Sayfa 797/812 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807 ... SonSon
Arama sonucu : 6496 madde; 6,369 - 6,376 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1. Bu kadar emin adımlar ile hisseyi aşağı vuruyor mal kaptırma korkusu olmuyor diye düşünüyorum bu da tehlike çanı oluşturuyor bende ama birkere esir kaldık yaşayacağız ytdegil hakkımızda hayirlisi

2. Haklisiniz enflasyon ve secim sonrasi gelecek vergi ortaminda mecbur ucuz urunlerde eregli sasa hektas vb malda kalmak zorundayiz. Adamlar seevet transferi yapiyor. Canlari istese nefessiz yukari gotururler

3.  Alıntı Originally Posted by aytunc Yazıyı Oku
    Bugün sasayı boşadım.... yeter gayri alemin taşıyıcısı ben miyim deyip gözümü kararttım... Zararı başka yerde çıkartma kararı aldım.
    Burada zaman zaman yazan ve herkesin kızdığı Akcay rumuzlu arkadaş haklıymış....
    Sürü ile hissede sasa yüzünden fırsatlar kaçırdım... Bir daha dev yatırım, çılgın yatırım
    vs. gibi şirket hisselerine asla bulaşmayacağım... Bu hisse bana iyi bir ders oldu.
    Herkese bol sabır ve kazançlar olsun...
    bir kişiyi şu bataklıktan kurturabildiysek ne mutlu bana...

içinizde aklı selim insanlarda varmış...

herkesin kızdıgı veya kızmadıgı umrumda değil...

pazarlamacıların ve patron paralı elemanlarının cirit attıgı hissede insanları dogru yola sevk etmeye çalışıyoruz...

normalde yazmıyormdum burda yazını görünce yazayım dedim...

biz 2030 masallarıyla hikayeden nağmeler anlatmıyoruz o yüzden sevilmeyiz...

biz günümüz f/k sı ve karlılıgıyla konusyoruz...

30 f/k sı olan 5 lira defter değeri olan bir şirket...

1,5 yılda 80 liradan 40 liraya düştü diye bakmak yerine 3 yılda 1 liradan 40 liraya gitti diye bakmadıkca dogru yolu bulamazsınız...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by dede_60 Yazıyı Oku
    Ben pta tesisleri faaliyete girdikten sonra

hissenin eski günlerine döneceğine inananlardanım.

Şunun şurasında 3-4 ay gibi bir zaman kaldı. Sabırla

tutmaya devam ediyorum.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Yalniz Mehmet Yazıyı Oku
    Paylaşım guzel olmuş, bir zamanlar 82 lirayı (15 ay önce) görmüştü. Hatta o günlerde piyasamizda en değerli şirket konumuna gelmişti. Ama uzun soluklu 15 ay gibi bir düşüş yaşadı. Çok canı yanan olmuştur.

Öncelikle yukardaki gelişmeler 2022 yılında olmuş ve 2022 de baya güzel kâr yazmış bu şirket. Şimdi ise bu kapasiteyi sanırım %50 oranında artırıyor. Yaz aylarında faaliyete geçecek. Tesisi kendisi büyütüyor ve bizzat kendi yönetiyor. Aynı bir muteahhidin kendi binasını baştan aşağı yapması gibi. Dolayısıyla bu tesisin buyutulmesi sonucu ve şuan ki ulaştığı değeri bile uretim yapmasa bile %50 oraninda artmış oluyor bir nevi.

Yukardaki haberde de belirtildiği gibi üretim tam randımanlı başladığında güzel kârlar yazmaya başlayacaktir zaten.
    Şirketin yil sonu eski günlerine döneceğini düşünüyorum bende.
    Tavsiye değildir
    Aynı düşünceleri paylaşıyorum. Bu kadar zaman

hissede bekleyip yatırımların sonucunu görmeden

hisseden çıkarsam bir daha borsaya bulaşmamam lazım

Sabır nasıl bir sonuç verecek tecrübe edeceğiz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

6. Genel olarak mevzu sasadan bağımsız olarak geleceğine güvendiğiniz bir şirkette çok uzun süreler durabilmek oluşacak kartopu etkisinden yararlanabilmektir. Becerebilen arada trade yapar, lotunu artırır vs. Atıyorum sasayı almazsın frotoyu alırsın,koç, sabancı,thy alırsın uzun süreler tutabilirsin. Ayrıca istersen bir de heyecan portföyü oluşturursun. Ama uzun vadede asıl kazanç sabırla beklediğin kaliteli iyi şirketlerde olur.

7. Hissenin teknik analizi şu anda Al vermiyor. Ancak temel analizi portföyde bulunması gereken hisse diyor. Yatırım biraz araştırma, biraz şirkete ve hisseye güven işi. Zaten asıl olan inandığın bir hissede sabırlı olabilmek. Şirkete ve hisseye güvenmeyenlere saygım sonsuz, borsada çok hisse var. Kim hangisine güvenip inanıyorsa ona yatırım yapmalı.

Herkesin borsa'da arayışı farklı. Kimisi günlük kazancı seviyor, kimisi parasını uzun vadeli garanti şirketlere yatırmak istiyor. Kimisi bir kaç ayda zengin olmak istiyor. Kimisi çocuklarının ileriki yıllardaki eğitimine yatırım yapıyor. Buradaki yorumlar çoğunlukla birbirimize zaten hitap etmiyor. Çünkü herkesin beklentileri farklı farklı.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

8. Benim tahminim 46.72 1 olacak artık tersine dönüş başlaması lazım.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Sayfa 797/812 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •