Sayfa 448/1003 İlkİlk ... 348398438446447448449450458498548948 ... SonSon
Arama sonucu : 8024 madde; 3,577 - 3,584 arası.

Konu: Viop XLII

1. Joe Biden fist bumps Mohammed bin Salman during visit to Saudi Arabia
    https://www.youtube.com/watch?v=YPg5bji4aKs

Pazartesi Petrol varili düşme belirtisi göstermez ise DÜNYA da yüksek enflasyon devam edecek demektir.
    Zorlu kış hazırlığına Petrol ithal eden ülkeler için devam demektir.
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

2.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    ..
    Yeni Gri Kuğu
    22 Temmuz North Stream den Doğal Gaz akışı Avrupa başlayacak mı belirsizliği ? geldi.
    https://www.youtube.com/watch?v=sVb6eHqSSfE
    avrupalıların bu kadar ahmak olabileceğini hiç düşünmezdim.. sen git heriflerin bütün rezervlerine 400 milyar dolar parasına el koyduğunu söyle, ve sonra ya bu herifler doğalgaz satışını kesiverirse nice olur benim halim diye titre.. 2-3 ay sonra kış geldiğinde, almanlar soğuktan tir tir titreyecek gibi görünüyor, ki bu noktada geri adım atmaları da hiç mümkün gözükmüyor, koca avrupa gerzek bir palyaçoya teslim olmuş gibi.. rüyamda görsem inanmazdım

3.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    https://twitter.com/VeFinans/status/1548020888854937600

CDS’ten temerrüt olasılığı (TO) nasıl hesaplanıyordu hatırlayalım��

TO = 1 - e^[(-cds*vade)/(1-geri kazanım oranı)]
    e=2,7183

Örnek:
    CDS=900 (%9)
    Geri kazanım oranı=%25
    Vade=5 yıl
    TO= 1 - e^[(-%9*5)/(1-%25)]
    TO= %45,12

şöyle ucuzuz böyle ucuzuz diyenler, 900 CDS nedir temerrüt olursa sonuçları ne olur onu da araştırsın derim...
    birader sen hayatında hiç cds almış yada satmış biriyle tanıştın mı ?

cds tezgahüstü bir piyasa, underwrite eden taraf yani jp morgan fiyat bu diyor, kim aldı kim sattı kaç paralık işlem döndü- bunlar tamamen jpm keyfine göre açıkladığı rakamlar..

karmaşık matematik formüllerle ortaya çıkan bilimsel gerçekler falan gibi zannedip kendini gülünç durumlara düşürme

4.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    avrupalıların bu kadar ahmak olabileceğini hiç düşünmezdim.. sen git heriflerin bütün rezervlerine 400 milyar dolar parasına el koyduğunu söyle, ve sonra ya bu herifler doğalgaz satışını kesiverirse nice olur benim halim diye titre.. 2-3 ay sonra kış geldiğinde, almanlar soğuktan tir tir titreyecek gibi görünüyor, ki bu noktada geri adım atmaları da hiç mümkün gözükmüyor, koca avrupa gerzek bir palyaçoya teslim olmuş gibi.. rüyamda görsem inanmazdım

ABD ve AB ülkelerinde tarihte hiç bir dönem devlet yönetimden bu kadar uzak ve alakasız lider ve siyasi kkadrolar tarafından yönetilmemiştir....ABD de devletin iç ve dış politika doktorinlerini devlet yönetim anlayışından uzak dini ve etnik lobi grupları tekeline almışlar.....AB ülkelerinde ise küreselcilere yakın kadrolar neredeyse bütün hükümetler içinde en baskın ve güçlü gruplar haline geldiler...Bu gidişle AB ülkelerinde siyasi kadroların yarısı lgbti ler oluşturacaktır.....

Batı uygarlığın gerileme çağına girdiği bir devirde devlet yönetim anlayışlarından bu denli uzak hatta devlet ve ulusal anlayışa düşman bu beceriksiz ve yıkıcı grupların siyaset sahnesinde bu denli güçlü olmaları Batı uygarlığın yarasına adeta tuz dökecekler......Bir yandan hızla demokrafik yapıları değişiyor...Bir yanda bilim ve tekonoloji alanında mutlak hakimiyetleri bitiyor, diğer yandan küresel çapta askeri ve ekonomik hakimiyetleri bitiyor...

5. ohio eyaletinde bir kasabada kırmızı ışık ihlali yapan bir zenci, polisler tarafından vurulmuş, otopside vücudundan 46 kurşun çıkmış, 8 şarjör boşaltmış polisler zencinin üstüne.. herhangi bi alkol yada uyuşturucuya rastlanmamış, ve tam olarak hangi kurşunun adamı öldürdüğü tespit edilememiş otopsiye göre

enjoy the american dream

6.  Alıntı Originally Posted by DJKARIZMA06 Yazıyı Oku
    Dow ve dax bizim kapanisa gore %4 civari yukardalar. Pazartesi coskulu acilis gelir sonrasi muamma;)

SM-M215F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Cuma akşam pazarı ucuzluğunda lönklüyenleri bisttin finosu ptesi sabahi coşkulu bir şekilde mükafatlandıracak diyorsun yağni

16.96 Since 27 Aralık 2023

7. Forumun ters indikatoru olduk iyi mi biz bacak kesince döndü köpek.
     Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Cuma akşam pazarı ucuzluğunda lönklüyenleri bisttin finosu ptesi sabahi coşkulu bir şekilde mükafatlandıracak diyorsun yağni

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
     Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    birader sen hayatında hiç cds almış yada satmış biriyle tanıştın mı ?

cds tezgahüstü bir piyasa, underwrite eden taraf yani jp morgan fiyat bu diyor, kim aldı kim sattı kaç paralık işlem döndü- bunlar tamamen jpm keyfine göre açıkladığı rakamlar..

karmaşık matematik formüllerle ortaya çıkan bilimsel gerçekler falan gibi zannedip kendini gülünç durumlara düşürme
    Değil mi abi. Ne cds onemli ne de fetöcü moddys, fich,sp...vs hicbiri önemsiz...zaten borsadaki yabancı oranı da yanlış. O da keyfe keder açıklanıyor. Hatta palanın bir iki aydır ürküp her gün düzenli olarak mal çıkması bile yalan ilizyon...

Bir amca vardı resmi gazetede çıkmıs amca diyen muhabire inanmayin muhalefet gastelerine hepsi yalan kızım diyordu...

Abi uyanın artık son istasyona geliyoruz...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

Sayfa 448/1003 İlkİlk ... 348398438446447448449450458498548948 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •