Sayfa 253/397 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353 ... SonSon
Arama sonucu : 3174 madde; 2,017 - 2,024 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Kocaerde artık emeklerin karşılığı olan meyve yeme vakitlerine giriyoruz...hem konjoktur hem de kendine has özel beklentileri yüzünden..bu iki etken de somutlasmasina az bir zaman kaldı..
    Eregli peşimizi bırakmıyor, ilk defa bu kadar prim yaptığını gördüm Ereglinin, o da koşmaya başladıysa bizim şimdi ne yapmamız lazım. Maşallah diyelim.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Eregli peşimizi bırakmıyor, ilk defa bu kadar prim yaptığını gördüm Ereglinin, o da koşmaya başladıysa bizim şimdi ne yapmamız lazım. Maşallah diyelim.
    Biliyoruz ki karlılığı ile yatırımları ile yeşil çelik olması ile eregliden çok çok iyiyiz..bu yüzden de Ereğli kiprasiyorsa bizim kosmamiz lazım demiştim..Ereğli koşmaya başlamış ise de bizim 100 metre kısa mesafe koşucusu gibi kosmamiz lazım..

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Biliyoruz ki karlılığı ile yatırımları ile yeşil çelik olması ile eregliden çok çok iyiyiz..bu yüzden de Ereğli kiprasiyorsa bizim kosmamiz lazım demiştim..Ereğli koşmaya başlamış ise de bizim 100 metre kısa mesafe koşucusu gibi kosmamiz lazım..
    Aynen öyle dostum, Eregl kötü şirket değil ama Kcaer ile aynı kulvarda değil.

4. Kapanışı şık yap da istikrarlı çıkışlar dönemi başlasın tahtacı, bugünkü emeğin boşa gitmesin.

5. Eregli kötü şirket değil ama... 😆😆😆

Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Aynen öyle dostum, Eregl kötü şirket değil ama Kcaer ile aynı kulvarda değil.

6.  Alıntı Originally Posted by alize06 Yazıyı Oku
    Eregli kötü şirket değil ama... ������
    ereğli kötü bir şirket değildir bu doğrudur ama ereğli ev ödevlerini yapmayan veya yapmakta geciken bir şirkettir..son bir iki yıldır bunun cezasını çekiyor..malum kocaer çok önceleri enerjisini yenilenebilir enerjiden karşılamak için çeşitli yatırımlar yaptı..bu yatırımlar için de ciddi yatırımlar ve masraflar yaptı...önümüzdeki yılın ortalarında ise fuul yeşil çelik hüvviyetine girecek...

oysa ereğli yeni yeni bu işlere giriyor..bu işler için milyar dolarlar harcayacak..ereğli bu konuda çok gecikti...ortağı olan mital bu gecikme yüzünden hisselerini sattı..yanlış hatırlamıyorsam 300 milyon lottan fazla idi..geçen yıl 30-52 aralıklarından sattı..o kadar lotu kim aldıysa hem dolar karşısında hem de enflasyon karşısında zararda...mitalin sattığı lotlar hissede inanılmaz bir ağırlık oluşturmuş idi..buda olası çıkışlarını çok zorlaştırdı...

ereğli artık ne zaman tam anlamı ile yeşil çelik hüvviyetine bürünür bilemem...ama süreç olarak kocaerin çok gerisinde...ikinci bir konu da ereğli sanayi şirketlerine yarı işlenmiş saç ve çelik ürünleri satıyor..bu ürünlerin kar marjı kısıtlıdır...oysa kocaer ise çeliği işleyerek kullanıma hazır şekilde satıyor..yani katma değeri yüksek bir şekilde satıyor...önümüzdeki bir iki yılda cirosunun %75 i bu ürünlerden gelecek...bu yüzden de kocaer ereğliye nisbeten daha az rekabete uğruyor..bu yüzden de kar marjı daha yüksektir..

artacak karlılık ile kocaer ileriki yıllarda şirket sözleşmesinde belirttiği değişikleri uygulayabilecek yeni yatırımları yapmak için kendinde güç bulacaktır...kocaer değişik sektörlere üretim yaparak satış risklerini minimuma indirmeyi başarmış bir şirkettir ..bu yüzdendir ki son bir yılda demir çelik şirketleri ciddi zararlar açıklarken kocaer ise karını artırmayı başarabiliyor..

bu söylediklerimiz neden kocaer sorusunun cevabını verebilecek niteliktedir..işte bu yüzden de ereğli kıpraşırsa ,kocaer koşmalı demiştik...nitekim dün ereğli ancak yüzde 4 çıkabilirken kocaer yüzde 6 çıkmayı başardı...önümüzdeki süreçte global konjöktür demir çeliklerden yana olacak...bu yüzden de kocaer için sektördeki diğer şirketlere nazaran daha hareketli bir kocaer beklentim var...bu yüzden de 2024 yılı kocaerde teknikçi ve temelcilerin yılı olacak dedim..ama 2025 yılı ise füzecilerin yılı olacak diyorum..ALLAH ömür verirse hep birlikte görmeyi istiyorum..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. 2024 yılı teknikçilerin ve temelcilerin yılı olacak ne demek ?? bunun anlamı artık borsa ile ilgilenen ve yüksek takipçili yatırımcıların çok diline düşecek demektir...küçüğünden tut büyüğüne kadar...hem teknikçilerin hem de temelcilerin...kocaer çok sık işlenmeye başlayacak...herkes bu çıkışların primlerini sahiplenmeye çalışacak...kocaeri yazmak ile ne kadar eşsiz kalitede bir yatırımcı olduklarını ispatlamaya çalışacaklar...

onlar benim gibi bir keko gibi davranmayacak..... malum biz aylardır bu hissedeyiz hem de fiyat ta 17,50 den beri...geldiğimiz vakitte kocaerde küfürler havada uçuşuyordu...ama çok şükür ki süreci az çok takip edip söyledik...tıpkı geçmişte gesanda yazdıklarımız gibi...gesanda iken de biz 19-20 aralığında maliyet yapıp yazdıktan aylar sonra hisse 40-50 aralıklarına geldiğinde büyük üstadlar yazmaya başladı...

kısacası kocaerde meyve yeme mevsimi geliyor..tradeyi ya hiç yapmamalı yada yaparken çok dikkatli olmalı..yoksa citi gavuru hissenizi kapıp gider ,sonradan arkasından el sallarsınız...aylarca emek verip de el sallamak doğrusu bize çok koyar...ama sonu sonunda herkes nasibi kadar kazanacak...umuyorum ki bu hisse tam anlamı ile huzur içinde yiyebileceğimiz bir temettü hissesine dönüşür...belki o zaman huzur içinde emekliliğimizi yaşarız...belki de bu borsaya veda ederiz..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

8.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Kcaer haftalik dolar bazlı güncel grafigi..
    1.39$(Güncel kurla 42.7x) zirvemizi 3 haftadır kirmayi deniyoruz fakat üzerine hacimli kapanis henuz yapamadik.

Burasi gecilirse teknik olarak 2.2x$ civarlari hedef olacak..

Sudiarabistandan bir kap gelse güzel olacak.Bekliyoruz sabırla nasibimizi..

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Kcaer dolar bazlı haftalık güncel..

3. denemesinde dolar bazlı zirvesinin üzerinde,önceki haftalara kıyasla kısmen hacimli bir şekilde kapatmış oldu çok şükür..

Bundan böyle 1.39$(Güncel kurla 42.8x) tarihi zirvesi destek bölgesi olarak takip edilebilir..

SM-S911B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 253/397 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •