Sayfa 17/385 İlkİlk ... 715161718192767117 ... SonSon
Arama sonucu : 3073 madde; 129 - 136 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1. kcaer kaç vitesli sayın keko?

2.  Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    kcaer kaç vitesli sayın keko?
    5 vitesli... bir vitesi de anarya...arada bir geri de gelmek gerekiyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    5 vitesli... bir vitesi de anarya...arada bir geri de gelmek gerekiyor...
    traktör mü bu keko takvıyede varmı,,dayanamadım geldım bak ,günlük en yüksekten kapar bu en kotü..
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

4. kwon dostum biliyorsun biz ilk gesanı aldığımız sıralarda ukrayna -rusya savaşı çıkmış ve dünya ve ülkemiz için enerji konjötürü değişmiş idi..enerji değerlenmiş ,yenilenebilir enerjinin önemi ön plana çıkmış idi...gesan tam da bu konjöktürden sonuna kadar fayda sağlamış idi..

bu gün ülkemiz için de döviz kuru konjöktürü değişiyor...son bir kaç yıldır döviz kurunu baskılama politikası terk edilmeye başlanıyor...ülkemizin orta ve uzun vadede dövize ihtiyacını da göz önüne getirdiğimizde önümüzde yıllarda dövizin daha da çıkacağını anlayabiliyoruz...zaten son üç ayda 19,17 den 26,00 tl ye kadar %35 çıkmasından bunu görebiliyoruz...

işte ülkemizde döviz lehine değişen bu konjötürden faydalanabilecek hisselerin başlarında kocaer geliyor (benim bildiğim) ....cirosunun %70-80 ini ihracattan sağlaması....984 milyonluk döviz fazlasının olması...1,531 milyarlık dövizle sattığı ürün stoğunun olması...ihracata yönelik katma değeri yüksek ürün kapasite ve modernize yatırımlarını yapması...yenilenebilir enerjiye odaklanması (bunun için 300 milyon sermayeli bir şirket kurdu ) .....yeşil çelik katagorisinde ihracatını daha da artırarak döviz yönünü daha da güçlendirecek olması .....v.b faktörler bu değişen konjöktürden kocaerin çok fayda sağlayacağını gösteriyor...

bundan sonra ihracatı yüksek olan,döviz pozisyonu güçlü,finansalları iyi...borcu düşük (yükselen faiz ortamında bu çok önemli )....ürününü rahat satan firmalar ciddi avantajlar sağlayacaklardır..

ben bu faktörlerin kocaerde toplandığına inanıyorum...bu yüzden de şu anki fiyatlarını da uygun görerek pozisyon aldım...bu pozisyonumun hakkı üçüncü çeyrek bilançoları da görmektir...umuyorum ki cwene benim fikrimi değiştirmez..çünkü ikinci çeyrek verilerine de bakarak bir karar vereceğim...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    traktör mü bu keko takvıyede varmı,,dayanamadım geldım bak ,günlük en yüksekten kapar bu en kotü..
    dostum fırsatın varken ve bence pozisyon almak için hala uygun yerlerde iken koltuğuna otur ve arkana yaslan..gözünü de çevrede dolaştırma ki fikrin değişmesin... sonra pişman olma ihtimalin de var...bunu şimdiden sana söyleyeyim....

6. bu gün de güzel bir kapanış yaptık...endeks %0,53 prim yapmış iken biz %3,39 prim yaptık...yine sektörden ereğli ve ısdmr %-0,75 civarlarında eksili kapatmış iken biz güzel bir prim yaptık..görüldüğü üzere hem endeksten hem de sektörden (benim takip ettiklerimden ) pozitif ayrışmaya devam ediyoruz..

bu yılın ilk çeyreğinde demir çelik sektörü kan ağlarken kocaer güzel bir kar yapmıştı...buda kocaerin bir çok yönden farklı olduğunu bize gösteriyor...farklı olmasının gerekçelerini yukarıdaki yorumlarımda anlattım...en önemli özelliği kaliteli çeliği katma değeri yüksek ürüne çevirip piyasaya satabilmesidir...buda onu aranan bir şirket haline getiriyor...

haftalık taramada boy göstermeye başladı.. haftalık CRLN üzerinde kalması önemli.. günlük 17.80
    iyi çalışmalar..

Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

8. teşekkürler sayın esozcan

Sayfa 17/385 İlkİlk ... 715161718192767117 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •