Sayfa 349/376 İlkİlk ... 249299339347348349350351359 ... SonSon
Arama sonucu : 3005 madde; 2,785 - 2,792 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1. Arkadaşlar Suudi Arabistan'da kurulacak fabrikanın potansiyeli ne olabilir ?? Arkadaşlar biliyorsunuz ki karbon nötr hedefi ile dünya fosil yakıtlara veda edecek..dünya özelikle de ges santrallerine yoğun ilgi gösteriyor..Suudi Arabistan ve diğer körfez ülkeleri çöllerini gesler ile donatmaya başlıyorlar..Kocaer de geslere çelik konsulasyonlari üretiyor...yani geniş bir pazar olacak kocaerin önünde...bir de Naom gibi projelere de bir çok ürün verebilecek kapasitededir...kısacası çok geniş. Ve karlı bir pazar açıldı kocaere... çok ciddi ciro ve kar artışlarını göreceğiz ileride...

2. Hep söylüyordum,Kocaer çok karlı bir sanayi şirketine...çok karlı bir enerji şirketine vede tarım ve gıda şirketine evriliyor...bunlar adım adım gerçekleşiyor..tekrardan hayırlı uğurlu olsun..

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Hep söylüyordum,Kocaer çok karlı bir sanayi şirketine...çok karlı bir enerji şirketine vede tarım ve gıda şirketine evriliyor...bunlar adım adım gerçekleşiyor..tekrardan hayırlı uğurlu olsun..
    Bu sözler atatp için de söylenmişti değil mi kekocan.

4.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Piyasada anlaşabileceğin üç beş grup var. Bunlara parayı ve malı veriyorsun, onlar da tahtayı yapıyor. Patronun ne kadar ve hangi fiyattan mal satmak istediği ile doğru orantılı bu zaman aralığı. Bunu patron bilir.

Aylar önce bunu ifade etmeye çalışmıştım, tam olarak yaptılar. Unutulmasın ki, bu manipülatörler çakal oğlu çakal. Burada da oğlanları mevcut. Zaman zaman gelir, gazı verirler, iş tutarlar. Bunların hepsi para karşılığı yapılan işler.

Önemli olan şirketin gerçek değeri. Buna odaklanan uzun vadeli yatırımcı hedeflerini kolayca belirleyebilir. Kocaer bu piyasanın daha çömez oyuncusu. Patronu kendini çok akıllı sanıyor ama bu işe erken girdi. Daha zamanı vardı. Astor gibi yapabilirdi örneğin.

Bakalım zaman içinde yaşayıp göreceğiz neler olacağını. Benim hedefim ve kararım henüz değişmiş değil. O çakallara sürprizlerim olacak.
    Sayın müzikal güncel yorum rica edebilir miyiz?

5.  Alıntı Originally Posted by harun_hb Yazıyı Oku
    Sayın müzikal güncel yorum rica edebilir miyiz?
    Haberi pozitif algılarım. Ama pozitifliğini teyit etmek gerekir, o sebeple devam haberleri ve yatırımla ilgili gelişmeleri takip etmek gerekir.

Tahtaya bakacak olursak, haberin öncesi ve sonrasında hareketi yapanlar aynı grup. Operasyon devam ediyor. Bu haberler patrondan talep mi edildi de fiyat manipülatif yukarı çekiliyor, yoksa gerçekten acayip işler mi alacak bu şirket, beraber yaşayıp göreceğiz.

Ben patron olsaydım, neom projesi için oraya fabrika kurar mıydım, kurmazdım. Ama o bölge için bir potansiyel gördüğüm için kurar mıydım, kurardım. Neom adını bu kadar kullanmalarını doğru bulmam, operasyon kokuyor. Gerçekten samimi fikirleri varsa o bölge için, tek proje şehrin neom olmadığını da biliyor olmaları ve neom gibi nasıl projeler yapılacağı konusunda bir fikirleri olduğunu, bu fikirlerle yeni yatırımı örtüştürüp karar aldıklarını açıklamaları gerekirdi. Böyle yapmadılar.

Bu haber bana çok inandırıcı gelmedi açıkçası. Çok gaz var, fiyat şüphesiz şişecek, amaçlarının bu olduğu bana göre çok net. Ben dereyi görmeden paçayı sıvamam.

Asla YTD.

6.  Alıntı Originally Posted by xweser Yazıyı Oku
    Bu sözler atatp için de söylenmişti değil mi kekocan.
    Bire bir aynı cümleler değildi...ama atatpnin de kendine özel beklentileri olduğu için söylediklerim benzerdir...aynı şekilde berkosan ve megmt için de benzer cümleler kuruyorum...çünkü potansiyel görmediğim hisseye yorum yapmıyorum...megmt elimde yok...ama nakitim olsaydı onda da kademeli toplardim..
    ATATP de somut gelişmeler olduğunda ilginç fiyatlamalari göreceğini düşünüyorum...

7. Son bir kaç gündür dik durup çıkması bu haberin birilerinin kullagina gittiğini gösteriyor...bu birileri bu gün satacak mi ?? Hissenin nereye kadar gideceğine müsade ederler ?? Bilemiyoruz..yalnız bir hissede bu kadar hikaye varsa vede yatırımcılar bu hisseyi bu kadar sevdiği sürece sık sık agresif çıkış ve agresif düzeltmeleri göreceğiz düşüncesindeyim...
    Biz acaba Naom projesine ürün verecekler mi duduncesinde iken çok daha güzel fabrika kurma haberi geldi...bakalım bu gün neler olacak ?? Beklentiyi satacaklar mi ?? Yoksa yola yeni başladık mi diyecekler ???

8. dün ekotürk tv de müdürümüz konuşmuş idi...acaba neler söyledi..ben hiç izleyemedim...varsa linkini atarsanız izlemek isterim ....
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 349/376 İlkİlk ... 249299339347348349350351359 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •