Sayfa 525/813 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon
Arama sonucu : 6498 madde; 4,193 - 4,200 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1. Koç yanında Tüpraş Tofaş Ford artı kapattı. Bu yeşiller millet ittifakının ayak sesleri. -%8 kozal, cumhur ittifakının kaçış sesleri. Endeks içinde büyük senetler el değiştiriyor. Kırmızı bereliler gidiyor, mavi bereliler geliyor. Endeks 2 yıl sonra 500 ve sonra 700 dolar.

2. Sasa dün az düştü, bugün ise dünün diyetini ödedi, ancak böyle bir ortamda %8- yapsa dağa iyi olurdu. Herkes düş herkes yüksel. Hektaş bunu yapıyor.

3. Bazı senetler yeşil bazıları çok daha derin kırmızı kaldı, neden. Tuncer hoca çizmiş. 4400 tepki, 4800 den dön, 4801 son tepki. Mal alınacaksa ikinci tepkiden almak mantıklı olur.

4. Ereğli
    Hektaş
    İsdemir
    Oyak Çimento

Bunlar da Oyak grubuna ait, niye düşüyorlar. Oyak grubu Chp’ye yakın değil mi.

Yazdıkların baştan aşağı saçmalık.

Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Koç yanında Tüpraş Tofaş Ford artı kapattı. Bu yeşiller millet ittifakının ayak sesleri. -%8 kozal, cumhur ittifakının kaçış sesleri. Endeks içinde büyük senetler el değiştiriyor. Kırmızı bereliler gidiyor, mavi bereliler geliyor. Endeks 2 yıl sonra 500 ve sonra 700 dolar.

5.  Alıntı Originally Posted by Selim_34 Yazıyı Oku
    Ereğli
    Hektaş
    İsdemir
    Oyak Çimento

Bunlar da Oyak grubuna ait, niye düşüyorlar. Oyak grubu Chp’ye yakın değil mi.

Yazdıkların baştan aşağı saçmalık.
    Oyağın tüm kadrosunu akp değiştirdi. 😆 çok geride kalmışsın. Format at kendine güncelle, bir üst versiyona geç.

6. Birincisi tüm kadrolar falan değil, üst yönetimde bir dizayn yaptılar ama.

İkincisi, Chp kazandığı takdirde ilk temizleyecekleri yerlerden biri Oyak.

İktidar değişecek diye Oyak hisseleri niye düşsün.. Chp’nin ilk sahipleneceği grup.

Başka bir örnek Kontrolmatik firması. Bakan ile twitter üzerinden firma sahibi neredeyse kavga ettiler. İktidarla aralarının iyi olmadığı sosyal medyaya bile yansıdı ama her gün yeni bir dip görüyoruz.

Diğer örnek Thy. Taban taban gitmesi lazım senin mantığınla, ne hikmetse Koç grubundan daha sağlam duruyor.

Dolayısıyla kurduğun bağlantı tamamen yanlış ve mesnetsiz.

Aynı, 2 yıl sonra Sasa’nın 50 TL olacağını beklemen gibi.

Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Oyağın tüm kadrosunu akp değiştirdi. 😆 çok geride kalmışsın. Format at kendine güncelle, bir üst versiyona geç.

7. Arkadaşlar, cümleten iyi akşamlar. Çook uzun zamandan beri forumu takip ederim, fakat sessiz kalmayı her zaman tercih ettim, kederlerinizde üzüldüm sevinçlerinize ortak oldum, kısacası sizlerin yaşadığı duyguları birebir sizlerle bende yaşadım. Burada çok değerli arkadaşlar var hepsi de birbirinden kıymetli ve tecrübeli aynı zamanda hoşgörülü ve anlayışlılar (arada ufak tefek sataşmalar olması da gayet normal-en azından hakaret ve aşağılama yok). Gelelim asıl konuya, sevgili arkadaşlarım yaşım 49 ama hepinizin borsa bilgisi benden daha iyi ve bu konuda çok tecrübelisiniz hepinize ayrı ayrı saygı duyuyorum bu konuda. fakat borsadaki her zaman olan ve borsa için normal olan iniş çıkışları nasıl olurda siyasete bağlayabilirsiniz doğrusu anlayamıyorum, belki de doğrudur siyasetle alakalıdır ama bu düşüşler ne ilk ne de son olacaktır, bir kağıdın inişini diğer kağıdın çıkışını iktidara, muhalefete seçim sonucuna bağlamak bence inandırıcı değil, açık konuşmam gerekirse sayın çakır sizin bilgi ve tecrübenize bu yaklaşımları biraz tuhaf buldum, yanlış anlamayın amacım sizi tenkit yada eleştirmek değil lütfen diğer arkadaşlarda olumsuz algılamayınız, ben sadece şunu söylemek istiyorum.... şimdi borsadaki A şirketi 21 yıldır süregelen istikrara güvenmeyecekte (istikrardaki kastım hükümet anlamındaki istikrardır, en azından koalisyonsuz ve istediği kararı kendi iradesiyle alabilecek olması yönünden yatırımcıyı tedirgin etmeyen iktidar- ekonomik yönden sıkıntılıyız amenna ve saddeknaa) kaç adetten oluştuğu belli olmayan ve kimin C. Başkanlığı yapacağı kimin başbakanlık yapacağı kimin C.B yardımcısı olacağı ve kaç tane olacağı belli olmayan, herhangi bir ekonomik modeli olmayan hiç bir konuda ortak fikir dahi beyan edemeyen yönetime ve o yönetim modeline mi güvenecek ? ve yükseliyorsa ondan dolayı yükselecek yada düşüyorsa ondan dolayı düşecek. benim şahsi görüşümdür bu düşüşün sayın Çakır sizin dediğiniz gibi seçim sonuçlarıyla alakası yoktur, yine şahsi fikrimdir ki seçim sonuçları mevcut siyasal iktidarın yerini sağlamlaştırmasıyla neticelenecek bir nevi halktan güvenoyu alarak kaldığı yerden yoluna daha güçlü bir şekilde devam edecektir. böyle bir senaryoda da muhalif düşüncedeki şirketler taban taban mı gidecek..... yok olmaz olamaz ve olmamalı da. sermayenin siyasi görüşü olmamalıdır. 28 şubat sürecinde bunu gördük yeşil sermaye diye dışlanan mütedeyyin kesimin sermayesi yurt dışına gitti teşebbüsleri engellendi ve sonucunu seksen beş milyon olarak hep birlikte çekiyoruz. temennim seçimlerin Türk Milletinin hayrına olması ve memleketi en iyi yönetecek olan kadronun gelmesinden yanadır. NOT: Sayın Çakır tekraren söylüyorum amacım kesinlikle sizi tenkit etmek eleştirmek değildir. Diğer arkadaşlarda bunu eleştiri olarak algılamayınız lütfen. Kalın sağlık ve sıhhatle ( biriniz bin olsun bininiz bereketli olsun (SASA larınız çok olsun)

8. Sayın Ferhat, borsayı 10-15 yıl önce teknik temelle izlemek sonuç veriyordu. Şimdi olaya başka argümanlar girdi. Malasef siyaset çok fazla etkili. Mesala Borusan son 15 yıldır ihale almıyor, kızdı gitti abd ye fabrika kurdu. Çünkü özel bir iş yapıyor ve bu iş tosyalıya veriliyor. Şuan enflasyon açısından çok kızgın bir kitle var, şahsen bende bu kitleye tabiyim. 90 lı yıllarda enflasyon ile ticaret yaptık ama bir adalet vardı, ücret aynı bakkal aynı enflasyon oranını kullanırdı. Şimdi bugün açıklanan iki farklı enflasyon var. Tüm bu gerçekler borsayı ve burada Sasa yı da etkiliyor. Bir siyasi tarafı öne çıkarma amacımız yok. Kitleyi etkileyecek gücümüz yok. Fakat siyaset borsa üzerinde aşırı derece etkili. Örneğin iyi parti Antep ilinde birinci sırada millet vekili adayı açıkladı. Bu arkadaş Şuan ki borsada işlem yapan bir çok spekülatörün hocasıdır. Bazı şeyler Malasef zarar veriyor, bizim gibi borsada yatırım yapanlar kime neden güveneceğini şaşırır hale geldi. Seçim üzerine yazdıklarımı kimse dikkate almasın. Her birey özgür kararını versin. Ülke ve millet için kim hayırlı ise onun yönetim hakkı olulsun.

Sayfa 525/813 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •