Special Days Image
Sayfa 120/811 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220620 ... SonSon
Arama sonucu : 6483 madde; 953 - 960 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1.  Alıntı Originally Posted by dede_60 Yazıyı Oku
    Şirket yatırımların hangi safhada olduğu konusunda gereğinden fazla sessiz kaldı. Yatırımcısını bilmesi gereken prensipleri çerçevesinde bilgilendirmeli. Sasa yönetimini bu konuda yetersiz görüyorum
    Söylediğim gibi, kaynağından doğru ve kesin bilgi gelmediği sürece, haklı olarak insanların kafasında hissedeki bu yükselişin balon olabileceği düşüncesi sürekli konuşulacak ve tedirginlik olacak.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by dede_60 Yazıyı Oku
    Şirket yatırımların hangi safhada olduğu konusunda gereğinden fazla sessiz kaldı. Yatırımcısını bilmesi gereken prensipleri çerçevesinde bilgilendirmeli. Sasa yönetimini bu konuda yetersiz görüyorum
    Abi yatırımcı sunumlarında kuracakları tesislerin ürettiği ürünler ve ciroya katkısı kalem kalem yazıyor. Devreye girecekleri tarihlerde yazıyor, bundan başka kast ettiğiniz bir bilgi var mıdır? Merakımdan soruyorum... Ha derseniz bizim millet okumaz sunumu, film gibi izlemeyi ya da şipşak özetini okumayı, ona bir şey diyemem

3. sasadaki yükselişin olasi nedenleri
    1.patronun tepeden mal almasi
    2.yabanci ortak beklentisi
    3.%300 bedelsiz beklentisi
    4.yumurtalik starti beklentisi
    5.pta tesisi bitimine az kalmasi
    6.ciroyu 2katina cikarcak tesisler
    7.bilanco beklentisi

4. yüzde 300 bedelsiz açıklansa süper olur zannediyorum 120 lerden bölünür.

5. Sasa; 2023 üçüncü çeyrekte PTA, 2023 dördüncü çeyrekte PET CİPS, 2024 ikinci çeyrekte de elyaf üretim hattını açacaklarını beyan etmiş. 1 milyar 370 milyon dolar ciroya katkı yapacak demişler bu tesisler için.

6.  Alıntı Originally Posted by pamuk01 Yazıyı Oku
    yüzde 300 bedelsiz açıklansa süper olur zannediyorum 120 lerden bölünür.
    İşler yolunda gider, evimizdeki hesap çarşıya uyarsa; Sasa, temettü ödemeye başladığında bugünün 1000 lotu bile fazla fazla yetecektir sahibine.

7.  Alıntı Originally Posted by Subutay Yazıyı Oku
    Abi yatırımcı sunumlarında kuracakları tesislerin ürettiği ürünler ve ciroya katkısı kalem kalem yazıyor. Devreye girecekleri tarihlerde yazıyor, bundan başka kast ettiğiniz bir bilgi var mıdır? Merakımdan soruyorum... Ha derseniz bizim millet okumaz sunumu, film gibi izlemeyi ya da şipşak özetini okumayı, ona bir şey diyemem
    Kapasite artırımlarına ilişkin yatırımlar zaten biliniyor. Söylediğiniz gibi sunumlarda mevcut.
    Asıl sasa yı dev bir şirket haline getirecek petro kimya tesisi ve hemen yanında kurulacak liman.
    Bu yatırımlar için ihale yolu ile arazi alımı gerçekleşti. Ancak bu yatırımlar için bir inşa planı paylaşılmadı.
    2 senedir forumlarda konuşuluyor yazılıyor ama ortada henüz somut bir bilgi yok.
    Zira bu tesis sasa yı hammadde yönünden dışa bağımlılıktan kurtaracağı söyleniyordu
    Kastettiğim mevzu buydu.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by dede_60 Yazıyı Oku
    Kapasite artırımlarına ilişkin yatırımlar zaten biliniyor. Söylediğiniz gibi sunumlarda mevcut.
    Asıl sasa yı dev bir şirket haline getirecek petro kimya tesisi ve hemen yanında kurulacak liman.
    Bu yatırımlar için ihale yolu ile arazi alımı gerçekleşti. Ancak bu yatırımlar için bir inşa planı paylaşılmadı.
    2 senedir forumlarda konuşuluyor yazılıyor ama ortada henüz somut bir bilgi yok.
    Zira bu tesis sasa yı hammadde yönünden dışa bağımlılıktan kurtaracağı söyleniyordu
    Kastettiğim mevzu buydu.
    Anladım abi, mesela enerji ihtiyacının %40'ını karşılayacağı güneş enerjisi santralinden de bahsetmiyorlar, bence bu da çok önemli ama belki 2024 itibariyle başlayacakları için şimdiden sahaya sürmek istemiyorlardır. Bilemedim, 2024 sonundaki 1,3 milyar dolarlık en ciroya konsantre olmuş durumdayım

Sayfa 120/811 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170220620 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •