Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
kocaerde en son zirvede işlem hacmi 1,832 milyar tl idi...1800-2750 milyar tl lik işlem hacimleri kocaerde realizasyonların olduğu bir işlem aralığı idi...kocaerde dip işlem hacmi 220 milyon tl dir...dün işlem hacmi 529 milyon tl idi..bu gün de tahminen 300-350 milyon gibi olur...bir iki günde 220 milyon işlem hacmine inecek ve burada bir dip yapacak...

hisseler genelikle maximum işlem hacimlerine çıktıklarında realizasyonlar yaşanır ardından işlem hacmi düşe düşe minimum işlem hacmine kadar düşer....ardından tekrardan yukarı yönelirler....benim hesaplarıma göre günlük işlem hacmi 220 milyon civarlarına düştüğünde artık tepki verme sürecine girecek...

önceki realizasyonda işlem hacmi eğer 2500 milyar tl civarında olsaydı düzeltme derin olacaktı ama 1800 lerde olması derin olmasını engelledi....

kısacası diplerine ulaşmasına az kaldı düşüncesindeyim....benim hisselerde gördüğüm döngü bu şekildedir...(işlem hacimleri maximuma ulaştığında düzeltme başlar...minimum seviyelere ulaştığında da alış tepkisi oluşur..) .bu bir döngü şeklinde devam eder...geçmişte bu işlem hacimlerine göre tradeler yapardım ama son bir kaç yıldır hep uzun vadeli düşünüp yerimde sabit kaldım...
Daha gün ortasında ve o sıralarda işlem hacmi 180 milyon TL civarı iken ,bu gün için işlem hacmi 300_350 milyon aralığında olacağını tahmin ettigimi söylemiştim...bu gün gün sonunda işlem hacmine baktığımda 313 milyonluk bir işlem hacmine ulaşıldığını görüyorum...böylece bu tahminim tam olarak tutmuş oldu...aslında bir ara 323 milyon tam rakamını vermek istediysem de son anda 300_350 Aralık olarak belirtmeyi uygun gördüm...

Yarın için de 200_250 milyon aralığını bekliyorum...tam rakamı verecek olursam 227 milyon TL olarak vermek istiyorum... bakalım yarın neler olacak...sonraki gün ise artık alım tarafının güçlenmesini ve alım isaretlerinin gözle görülür hale gelmesini bekliyorum ..(hızlı in çıklar...dalgalanmalar...ruhun girdiğine dair titreşimler...belki de endesten pozitif ayrismalar ve belkide pozitif kapanislar... ...ardından da artık alım için yarışmalar....) bakalım bu tahminim gerçekleşecek mi ??? İzleyip göreceğiz...