Sayfa 341/375 İlkİlk ... 241291331339340341342343351 ... SonSon
Arama sonucu : 2995 madde; 2,721 - 2,728 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    herkesin morali bozuk dostum..70 lerden buralara...trade etmeyenler ve uzun tutanlar kafayı yiyiyor...o yüzden de yazacak mecal kalmadı bawer dostum...
    Ne kadar uzun vadeciyiz desek de bu kadar kayıp sinir yapar tabi ki, kısa sürede bu kadar kayıp ve endeks bu kadar yükselirken yerinde sayması, kumarhane mi burası.
    Son düzenleme : bawer; 29-03-2024 saat: 10:36.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2. zirveden sattıklarımın bir kısmını yanılıp 52 den yerine koydum hoş olmadı ..arkadaşlar ,hakan kcaerin yapılan işlemlerin araştırılmasına dair cimere ve spk ya şikayette bulundum .sizde bulunun ,sonuç veriyor kuşkunuz olmasın..yok öyle ışıltılı vitrin yapıp mal dağıtmak,şirketin gelecegini belirleyen güvenilirlik sorunu olduğu için ve bunlar burda hancı olduğu için tutuşuyorlar..

3.  Alıntı Originally Posted by derinlik Yazıyı Oku
    zirveden sattıklarımın bir kısmını yanılıp 52 den yerine koydum hoş olmadı ..arkadaşlar ,hakan kcaerin yapılan işlemlerin araştırılmasına dair cimere ve spk ya şikayette bulundum .sizde bulunun ,sonuç veriyor kuşkunuz olmasın..yok öyle ışıltılı vitrin yapıp mal dağıtmak,şirketin gelecegini belirleyen güvenilirlik sorunu olduğu için ve bunlar burda hancı olduğu için tutuşuyorlar..
    52 kritik yerdi, altı bambaşka bir dünyaydı (en son 317.sayfada yazmışım bu konuda)
    Maalesef kağıdın gitmesini istemedi patron ve hapsetti kağıdı 41-52 arasına. Bakalım ne zamana kadar oyalanacak buralarda. Mutlaka tepkiler olacaktır. Ama kredili olmamak lazım, paranın maliyeti çok fazla çünkü.

4. Kaç gündür her başını kaldırdığında satış geliyor, her gün 1 lira yukarı çıkıp kapanışa kadar kusuyor hepsini.
    Bey efendi sattı malını koydu parayı cebine, yatırımcının ne hali varsa görsün, böyle bir görünüm var maalesef, onca haber bunun için miydi yani.

5. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1264644

21.11.2023 tarihli özel durum açıklamamız ile, bağlı ortaklığımız Kocaer Enerji A.Ş.'ye ait Aydın Kuyucak Horsunlu-Ortakçı Köyü'nde bulunan J443 nolu jeotermal ruhsat sahasında 24 MW kurulu güce sahip olması planlanan Kocaer 1 Jeotermal Enerji Santrali için sondaj çalışmalarına başladığımız bilgisini kamuoyu ile paylaşmıştık. Kocaer 1 Jeotermal Enerji Santral Projesi için T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) 21.03.2024 tarihli ve 12511-3 sayılı kararı ile önlisans alınmıştır.

Kocaer 1 Jeotermal Enerji Santral Projesi için çevresel ve sosyal etki değerlendirmesi azami titizlikle sürdürülürken, çevrenin ve biyolojik kaynakların korunması, doğal kaynakların sürdürülebilir gelişiminin yanısıra istihdam ve tedarik imkanlarının arttırılması gibi bölgenin ekonomik gelişimine katkı sağlanması ve sosyal faydanın arttırılması hedeflenmektedir. Proje kapsamında jeotermal kaynak altyapısını kullanarak modern seracılıktan jeotermal ısıtmaya kadar tüm faaliyetler değerlendirilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. kap haberindeki bu cümle (Proje kapsamında jeotermal kaynak altyapısını kullanarak modern seracılıktan jeotermal ısıtmaya kadar tüm faaliyetler değerlendirilecektir.) benim aylardır sadece ihtimal olarak dile getirdiğim jeotermal seracılığın artık kap haberi ile teyit edildiğini ve bunun somutlaştığının delilidir...

evet yaklaşık 10 aydır o jes sahasında jeotermal seracılığın da yapılabileceğini söylüyordum...

bu seracılığın yanında bir de mineralli suyun değerlendirilmesi de ileride gündeme gelecektir...çıkan sıcak suyu da bir şekilde istihdam sağlayacak ve gelir getirecek şekilde değerlendireceklerini görüyoruz..

kocaer hızla kar marjı yüksek bir sanayii şirketine....kaliteli bir enerji şirketine...yine kaliteli tarım ve gıda şirketine doğru evriliyor....biliyorum bu lafı bıkacak kadar söyledim...ama zaman geçtikçe bunlar ile ilgili somut veriler ortaya çıkıyor..bundan sonra da çıkmaya devam edecek...temel olarak 2025 yılı kocaerin yılı olacak görünüyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. Elektrik piyasasında üretim faaliyetinde bulunabilmek için önce önlisans, daha sonra
    önlisans süresinde yükümlülüklerin tamamlanması kaydıyla üretim lisansı alınması
    gerekmektedir. Önlisans, üretim faaliyetinde bulunmak isteyen tüzel kişilere, üretim tesisi
    yatırımlarına başlamaları için gerekli onay, izin, ruhsat ve benzerlerinin alınabilmesi için belirli
    süreli verilen izni ifade etmektedir. Üretim lisansı ise tüzel kişilere piyasada üretim faaliyeti
    gösterebilmeleri için 6446 sayılı Kanun uyarınca verilen izni ifade etmektedir.

file:///C:/Users/dunya/Downloads/_PortalAdmin_Uploads_Content_FastAccess_b7514d9a36 151.pdf

bu linkte ön lisans ve lisans ile ilgili geniş bilgiler var...sürecin nasıl işleyeceği anlatılıyor...okumakta fayda var...

8.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1264644

21.11.2023 tarihli özel durum açıklamamız ile, bağlı ortaklığımız Kocaer Enerji A.Ş.'ye ait Aydın Kuyucak Horsunlu-Ortakçı Köyü'nde bulunan J443 nolu jeotermal ruhsat sahasında 24 MW kurulu güce sahip olması planlanan Kocaer 1 Jeotermal Enerji Santrali için sondaj çalışmalarına başladığımız bilgisini kamuoyu ile paylaşmıştık. Kocaer 1 Jeotermal Enerji Santral Projesi için T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) 21.03.2024 tarihli ve 12511-3 sayılı kararı ile önlisans alınmıştır.

Kocaer 1 Jeotermal Enerji Santral Projesi için çevresel ve sosyal etki değerlendirmesi azami titizlikle sürdürülürken, çevrenin ve biyolojik kaynakların korunması, doğal kaynakların sürdürülebilir gelişiminin yanısıra istihdam ve tedarik imkanlarının arttırılması gibi bölgenin ekonomik gelişimine katkı sağlanması ve sosyal faydanın arttırılması hedeflenmektedir. Proje kapsamında jeotermal kaynak altyapısını kullanarak modern seracılıktan jeotermal ısıtmaya kadar tüm faaliyetler değerlendirilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
    İyi haberlerle başladık yeni güne, haftaya ve aya, hem enerji hem de seracılık ne güzel bir proje, devamının gelmesi dileğiyle, hayırlı olsun.

İyi haftalar.

Sayfa 341/375 İlkİlk ... 241291331339340341342343351 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •