Sayfa 801/812 İlkİlk ... 301701751791799800801802803811 ... SonSon
Arama sonucu : 6496 madde; 6,401 - 6,408 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    arkadaşın biri vardı bu topikte ben bedelsizimi alır fiyat beni ilgilendirmez...

benle tartışıp akıl verip durmuştu uzun yazılarıyla

2030 hedef tam yol ileri diyordu...

bende bedelsiz beklerken pamuk eller cebe derse şaşırma demiştim...

aldınmı bedelsizi...

alice harikalar diyarı kafasında yaşamaya devam...

arkadasin biri vardi demissin , o arkadas ben oluyorum ,

ben 10 yildir borsadayim , ilk zamanlar borsa oynadim bilinclenince borsa oynamayi birakip borsada yatirim yapmaya basladim , getirisinide gordum zamanla , ayni zamanda TC borsasinda neler dondugunude cok iyi gordum !! yas 55 !! eski bi bankaciyim ayni zamanda , o yuzden ben macera arayacak biri degilim , saglam hisseye yatirimimi yaparim ,

sasa hissesi saglam bi hissedir , gecmisine bakarsan ne kadar saglam oldugunu gorursun , ben demiyorum hissenin gecmisi soyluyor , 2023 yili hisseye yeni giren yatirimcisini uzmus olabilir karnesinde tek bir kirik olan ogrenciyi degerlendirirken tum ogrenim hayatini gormezden gelip sadece bu sene tek 1 kirik getirdi diye alin bunu babasi dayak atsin falakaya yatirsin diyemez hic kimse , dersede haksizlik etmis olur ,

ben bu hisseyi 7 senedir bilen surekli alip satan ama hep donup dolasip yine buraya demirleyen bi yatirimciyim , hisseyi cok iyi bildigim icin guvenim de o kadar fazladir , ben boirsa oynamayip yatirimimi bu hisseye uzun vade yaptigim icin beni anlik fiyati ilgilendirmiyor , tabiki ciddi yukselisler yapsada kar hanemizde guzel rakamlar gorursek cok mutlu oluruz ama herhangi bisey gormesekde beni cok etkilemez , derimki bu sene yapmadi gelecek sene fazlasiyla acisini cikartir derim cikarim isin icinden , neden bu sene cok kar etmedik yada zarar ettik diye psikolojimi bozmam geceleri uykum kacmaz sagligim bozulmaz hisseye gece gunduz yatip kalkip kufur yada beddua da etmem , akli selim biriyim cunku , borsanin bir grafik analiz ve teknik analiz bilimleri uzerine kurulu bi sistem oldugunuda cok iyi bildigimden bu sene hissenin performans gostermemesi seneye aradaki acigi kapatacagi anlamina geldigini cok iyi bilirim , o teknik yada grafik eninde sonunda isler cunku , teknik islemese grafik muhakkak isler !!

o yuzden ben halen yaptigim yatirimimin en kisa vadesi 2030 olarak goruyorum , o vakit gelipte amacimiza ulastigimizda halen olmezsek yasiyosak ... asil meyvenin o saatten sonra yenecegini bildigimden asil o tarihten sonra yapmis oldugum yatirimin orta vade surecine girdigini gorur ona gore orta vade surecim baslar , ve o saatten sonra temettulerimi kismetse alir catir catir yerim , emekli maasimin yaninda birde temettu maasim olur !!

haaaa o zamana kadar da baska hisselerde macera aramak yerine ayni hisseyi grafigine bakarak surekli al sat yapar alir satarim boylelikle lotumu yukseltirim taaaki 2030 gelene kadar , bak daha bu son 2 ay icinde kac defa al sat imkani verdi , kafasi calisan lotunu yuzde kac artirdi !! bu hisse ,bilene kadayif misalidir , ama bilene !!

aynen halen diyorum sahsi hedefim 2030 !! faaliyet raporunu okumadim buraya girince yorumlardan bilanconun geldigini ogrendim , konsolide net kar 18 milyar ise cok ama cok guzel bi rakam aciklamis ne guzel , 2. ceyrekde depremden kaynakli fabrikanin calismayip bide uzerine bakim tamir onarim yapmasini ve 2, ceyrekde bu sebeble kar etmedigi halde bide uzerine 700 milyon zarar acikladigini dusunursek hesaplamayi ona gore yaparsak 4, ceyrekde muthis bi performansla kar ettigini anlayabilir herkes , 3. ceyrekden daha guzel bi rakam bekliyordum aynen oyle gelmis demekki , Allah bin bereket versin derim ,

dedigim gibi herhangi bi raporu okumadim daha , bedelsiz vermeyecegim demisse yapacak bisey yok , verseydi zaten en az yuzde 100 vercekti buda hisse en az yuzde 100 kar i garantiliyodu hic hisse yukselmese sadece bolundugu rakami gorse bile bu kar cebe girerdi , bu sene bedelsiz vermeyecekse yapacak bi sey yok bizde hissenin yapacagi performansi bekleriz sorun degil , fabrika batmamis cokmemis yikilmamis aynen orda duruyor ve uretmeye ve buyumeye yeni tesisler acmaya devam ediyor , karliligida her sene dahada fazla buyuyecegine delildir bu , benim bakis acim budur arkadasim !!

sen begenmezsin hisseyi o zaman almazsin bu kadar basit , borsada hisse almanin amaci nedir kar etmek degilmi ? o zaman kar edecegin farkli hisselere git ve oradan hisse al , almayacagin hissede neden yazar durur hisseyi kotulersin amacin nedir ? iyi niyet bi yere kadar , iyi niyetle en fazla 1 kere 2 kere 3 kere 4 kere yazarsin sonrasinda ceker gider isine gucune bakarsin ama sen israrla burada hisseyi kotulemeye devam edersen bu iyi niyetten cikar ALGI olusturmaya girer !! borsada algi yaratmak manupile etmek
    1 SUCTUR !! unuttuysan hatirlatayim , bak bu forumda yaptigin yorumdan senin IP adresini bulmam benim icin cocuk oyuncagi , senin kimligine cok ama cok kolay ulasirim , ve sasa hissesini aldigin andan itibaren sistemde senin adin kayitli hale gelir , senin buradaki forumda yapmis oldugun tum yorumlar zaten kayit altinda bu kadar hisseyi kotuledikten sonra bu hisseyi aldigin gun sen suc islemis olursun ve savciliga yapacagim suc duyurusunda senin bariz bi sekilde hissedarlar uzerinde algi olusturarrak manupile ettigini ve bundan kar amaci guttugunu hisseyi aldigin gun kanitlarim , sadece tek 1 defa dahi sasa hissesini alman yeterli senin bu suctan cezalandirilman icin , ve ben ciddi sekilde bu konunun uzerine gidebilecek kisilikte bi insanim dostca hatirlatayim , bu benim sana son ikazim ,
    bana diyosunki bedelsiz vermedi bak diyosun , ama sen surekli bedelli verecek dedin defalarca , bedelsiz vermeyecem demis ama peki bedelli verecem dedimi ? yok hayir , eee o zaman sen ne diye cikip burda diyosunki bakin ben bildim benim dedigim cikti demeye getiriyosun , cikmamis bak. bedelli aciklamamis , patron bedelli vermeyecegini bi kac hafta onceki halka acik forumda kendisi soyledi , bak senin dedigin cikmamis oldu , illa dersen burda bak benim dedigim cikti diye konusursan bende derimki bak dedigin cikmadi !!

bak arkadasim , ben hisseye yani fabrikaya ve yatirimlarina inanan guvenen birisi olarak burda hisseyle ilgili yada yatirimlariyla ilgili vizyonuyla ilgili kendi yorumlarimida dusuncelerimide katarak yorum yaparim bu forumda , forumun amacida bu , ama benim tum yatirimim bu hissede baska bi hissede herhangi bi yatirimim yok bu yuzden de gidipte thy de aselsanda gubrede kozalda aksa da tuprsta surda burda o hisseleri kotuleyecek tek bir yorum yapmam , gidipte o hisselerin forumlarinda hisseyi kotulemem , isim olmaz o seylerle , ancak ilgilendigim hisseyle ilgili o hissenin forumunda yazarim , sen madem bu hisseye guvenmiyosun yatiriminda yok israrla bu hissenin forumuna girip surekli hiswseyi kotuluyor olman iyi niyeti coktan gecti senin hisseyi manupile etmek amacli algi olusturdugun kabak gibi ortada , akli olan zaten goruyor ,

bende bu hisseye parasini yatirmis biri olarak yatirim yaptigim hisseyi manupile etmeye calisan kisiye kayitsiz kalmam bunu bil , seni daha evvel bu konuda uyardigim yazilarim mevcut , bu son uyarimdir , bir sonrakinde faaliyete gecip senin IP adresinden ismini elde edecegim, bu benim icin cok kolay bi konu , sonrada sasa hissesinde senin hisse almani bekleyecegim , ismini gordugum an savcilikta ilgili kisilere suc duyurusunda bulunacagim , ve TC kanunlarina gore cezalandirilmani sagliyacagim ,

art niyeli kisilerin ancak bu sekilde akillanacaklarini cok iyi bilen biriyim , anliyacaklari dilden nasil konusulmasi gerektiginide cok iyi bilen birisiyim ,
    gorusmek dilegiyle

2.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    3 ncü çeyrek bilanço ile kıyaslandığında şirket kâra geçmiş görünse de, bir önceki seneye ait yıllık bilanço ile mukayese ettiğimizde net kar % 20 ekside. Geçmiş sene ile kıyaslandığında üretiminde de bir miktar düşüş var. Artık umutlar pta tesislerinin açılmasından sonraya kaldı

uretimin daha dusuk gelmesinin sebebi 6 subatta gerceklesen Deprem , depremden kaynakli fabrika zarar gordu ,tamir edildi bakim onarimdan kaynakli fabrika calismadi , calismayinca uretim gerceklesmedi , kar da yazamadi o ceyrekde , birde uzerine bakim onarim tamir yenileme masraflarinida ekle .... kar yazmadigi gibi birde bu masraflar sebebiyle kasadan para cikti ,

Allahin izniyle bu sene boyle bi sikinti yasamayacak olmasi 2024 icin daha guzel bi bilanco beklememize sebeb, 2024 yili daha guzel bi bilancoya gebe , hatta 2025 cok cok daha guzel olacak , bilancodan kaynakli hissede de bunun etkilerini gorecegiz diye dusunuyorum , herkese bol kazanclar

3. sasa bu yil bedelsiz vermeyecegini duyurunca bi tarafina kina yakanlar oldu , yani iyi niyetle gelip sizin iyiliginiz icin sizi uyariyorum diyenler , ky nin cikarina olan bedelsizi alamayacagini ogrenince sevinclerinden zil takip oynayanlarin ne kadar ky dostu oldugunu ve ne kadar iyi niyetli olduklarini hep beraber gorduk ...

simdi bu zihniyetli arkadaslari uzecek bi sasanin yayimladigi kap haberini sasa hissedarlari ile paylasmak istedim ayin 6 sinda yani carsamba gunu kap haberi dusmus , bilancoyla ayni gun yayimlanmis ,

SASA daha evvel mevcut kayitli sermayesi 5 milyar idi ve bunu gecmis yillarda 3 katina katlayarak 15 milyara cikarmisti , su an yeni gondermis oldugu kap haberinde mevcut olan 15 milyar kayitli sermaye tavanini tam 4 kati yukselterek 60 milyara cikarilmasi karari almis ve gecerlilik tarihi de 2028 e kadar olacak ,

her ne kadar 2023 de bedelsiz vermeyecegim desede 2024 de bunun acisini nasil cikartacagini az cok kestiriyorsunuzdur umarim , vatana millete hayirli ugurlu olsun

kap haberini gormek isteyenler asagidaki linkten okuyabilirler

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1255465

4.  Alıntı Originally Posted by hep kazan Yazıyı Oku
    sasa bu yil bedelsiz vermeyecegini duyurunca bi tarafina kina yakanlar oldu , yani iyi niyetle gelip sizin iyiliginiz icin sizi uyariyorum diyenler , ky nin cikarina olan bedelsizi alamayacagini ogrenince sevinclerinden zil takip oynayanlarin ne kadar ky dostu oldugunu ve ne kadar iyi niyetli olduklarini hep beraber gorduk ...

simdi bu zihniyetli arkadaslari uzecek bi sasanin yayimladigi kap haberini sasa hissedarlari ile paylasmak istedim ayin 6 sinda yani carsamba gunu kap haberi dusmus , bilancoyla ayni gun yayimlanmis ,

SASA daha evvel mevcut kayitli sermayesi 5 milyar idi ve bunu gecmis yillarda 3 katina katlayarak 15 milyara cikarmisti , su an yeni gondermis oldugu kap haberinde mevcut olan 15 milyar kayitli sermaye tavanini tam 4 kati yukselterek 60 milyara cikarilmasi karari almis ve gecerlilik tarihi de 2028 e kadar olacak ,

her ne kadar 2023 de bedelsiz vermeyecegim desede 2024 de bunun acisini nasil cikartacagini az cok kestiriyorsunuzdur umarim , vatana millete hayirli ugurlu olsun

kap haberini gormek isteyenler asagidaki linkten okuyabilirler

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1255465
    Hocam, takılma bu insanlara... engelle gitsin... hepsinin neye ve kime hizmet ettiklerini az çok kestirebiliyoruz. nöbetçi gibi sırayla dönem dönem değişerek bu topiğe dadanıyolar. Bir gün trenden hepsine el sallayacağımızı, onlar da biliyor... biz de biliyoruz.

Genel kural.. Deniz karayı basarken balıklar karıncaları yer, su çekilince da karıncalar balıkları yer. Herkes yem olmadan sırasını bekliyor.

5. Kafayı bulunca boş boş yazıyom kusura bakmayın, ramazanda geldi bıraktım artık bidaha ağzıma sürmiyecem o zıkkımı ama gerçekten 2005 borsaya girdim 20 sene olmuş nerdeyse eğer kumar oynar gibi al sat yapmasaydım yatırımcı olsaydım şimdi çok iyi kazancım olacaktı bakıyorumda şimdiki çok yüksek fiyattan işlem gören hisseler kuruşlardaydı yada birkaç liralardaydı ozamanlar yatırım yapıp hiç dokunmasaydım şimdi köşeydik internette adamı çok aldatıyolar enson sasayı hiç satmadan 2017 den 2021 e kadar hiç satmadım öbür forum varya hertürlü fırıldak olan işte orda adamın biri 15 liralık cemtas 3 ay sonra 70 olacak diye yazıp duruyodu öyle iddalı konuşuyoduki beni bilen bilir diyodu burda. 3 ayda 15 den 70 çıkarmı diye nasıl düşünemedim aldandım sasayı sattım o hisseyi aldım aradan bir hafta geçti sasa patron geri alım kapı attı hisse uçtu gitti benim aldığım hissede tepesi aşşa gitti ondan sonra ipin ucunu kaçırdım busefer zararı kurtarim diye başka hisselere girdim bide onlar tokatladı tekrar döndüm geldim buna ama çok hisse kaybettim.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

6. TE]
    Faaliyet raporunun en basina koymus busefer fabrika yatırımlarını açan direk görsün diye
    Bütün dünyanın bildiğin den hayır gelmez düşüncesi ile bu sene de bir beklenti yok kendi görüşüm tabi .
    Içinde kalmaya elbet devam sadece gözümüze şoka soka fabrika deyip sayfanın en basina koymasını ilk kez gördüm daha önce bi kaç kap atıp 46 şurup buralara düşmesi gibi yani bu sene umarım fabrikalar devreye girer ancak seneden umudum varmi hayır süreci bekleyeceğim mi evet zaten esir kaldık ike .ike bekleyecez mi evet hepimizin canı sağolsun hikayesi var tamamlanır insallh deyip konuyu kapıyorum;) ytdegil

7.  Alıntı Originally Posted by kardamadam06 Yazıyı Oku
    Hocam, takılma bu insanlara... engelle gitsin... hepsinin neye ve kime hizmet ettiklerini az çok kestirebiliyoruz. nöbetçi gibi sırayla dönem dönem değişerek bu topiğe dadanıyolar. Bir gün trenden hepsine el sallayacağımızı, onlar da biliyor... biz de biliyoruz.

Genel kural.. Deniz karayı basarken balıklar karıncaları yer, su çekilince da karıncalar balıkları yer. Herkes yem olmadan sırasını bekliyor.

kardes , bi laf var ya , sinek kucuktur ama mide bulandirir derler ya iste o hesap...

8.  Alıntı Originally Posted by Kiralee Yazıyı Oku
    TE]
    Faaliyet raporunun en basina koymus busefer fabrika yatırımlarını açan direk görsün diye
    Bütün dünyanın bildiğin den hayır gelmez düşüncesi ile bu sene de bir beklenti yok kendi görüşüm tabi .
    Içinde kalmaya elbet devam sadece gözümüze şoka soka fabrika deyip sayfanın en basina koymasını ilk kez gördüm daha önce bi kaç kap atıp 46 şurup buralara düşmesi gibi yani bu sene umarım fabrikalar devreye girer ancak seneden umudum varmi hayır süreci bekleyeceğim mi evet zaten esir kaldık ike .ike bekleyecez mi evet hepimizin canı sağolsun hikayesi var tamamlanır insallh deyip konuyu kapıyorum;) ytdegil

kimse sikmasin canini , sasa bugune kadar her zaman sag gosterip sol vurdu , cok kisiyi hep kontrapiyede birakti , yine boyle bisey olursa hic sasirmam ....

rusyanin sanayi ve ticaret bakani sasa tesislerini gezmis , bi cok sektorde ortaklik yatirimi yapma amaciyla tc yi ziyarete gelmisler , ve rus bakan sasanin fabrikalarini geziyor !!

sasa simdi rusya ile bi ortaklik haberi duyurursa kap ta tutmayin kucuk enisteyi !!!

gerci o kap haberinden once sasanin hizli bi ralli yapmasi lazim , once hisse toplanmasindan kaynakli hisse degeri hizli yukselir , fiyat 2 ye katladiktan sonra ancak kap haberi gelir o haber geldikten sonrada bi kere daha en az 2 ye katlar , hissenin hizli yukselisini gorurseniz bilinki ortakliktan kaynakli rokete bagladi , arkasindan haber patlayacak ,

yillarca bekledik ortaklik haberini ,hadi hayirlisi ile insallah diyelim

Sayfa 801/812 İlkİlk ... 301701751791799800801802803811 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •