halen tutuyorum.Canımızı sıkıyor ama en kötü 3000 kat kazandırdı. Başka birşey demeye gerek duymuyorum.ytd.

7. Yatırımcı Bazında Tedbir Uygulanması
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1246212
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

8.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    bu topikte şöyle bişey var...

hisse yükselecek diyenlere eskisinden bulup yazıları getirsem...

üçe beşe katlayacak diyenlere kimse bişey demiyor...

yok 2030 muş yok pta mıs...

hep bir havuc ama reelde bişey yok...

ama gercekleri yazınca senden kötüsü yok...

ben pazarlanan hisselerde insanları uyarıyorum...

hekts ve sasa özel ilgi alanım...

dediklerimin hepside gercek oldu ama bir kişi teşekkür etmedi...

çünkü kimse gerçekleri duymayı sevmez...

hayallere sevinir...

ama cebinizdeki para gercekler üzerinden değerlendirilir...

günümüzü konusalım niye 5 yıl sonrasını konusuyoruz...

ben 20 yıldır içindeyim bu işin hisseyle ilgili dediklerimin hepsi çıktı...

ben hisseyle ilgili gerçekleri yazıp 4 dolardan 1 dolara düşünce kötü oluyorum...

ama bu topikte uçacak kaçacakcılara birşey olmuyor...

sasa 187 gordu , bizde ogun tavani bozunca sattik ciktik , sasa dustu , patron konustu , o soyleminin uzerine kendi kendime dedimki kagit artik patron boyle konustu diye 1 sene gitmez zaten hisse sisti , ciktik ve bu zaman zarfinda para kazanacagimiz baska bi hisseye girip o zamani degerlendirelim dedik ,
    hissenin 4 bucuk dolar seviyelerine gelip yani 187 seviyesinden sonra asagi dusecegini ve uzun sure yataya saracagini kundaktaki bebeler dahi bilir , bizde biliyoduk , bende dedim beklemeyin satin alttan alirsiniz trade yapin dedim forumda ama 1 kere dedim on kere yazmanin anlami yok , anlayan anlar , anlamayana davul zurna az diye bi soz var dimi ...

sizinkisi biraz kabak tadi veriyor , insan gibi bi kere yazdin uyardin milleti sagol da hayatta herseyin asirisi zararli , faydadan cok zarar verir insana asirilik ,her konuda bu boyle ,

bak yukarida karaoglan isimli arkadas bi yorum da bulunmus , uzun vade yatirim her zaman iyidir , ozellikle sasa da ...

su anki durumdan cani sikilan bir suru insan var , bu insanlarin yarasina her gun burada tuz dokmenin kimseye bisey kazandirmayacagini herkes biliyor , biraz kabak tadi veriyor yani , belki iyi niyetli olabilirsin ama karsindaki insanlarin yaptigi uzun vade yatiriminda beklerken sen cikipta her gun insanlarin canini sikacak seyler soylemenin pek bi esprisi kalmiyor ..

saglicakla kal ..

Sayfa 786/812 İlkİlk ... 286686736776784785786787788796 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •